GL-PvdA over onderwijsbezuinigingen: doe dit het land niet aan
DEN HAAG (ANP) - De bezuinigingen op onderwijs zullen desastreuze gevolgen hebben, betoogde Luc Stultiens (GroenLinks-PvdA) bij het debat over de onderwijsbegroting in de Tweede Kamer. "Doe dit het land niet aan", richtte hij zich tot de coalitiepartijen.
Stultiens sprak vervolgens elke coalitiepartij aan om het punt te maken dat hun eigen belangen hiermee worden geschaad. "Als jullie echt geven om gewone mensen, de gewone Nederlander, maak studeren dan niet onbetaalbaar voor de kinderen van Henk en Ingrid", zei hij bijvoorbeeld tegen de PVV.
Zo sprak hij de VVD aan op de economische belangen die in de ogen van Stultiens worden geschaad door de onderwijsbezuinigingen en BBB op de gevolgen voor regio's als Zeeland en Limburg. "Kom uit die Randstadbubbel. Nederland is groter dan Amsterdam en Den Haag", sprak hij plagend. "Als jullie echt geven om de democratische rechtstaat, bezuinig dan niet op de kritische spiegel die ons land zo hard nodig heeft", zei hij tegen NSC.
Op het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wordt in totaal 2 miljard euro bezuinigd. Bijna de hele oppositie heeft zich daartegen gekeerd. Dat terwijl de coalitie de steun van oppositiepartijen nodig heeft om de onderwijsbegroting goedgekeurd te krijgen in de Eerste Kamer.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse optreden in Venezuela roept "terechte vragen" op over de "verenigbaarheid" daarvan met het internationaal recht. Dat schrijft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsman geeft zelf evenwel opnieuw geen expliciet antwoord. Hij verwijst naar een eerdere EU-verklaring die evenmin een duidelijk oordeel bevatte.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steunt 'onze Deense vrienden' volledig als het gaat om de toekomst van Groenland. Dat schrijft buitenlandminister David van Weel (VVD) op sociaal medium X. "De toekomst van Groenland is aan Denemarken en Groenland", aldus de bewindsman.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel van Buitenlandse Zaken belde met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio over de Amerikaanse aanval in Venezuela waarbij president Nicolás Maduro werd opgepakt. Op X schrijft Van Weel dat hij ook de gevolgen van de Amerikaanse ingreep op het Caribische deel van het koninkrijk met Rubio heeft besproken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt donderdag het kerstreces voor een debat over de Amerikaanse operatie in Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Het commissiedebat is na een verzoek van ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder ingepland om 17.00 uur.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Rianne Letschert hervat maandag de gesprekken met D66, CDA en VVD. "Dit wordt een cruciale week", zei ze op haar eerste werkdag in het nieuwe jaar. De partijen bespreken onder meer de begroting en de vraag of andere partijen bij het proces betrokken moeten worden.
1 dag geleden