GL-PvdA en CU komen met wet die kinderarmoede terugdringt
DEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.
De wet verplicht het kabinet om het aantal kinderen dat in armoede opgroeit minimaal te halveren in 2035. Volgens Lahlah en Ceder zitten momenteel meer dan 100.000 kinderen in die situatie. Uiteindelijk moet kinderarmoede zo volledig worden uitgebannen.
De Kamerleden schrijven met hun wetsvoorstel niet voor hoe het kabinet de doelstelling moet halen, maar wel dat deze gehaald moet worden. De wet verplicht wel "dat samenhangend beleid wordt ontwikkeld, dat de voortgang daarvan transparant wordt gemonitord en dat bij achterblijvende resultaten wordt bijgestuurd", staat in de initiatiefwet.
Partijprogramma's
Zo wordt armoedebeleid volgens Lahlah en Ceder "niet langer afhankelijk van politieke keuzes per kabinet, maar een wettelijke opdracht waar jaarlijks op moet worden gestuurd en gerapporteerd".
Het plan om de verlaging van kinderarmoede wettelijk vast te leggen stond in de partijprogramma's van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie.
Meer uit Politiek
ALMERE (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal noemde het tijdens het CDA-congres weer een gok om het belastingplan zonder meerderheid naar de Eerste Kamer te laten gaan. Hij zei de komende dagen nog zijn best te gaan doen om een meerderheid te krijgen, omdat het anders "onverantwoord" is.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën benadrukt voorafgaand aan de ministerraad dat er een meerderheid lonkt voor het belastingplan in de Tweede Kamer. In de Eerste Kamer is die nog niet in zicht, maar dat is volgens Heinen pas later aan de orde. "We doen het stap voor stap. Eerst moet er gestemd worden in de Tweede Kamer."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het belastingplan hebben wat vicepremier Dilan Yeşilgöz betreft "langer geduurd dan strikt noodzakelijk". De VVD-bewindsvrouw vindt dat er "goede dingen" in het plan staan, maar ze begrijpt ook dat partijen er niet "100 procent" tevreden mee zijn. "Het is ook niet 100 procent wat ik had gewild."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.
3 dagen geleden