Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GL-PvdA wil loon van minimaal 16 euro per uur in de zorg

GL-PvdA wil loon van minimaal 16 euro per uur in de zorg

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil dat alle zorgmedewerkers minimaal 16 euro per uur verdienen. De partij dient het voorstel in tijdens het debat over de voorjaarsnota begin juni, meldt een woordvoerder. Meer dan 60.000 zorgmedewerkers zouden erdoor op vooruitgaan, ook jongeren die op dit moment het minimumjeugdloon verdienen.

De loonsverhoging kost volgens GroenLinks-PvdA structureel 575 miljoen euro. Dat bedrag wil de partij bij elkaar krijgen door werkgevers meer zorgpremie te laten betalen voor werknemers die veel verdienen. GroenLinks-PvdA hoopt dat hogere lonen ook helpen om de personeelstekorten in de zorg terug te dringen.

"Tijdens de coronacrisis hebben we allemaal hard geklapt voor de mensen in de zorg. Zij hebben ons land overeind gehouden en doen dat nu nog steeds elke dag", zegt partijleider Frans Timmermans in een verklaring. "Door de hoge inflatie en daarmee flink stijgende prijzen van de afgelopen jaren verdienen veel van hen op dit moment niet genoeg om fatsoenlijk rond te komen."

Het geld voor de maatregel moet komen uit een ophoging van het maximale bruto-inkomen waarover werkgevers geld moeten afdragen voor de Zorgverzekeringswet. Dit jaar ligt de grens bij een inkomen van 71.628 euro. Wat de nieuwe grens zou worden, en hoeveel bedrijven dus extra zouden moeten betalen namens werknemers met hoge inkomens, weet GroenLinks-PvdA nog niet. De partij is van plan het plafond precies zoveel op te hogen als nodig is om de 575 miljoen op te halen.

Meer uit Binnenland

NS toont vanaf december lijnnummers op stationsborden

UTRECHT (ANP) - De NS laat vanaf 13 december lijnnummers zien op informatieschermen op stations. De nummers moeten reizigers helpen hun trein te herkennen en geven vooral bij overstappen, spoorwijzigingen en verstoringen meer houvast.

1 uur geleden
Meer Europese steden willen bescherming van Strafhof in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Meer steden willen Europese maatregelen om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag te beschermen tegen Amerikaanse sancties. De burgemeesters van Amsterdam, Barcelona, Brussel, Lille, Parijs, Rome en Straatsburg hebben samen met Den Haag een brief gestuurd aan Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie.

2 uur geleden
In hoger beroep veertien jaar cel voor 'abortusmoord' Diemen

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft woensdag in hoger beroep de 55-jarige Dennis van E. veroordeeld tot veertien jaar cel voor de moord op zijn ongeboren kind en de fatale mishandeling van de moeder daarvan, de 32-jarige Braziliaanse Patricia Oliveira dos Santos.

2 uur geleden
Taakstraffen geëist voor grafschennis begraafplaats Amersfoort

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag voor de rechtbank in Utrecht taakstraffen van 40 tot 200 uur geëist tegen vier vrouwen voor grafschennis. De verdachten zouden op 11 september 2021 hebben deelgenomen aan een paranormale sessie op de begraafplaats Rusthof bij Amersfoort.

3 uur geleden
Eis 10 jaar cel voor beroven en verkrachten sekswerkers Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Amsterdam tien jaar cel geëist tegen de 34-jarige Soufiane El A., voor het beroven, verkrachten en opsluiten van twee vrouwen. "Een buitengewoon nare zaak", aldus de officier van justitie.

3 uur geleden
BuZa aan reizigers rond Madrid: neem contact op met familie

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) roept Nederlanders in de regio tussen het Spaanse Madrid en Andalusië op hun familie of vrienden te laten weten hoe het met ze gaat. Bij de plaats Urda, circa 100 kilometer ten zuiden van Madrid, botsten woensdag twee hogesnelheidstreinen op elkaar. Daarbij zijn volgens verschillende Spaanse media tientallen doden gevallen.

5 uur geleden
Politie neemt servers in beslag bij internationaal onderzoek

UTRECHT (ANP) - De politie heeft tientallen servers in beslag genomen in een internationaal onderzoek naar een malafide hostingbedrijf. De onderneming wordt ervan verdacht medeplichtig te zijn aan het mogelijk maken van cybercriminaliteit.

7 uur geleden