Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GL-PvdA over onderwijsbezuinigingen: doe dit het land niet aan

GL-PvdA over onderwijsbezuinigingen: doe dit het land niet aan

DEN HAAG (ANP) - De bezuinigingen op onderwijs zullen desastreuze gevolgen hebben, betoogde Luc Stultiens (GroenLinks-PvdA) bij het debat over de onderwijsbegroting in de Tweede Kamer. "Doe dit het land niet aan", richtte hij zich tot de coalitiepartijen.

Stultiens sprak vervolgens elke coalitiepartij aan om het punt te maken dat hun eigen belangen hiermee worden geschaad. "Als jullie echt geven om gewone mensen, de gewone Nederlander, maak studeren dan niet onbetaalbaar voor de kinderen van Henk en Ingrid", zei hij bijvoorbeeld tegen de PVV.

Zo sprak hij de VVD aan op de economische belangen die in de ogen van Stultiens worden geschaad door de onderwijsbezuinigingen en BBB op de gevolgen voor regio's als Zeeland en Limburg. "Kom uit die Randstadbubbel. Nederland is groter dan Amsterdam en Den Haag", sprak hij plagend. "Als jullie echt geven om de democratische rechtstaat, bezuinig dan niet op de kritische spiegel die ons land zo hard nodig heeft", zei hij tegen NSC.

Op het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wordt in totaal 2 miljard euro bezuinigd. Bijna de hele oppositie heeft zich daartegen gekeerd. Dat terwijl de coalitie de steun van oppositiepartijen nodig heeft om de onderwijsbegroting goedgekeurd te krijgen in de Eerste Kamer.

Meer uit Politiek

Yeşilgöz: trip met privéjet echt nodig, easyJet landt daar niet

DEN HAAG (ANP) - Het was "zeker nodig" dat defensieminister Dilan Yeşilgöz vorige week naar Cyprus vloog voor een bezoek aan het fregat Zr. Ms. Evertsen, dat in verband met de oorlog in het Midden-Oosten op missie is gestuurd in de Middellandse Zee. Dat zei de VVD-bewindsvrouw voor aanvang van de ministerraad.

2 dagen geleden
Asielminister stuurt binnenkort strengere brief spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"

2 dagen geleden
Jetten: hoge olieprijs zet landen aan tot aanpak schaduwvloot

DEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.

2 dagen geleden
COA onderschrijft oproep asielminister: 'acuut noodopvang nodig'

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."

2 dagen geleden
Gemeenten snappen oproep minister voor meer asielopvangplekken

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.

2 dagen geleden
GroenLinks en PvdA samen verder als Progressief Nederland (PRO)

HALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.

2 dagen geleden
Asielminister vraagt gemeenten met spoed om asielopvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.

2 dagen geleden