GL-PvdA over onderwijsbezuinigingen: doe dit het land niet aan
DEN HAAG (ANP) - De bezuinigingen op onderwijs zullen desastreuze gevolgen hebben, betoogde Luc Stultiens (GroenLinks-PvdA) bij het debat over de onderwijsbegroting in de Tweede Kamer. "Doe dit het land niet aan", richtte hij zich tot de coalitiepartijen.
Stultiens sprak vervolgens elke coalitiepartij aan om het punt te maken dat hun eigen belangen hiermee worden geschaad. "Als jullie echt geven om gewone mensen, de gewone Nederlander, maak studeren dan niet onbetaalbaar voor de kinderen van Henk en Ingrid", zei hij bijvoorbeeld tegen de PVV.
Zo sprak hij de VVD aan op de economische belangen die in de ogen van Stultiens worden geschaad door de onderwijsbezuinigingen en BBB op de gevolgen voor regio's als Zeeland en Limburg. "Kom uit die Randstadbubbel. Nederland is groter dan Amsterdam en Den Haag", sprak hij plagend. "Als jullie echt geven om de democratische rechtstaat, bezuinig dan niet op de kritische spiegel die ons land zo hard nodig heeft", zei hij tegen NSC.
Op het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wordt in totaal 2 miljard euro bezuinigd. Bijna de hele oppositie heeft zich daartegen gekeerd. Dat terwijl de coalitie de steun van oppositiepartijen nodig heeft om de onderwijsbegroting goedgekeurd te krijgen in de Eerste Kamer.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten was het terugtreden van informateur Hans Wijers vanwege "privéappjes" de "enige logische keuze". Wijers lag al onder vuur om uitspraken die hij zou hebben gedaan over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. NRC komt waarschijnlijk later vrijdag met berichtgeving over wat er in de appberichten stond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat definitief lobbyen in Brussel om de Europese douaneautoriteit in Nederland te vestigen. Dat maakt staatssecretaris Eugène Heijnen (Douane, BBB) bekend na afloop van de ministerraad. Een beoogde locatie kan hij nog niet noemen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ruimtevaartsector heeft het kabinet opgeroepen het budget voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA niet te verlagen. Het kabinet wil hiervoor in de komende drie jaar 170 miljoen euro uittrekken, tientallen miljoenen minder dan in de afgelopen drie jaar. "Hierdoor staat de toekomst van het Nederlandse ruimtevaart-ecosysteem op het spel", schrijven vertegenwoordigers van de sector in een brief aan de regering en de Tweede Kamer, waarin ze hun "diepe bezorgdheid" uiten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66'er Hans Wijers wordt niet vervangen als informateur, meldt D66-partijleider Rob Jetten op X. De andere informateur Sybrand Buma gaat alleen verder, "om geen tijd te verliezen". Jetten schrijft het jammer te vinden dat Wijers is gestopt als informateur.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-informateur Hans Wijers stapt op vanwege "privé-appjes" waar hij eerder vrijdagochtend mee is geconfronteerd door dagblad NRC. Dat deelt hij mede aan de pers na zijn eerste gesprekken in die functie. Wijers kwam al eerder in opspraak om uitspraken die hij had gedaan op een bijeenkomst tijdens de verkiezingsavond. In een verklaring schrijft hij dat hij de appjes "ruim voor de verkiezingen" heeft gestuurd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA nodigen volgende week "veel externe mensen" uit om zich "breed te laten informeren over de grote vraagstukken" die de twee partijen gaan bespreken in de formatie. Dat zeggen Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) over hun onderhandelingen.
1 dag geleden