Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GL-PvdA wil 27 miljoen euro voor poliklinieken langdurige covid

GL-PvdA wil 27 miljoen euro voor poliklinieken langdurige covid

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil 48 miljoen euro extra uittrekken voor patiënten en zorgmedewerkers die kampen met langdurige covid. Kamerlid Julian Bushoff (GL-PvdA) heeft daartoe twee wijzigingsvoorstellen op de begroting van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) ingediend. Van die 48 miljoen euro wil de fractie 27 miljoen euro besteden aan speciale poliklinieken voor patiënten met langdurige covidklachten.

Een Kamermeerderheid steunde begin oktober al een motie (van de ChristenUnie) om speciale poliklinieken te openen. Toenmalig zorgminister Ernst Kuipers zei toen niets te zien in aparte poliklinieken, omdat deze in zijn ogen geen meerwaarde zouden opleveren. Bushoff gaat nu proberen alsnog de komst van speciale poliklinieken tijdens de begrotingsbehandeling te regelen, via een amendement.

GroenLinks-PvdA wil ook dat er dit jaar geld wordt uitgetrokken voor zorgpersoneel dat tijdens het werk covid heeft gekregen en nog steeds langdurige covidklachten heeft. Hiervoor wil Bushoff 21 miljoen euro vrijmaken in de begroting voor 2024. Met dat geld moeten ook meer zorgmedewerkers een beroep op compensatie kunnen doen.

Begroting

Na lang aandringen van de Tweede Kamer trok demissionair minister Conny Helder (Langdurige Zorg) vorig jaar geld uit voor compensatie van zorgmedewerkers die tijdens de eerste coronagolf (maart tot en met juni 2020) ziek werden. Bushoff wil die periode verlengen tot januari 2021.

De Tweede Kamer buigt zich woensdag en donderdag over de VWS-begroting. Door het recente vertrek van zorgminister Kuipers zal Helder samen met staatssecretaris Maarten van Ooijen het beleid verdedigen.

Meer uit Gezond

RIVM: griepepidemie voorbij

BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.

6 dagen geleden
Hooikoortsklachten nemen af na weken van stijging

UTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.

6 dagen geleden
Argentinië officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie gestapt

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.

1 week geleden
Clara Wichmann in hoger beroep tegen producent borstimplantaten

AMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.

1 week geleden
Minder mensen hebben griep, meldt RIVM

BILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.

1 week geleden
Hooikoorts piekt eerder in het jaar en meer mensen hebben last

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.

1 week geleden
Veel verschillen in prijs kankermedicijnen, KWF wil meer openheid

AMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.

1 week geleden