GL-PvdA over onderwijsbezuinigingen: doe dit het land niet aan
DEN HAAG (ANP) - De bezuinigingen op onderwijs zullen desastreuze gevolgen hebben, betoogde Luc Stultiens (GroenLinks-PvdA) bij het debat over de onderwijsbegroting in de Tweede Kamer. "Doe dit het land niet aan", richtte hij zich tot de coalitiepartijen.
Stultiens sprak vervolgens elke coalitiepartij aan om het punt te maken dat hun eigen belangen hiermee worden geschaad. "Als jullie echt geven om gewone mensen, de gewone Nederlander, maak studeren dan niet onbetaalbaar voor de kinderen van Henk en Ingrid", zei hij bijvoorbeeld tegen de PVV.
Zo sprak hij de VVD aan op de economische belangen die in de ogen van Stultiens worden geschaad door de onderwijsbezuinigingen en BBB op de gevolgen voor regio's als Zeeland en Limburg. "Kom uit die Randstadbubbel. Nederland is groter dan Amsterdam en Den Haag", sprak hij plagend. "Als jullie echt geven om de democratische rechtstaat, bezuinig dan niet op de kritische spiegel die ons land zo hard nodig heeft", zei hij tegen NSC.
Op het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wordt in totaal 2 miljard euro bezuinigd. Bijna de hele oppositie heeft zich daartegen gekeerd. Dat terwijl de coalitie de steun van oppositiepartijen nodig heeft om de onderwijsbegroting goedgekeurd te krijgen in de Eerste Kamer.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) doet opnieuw een poging voorzitter te worden van de Tweede Kamer. In een brief aan de Kamerleden waarin hij zich kandidaat stelt, zegt hij "betekenisvol" te willen bijdragen aan het verbeteren van de politieke cultuur.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Martin Bosma wil verder als voorzitter van de Tweede Kamer, en hoopt dat de nieuwe Tweede Kamer kiest voor "rust en continuïteit". Dat schrijft de PVV'er in een brief waarin hij zich opnieuw kandidaat stelt voor de functie die hij sinds december 2023 bekleedt.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten moeten een tijdelijk huurcontract kunnen krijgen, dat wil woonminister Mona Keijzer (BBB) regelen met een wetswijziging. Nu is het zo dat bij een verblijf 'van korte duur' geen regels over bijvoorbeeld maximale huurprijs bestaan. Die termijn was eerst niet vastgelegd, dat wordt nu dertig dagen, is het voorstel van Keijzer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Sybrand Buma (CDA) was graag met twee informateurs verder gegaan, maar vanwege de planning gaat hij nu alleen verder. Dat zegt de informateur vrijdagmiddag na het opstappen van zijn mede-informateur Hans Wijers. Hij betreurt het vertrek van de oud-minister van D66.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.
2 dagen geleden