GL-PvdA en SP hameren op vertrouwenspersoon voor pleegkind
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en SP willen dat pleegkinderen altijd een eigen externe vertrouwenspersoon hebben bij wie ze terechtkunnen. Volgens Lisa Westerveld (GL-PvdA) hebben de kinderen daar al recht op, maar in de praktijk worden deze contactpersonen nauwelijks gebruikt. Zo zijn er van de pakweg 20.000 pleegkinderen, vorig jaar maar achttien naar Jeugdstem gestapt, een organisatie voor vertrouwenspersonen. Westerveld vindt dat deze mogelijkheid veel meer onder de aandacht moet worden gebracht, zei ze woensdag in een debat over het pleegmeisje in Vlaardingen dat langdurig werd mishandeld.
Sarah Dobbe van de SP wil dat ook ouders naar een eigen vertrouwenspersoon kunnen gaan als er problemen zijn. Ze refereerde aan de biologische moeder van het betrokken meisje, die wel haar zorgen kenbaar maakte. Maar de instanties luisterden niet naar haar, onder meer omdat er valse beschuldigingen rondgingen over de moeder. "Ze werd buitenspel gezet. Dat is zo verdrietig", zei de SP'er. Westerveld verwees naar het getroffen meisje, dat evenmin werd geloofd toen ze op straat, op school en in een winkel mensen aanklampte en zei dat ze mishandeld werd. Ze werd weer teruggebracht naar haar pleegouders, ook al waren er in 2022 al signalen van mishandeling en seksueel misbruik, aldus Westerveld.
Tegen de pleegouders loopt een strafzaak.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Niet het Rijk maar vervoersbedrijf Qbuzz moet beveiliging regelen voor de pendelbus die tussen het azc van Ter Apel en het station van Emmen rijdt, vindt asielminister Mona Keijzer (BBB). Op die buslijn is veel overlast door asielzoekers die geen buskaartje willen betalen, waarna de gemeente besloot die gratis te maken zolang er geen veiligheidsmaatregelen komen.
1 dag geleden