Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GL-PvdA over onderwijsbezuinigingen: doe dit het land niet aan

GL-PvdA over onderwijsbezuinigingen: doe dit het land niet aan

DEN HAAG (ANP) - De bezuinigingen op onderwijs zullen desastreuze gevolgen hebben, betoogde Luc Stultiens (GroenLinks-PvdA) bij het debat over de onderwijsbegroting in de Tweede Kamer. "Doe dit het land niet aan", richtte hij zich tot de coalitiepartijen.

Stultiens sprak vervolgens elke coalitiepartij aan om het punt te maken dat hun eigen belangen hiermee worden geschaad. "Als jullie echt geven om gewone mensen, de gewone Nederlander, maak studeren dan niet onbetaalbaar voor de kinderen van Henk en Ingrid", zei hij bijvoorbeeld tegen de PVV.

Zo sprak hij de VVD aan op de economische belangen die in de ogen van Stultiens worden geschaad door de onderwijsbezuinigingen en BBB op de gevolgen voor regio's als Zeeland en Limburg. "Kom uit die Randstadbubbel. Nederland is groter dan Amsterdam en Den Haag", sprak hij plagend. "Als jullie echt geven om de democratische rechtstaat, bezuinig dan niet op de kritische spiegel die ons land zo hard nodig heeft", zei hij tegen NSC.

Op het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wordt in totaal 2 miljard euro bezuinigd. Bijna de hele oppositie heeft zich daartegen gekeerd. Dat terwijl de coalitie de steun van oppositiepartijen nodig heeft om de onderwijsbegroting goedgekeurd te krijgen in de Eerste Kamer.

Meer uit Politiek

Jetten weet nog niet hoe het nieuwe AOW-plan eruit gaat zien

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.

5 uur geleden
PvdD en DENK verwijten D66 niet op te komen voor Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.

6 uur geleden
DENK teleurgesteld over gebrek antidiscriminatiebeleid kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet doet te weinig om discriminatie te bestrijden, zei DENK-leider Stephan van Baarle. Volgens hem staan in het coalitieakkoord alleen al bestaande plannen en wordt er geen extra geld vrijgemaakt. "Wat gaat het kabinet doen?"

6 uur geleden
Bontenbal verwacht dat vakbonden over AOW-leeftijd komen praten

DEN HAAG (ANP) - CDA-fractievoorzitter Henri Bontenbal denkt dat de vakbonden met het kabinet in gesprek zullen gaan over de voorgestelde verhoging van de AOW-leeftijd. SP-leider Jimmy Dijk vroeg Bontenbal hoe hij denkt de relatie met de vakbonden weer te verbeteren, maar volgens Bontenbal is dat niet nodig.

8 uur geleden
Coalitie reageert afwachtend op plannen uit de oppositie

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA reageren tijdens het debat over de regeringsverklaring afwachtend op plannen uit de oppositie. Ze vinden het eerst aan het kabinet om de maatregelen uit het coalitieakkoord uit te werken. Daarna pas willen zij praten over eventuele aanpassingen. Oppositiepartijen willen het liefst nu al zaken doen. Omdat de coalitiepartijen een minderheid hebben van 66 zetels, is de steun van andere partijen nodig.

9 uur geleden
Oppositie verwijt VVD dat middenklasse opdraait voor kosten

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, DENK en Volt verwijten VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans dat de middenklasse gaat betalen voor de defensieplannen van het nieuwe kabinet. Jesse Klaver (GL-PvdA) vraagt Brekelmans waarom bedrijven en mensen met hogere inkomens niet meer bijdragen.

10 uur geleden
Ook JA21, CU en BBB kritisch over kabinetsdraai over box 3

DEN HAAG (ANP) - Ook oppositiepartijen JA21, ChristenUnie en BBB zijn verbolgen dat het kabinet alsnog het wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) wil aanpassen. De fractievoorzitters van die partijen deden hun beklag bij VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans die de keuze van het kabinet verdedigde. Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) kondigde in de marge van het debat aan dat hij na kritiek van vooral beleggers de wet wil wijzigen.

11 uur geleden