Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GL en PvdA praten verder met coalitie over voorjaarsnota

GL en PvdA praten verder met coalitie over voorjaarsnota

DEN HAAG (ANP) - De fracties van GroenLinks en de PvdA praten verder met de coalitiepartijen over de voorjaarsnota. Dinsdagmiddag kwamen de partijen daarvoor bijeen op de fractiekamer van de PvdA.

De partijen spraken onder meer over een zogeheten "najaarstoeslag" van 500 euro, die iedereen die zorgtoeslag ontvangt zou moeten krijgen. De linkse partijen, die met het plan kwamen, willen dat betalen door bedrijven die overwinsten maken door de oorlog in Oekraïne zwaarder te belasten. Uit het debat van vorige week blijkt dat de coalitiepartijen hier wel voor openstaan.

VVD-fractievoorzitter Sophie Hermans wilde voorafgaand aan het gesprek niet specifiek zeggen waar het overleg over zou gaan. "We hebben een debat over de voorjaarsnota gehad en er lagen nog wat vragen op tafel. Daarover gaan we nu met elkaar in gesprek."

Na afloop van het gesprek zegt PvdA-leider Attje Kuiken vooral te "hebben verkend" wat de partijen willen. Later volgt nog een gesprek tussen de linkse partijen en de coalitie. Wanneer is nog niet bekend. Ook hebben GroenLinks en de PvdA nog geen datum voor een gesprek met het kabinet over de voorjaarsnota.

Premier Mark Rutte had tijdens het debat vorige week al toegezegd om de koopkrachtvoorstellen van met name de linkse partijen "serieus te bezien". Het doorvoeren van de najaarstoeslag zou "dit jaar kunnen lukken", dacht de minister-president al wel. Wel zitten er volgens hem "technische aspecten" aan waardoor het kabinet niet gelijk 'ja' kon zeggen tegen het plan. Ook de financiële dekking was nog een vraagteken.

Meer uit Politiek

Jesse Klaver nieuwe partijleider GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is de nieuwe partijleider van GroenLinks-PvdA. Hij was de enige kandidaat om het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer over te nemen, bleek maandag bij een bijeenkomst van de fractie.

13 minuten geleden
Dales doet aangifte tegen Tofik Dibi wegens smaad en laster

AMSTERDAM (ANP) - Geert Dales (BVNL) heeft zondag bij de politie aangifte gedaan tegen BIJ1-lijsttrekker Tofik Dibi wegens smaad en laster. Dibi zei onlangs tegen het ANP dat Dales hem "gedoxt" had op X. "En dat is niet waar", volgens Dales.

13 uur geleden
Moorman wil geen fractievoorzitter GL-PvdA worden, steunt Klaver

DEN HAAG (ANP) - Marjolein Moorman (GroenLinks-PvdA) wil geen fractievoorzitter worden van haar partij, nadat Frans Timmermans vanwege de tegenvallende verkiezingsuitslag was opgestapt. Dat zegt zij in haar podcast De Binnenkamer, die ze samen met haar echtgenoot maakt.

17 uur geleden
SP en D66 krijgen Duidelijke Taal Prijs voor programma en website

HILVERSUM (ANP) - De SP heeft van alle politieke partijen het meest begrijpelijke en toegankelijke verkiezingsprogramma voor mensen met een verstandelijke beperking. Daarom krijgt de partij van Jimmy Dijk de eerste Duidelijke Taal Prijs. De prijs voor de duidelijkste website gaat naar D66. De prijzen werden zaterdagochtend uitgereikt in het KRO-NCRV-programma De Taalstaat op NPO Radio 1.

2 dagen geleden
Ondanks winst PVV Venray is D66 grootste na tellen alle gemeenten

VENRAY (ANP) - Net als in 2023 is de PVV de grootste partij geworden in Venray, de laatste gemeente die de verkiezingsuitslag nog bekend moest maken. De partij van Geert Wilders leverde 7,8 procentpunt in ten opzichte van vorige keer en eindigde op 20,1 procent. Grote winnaar, ook in de Limburgse gemeente, was D66. Die partij steeg van 5,6 procent van de stemmen in 2023 naar 15,7 procent nu. Na het tellen van de stemmen van alle Nederlandse gemeenten staat D66 nog altijd bovenaan.

2 dagen geleden
Kiesraad: bijzonderheden rond verkiezingen worden onderzocht

DEN HAAG (ANP) - De Kiesraad meldt dat bij hen bekend is dat er ongeldige stemmen zijn geconstateerd in de gemeenten Stein en Westerwolde. "In het algemeen geldt dat dergelijke bijzonderheden terechtkomen in het proces-verbaal van het gemeentelijk stembureau", schrijft de Kiesraad op X. "De komende week onderzoekt de Kiesraad de processen-verbaal uit de gemeenten."

2 dagen geleden
Verkiezingsdienst: D66 wint verkiezingen, partij niet in te halen op stemmen

DEN HAAG (ANP) - D66 heeft de verkiezingen gewonnen. De partij kan niet meer worden ingehaald door de PVV. Dat blijkt uit een analyse van de ANP Verkiezingsdienst, op basis van de uitslagen van de gemeenten. De kans is volgens de Verkiezingsdienst aanwezig dat de partij van lijsttrekker Rob Jetten ook een restzetel krijgt en daarmee op zetels groter wordt dan de partij van Geert Wilders.

2 dagen geleden