Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GL-PvdA-Kamerlid Van der Lee geeft VVD schuld van zege PVV

GL-PvdA-Kamerlid Van der Lee geeft VVD schuld van zege PVV

AMSTERDAM (ANP) - Dat de PVV van Geert Wilders waarschijnlijk de grootste partij in de Tweede Kamer wordt, is volgens GroenLinks-PvdA-Kamerlid Tom van der Lee te wijten aan de VVD. Eerder dit jaar viel de coalitie, waarin de VVD de grootste partij was, na een meningsverschil over de opvang van asielzoekers.

"Het is een combinatie van het kabinet plotseling laten vallen op een issue waarop Wilders issue owner is", aldus Van der Lee. Onder de vertrekkende premier Mark Rutte wilde de VVD niet samenwerken met Wilders. Zijn opvolger als lijsttrekker, Dilan Yeşilgöz, hield de deur open. Van der Lee: "Als je nu toch die opening biedt, krijgen kiezers de overtuiging dat het mogelijk is dat partijen als de PVV in de regering komen. Het is een onbegrijpelijke keuze die de VVD heeft gemaakt."

Van der Lee denkt ook dat Nederlandse kiezers "na jaren van regeringen uit het midden ontevreden is over een overheid die niet heeft geleverd. Dat levert een mix op waar de PVV nu van heeft geprofiteerd."

Meer uit Politiek

Kabinet gaat met nieuw voorstel belastingplan naar oppositie

DEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet gaat opnieuw praten met de oppositie om een "brede meerderheid" te vinden voor het belastingplan. Dat meldt Financiën. Zaterdag overlegden de premier, vicepremiers en bewindslieden van Financiën op het Catshuis over een nieuw voorstel.

10 uur geleden
Maximale rente van 2,5 procent op studieleningen niet haalbaar

DEN HAAG (ANP) - Oud-studenten gaan op de lange termijn toch meer dan 2,5 procent rente betalen over hun studielening. D66, VVD en CDA hadden een maximum opgeschreven in het coalitieakkoord, maar onderwijsminister Rianne Letschert constateert in een Kamerbrief dat de gereserveerde 40 miljoen euro per jaar niet genoeg is om de rente voldoende te drukken.

2 dagen geleden
Hermans: maatregelen nodig om zorg betaalbaar te houden

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans heeft als reactie op de verhoging van de zorgpremie door verzekeraar DSW herhaald dat er maatregelen nodig zijn om "de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden". De "aanhoudende groeiende vraag naar zorg en de stijgende lonen en prijzen" zijn volgens haar belangrijke oorzaken van de gestegen zorgkosten.

3 dagen geleden
Van Weel: websites offline halen heeft impact op samenleving

DEN HAAG (ANP) - Het feit dat veel websites offline zijn gehaald vanwege twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP "heeft impact in onze digitale samenleving", aldus justitieminister David van Weel. Het is de eerste reactie van het kabinet, op het moment dat er al een oplossing beschikbaar is gesteld door PHP.

3 dagen geleden
Ook websites van politieke partijen offline

DEN HAAG (ANP) - Websites van meerdere politieke partijen zijn woensdag offline. In de nacht van dinsdag op woensdag werd gewaarschuwd voor kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP.

3 dagen geleden
Partijen willen verandering zorgstelsel zien na verhoogde premie

DEN HAAG (ANP) - Verschillende zorgwoordvoerders in de Tweede Kamer willen verandering zien in het zorgstelsel. Die herhaalde oproep doen ze nadat zorgverzekeraar DSW woensdag bekendmaakte de premie voor de basisverzekering volgend jaar met 14,75 euro per maand te verhogen. Het ministerie van Volksgezondheid ging op Prinsjesdag nog uit van een stijging van 12,50 euro per maand.

3 dagen geleden
Jetten neemt enkele dagen verlof op rond geboorte kind

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zal rond de geboorte van zijn kind enkele dagen met verlof gaan. Dat blijkt uit een Q&A op de site van D66. Maandag kondigden Jetten en zijn partner Nicolás Keenan aan komend voorjaar een kind te verwachten.

5 dagen geleden