Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GL-PvdA wil 27 miljoen euro voor poliklinieken langdurige covid

GL-PvdA wil 27 miljoen euro voor poliklinieken langdurige covid

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil 48 miljoen euro extra uittrekken voor patiënten en zorgmedewerkers die kampen met langdurige covid. Kamerlid Julian Bushoff (GL-PvdA) heeft daartoe twee wijzigingsvoorstellen op de begroting van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) ingediend. Van die 48 miljoen euro wil de fractie 27 miljoen euro besteden aan speciale poliklinieken voor patiënten met langdurige covidklachten.

Een Kamermeerderheid steunde begin oktober al een motie (van de ChristenUnie) om speciale poliklinieken te openen. Toenmalig zorgminister Ernst Kuipers zei toen niets te zien in aparte poliklinieken, omdat deze in zijn ogen geen meerwaarde zouden opleveren. Bushoff gaat nu proberen alsnog de komst van speciale poliklinieken tijdens de begrotingsbehandeling te regelen, via een amendement.

GroenLinks-PvdA wil ook dat er dit jaar geld wordt uitgetrokken voor zorgpersoneel dat tijdens het werk covid heeft gekregen en nog steeds langdurige covidklachten heeft. Hiervoor wil Bushoff 21 miljoen euro vrijmaken in de begroting voor 2024. Met dat geld moeten ook meer zorgmedewerkers een beroep op compensatie kunnen doen.

Begroting

Na lang aandringen van de Tweede Kamer trok demissionair minister Conny Helder (Langdurige Zorg) vorig jaar geld uit voor compensatie van zorgmedewerkers die tijdens de eerste coronagolf (maart tot en met juni 2020) ziek werden. Bushoff wil die periode verlengen tot januari 2021.

De Tweede Kamer buigt zich woensdag en donderdag over de VWS-begroting. Door het recente vertrek van zorgminister Kuipers zal Helder samen met staatssecretaris Maarten van Ooijen het beleid verdedigen.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

3 dagen geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

4 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

1 week geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

1 week geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

1 week geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

1 week geleden