Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GL en PvdA praten verder met coalitie over voorjaarsnota

GL en PvdA praten verder met coalitie over voorjaarsnota

DEN HAAG (ANP) - De fracties van GroenLinks en de PvdA praten verder met de coalitiepartijen over de voorjaarsnota. Dinsdagmiddag kwamen de partijen daarvoor bijeen op de fractiekamer van de PvdA.

De partijen spraken onder meer over een zogeheten "najaarstoeslag" van 500 euro, die iedereen die zorgtoeslag ontvangt zou moeten krijgen. De linkse partijen, die met het plan kwamen, willen dat betalen door bedrijven die overwinsten maken door de oorlog in Oekraïne zwaarder te belasten. Uit het debat van vorige week blijkt dat de coalitiepartijen hier wel voor openstaan.

VVD-fractievoorzitter Sophie Hermans wilde voorafgaand aan het gesprek niet specifiek zeggen waar het overleg over zou gaan. "We hebben een debat over de voorjaarsnota gehad en er lagen nog wat vragen op tafel. Daarover gaan we nu met elkaar in gesprek."

Na afloop van het gesprek zegt PvdA-leider Attje Kuiken vooral te "hebben verkend" wat de partijen willen. Later volgt nog een gesprek tussen de linkse partijen en de coalitie. Wanneer is nog niet bekend. Ook hebben GroenLinks en de PvdA nog geen datum voor een gesprek met het kabinet over de voorjaarsnota.

Premier Mark Rutte had tijdens het debat vorige week al toegezegd om de koopkrachtvoorstellen van met name de linkse partijen "serieus te bezien". Het doorvoeren van de najaarstoeslag zou "dit jaar kunnen lukken", dacht de minister-president al wel. Wel zitten er volgens hem "technische aspecten" aan waardoor het kabinet niet gelijk 'ja' kon zeggen tegen het plan. Ook de financiële dekking was nog een vraagteken.

Meer uit Politiek

Veel vragen Kamer over wens Lelystad Airport in 2027 te openen

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."

5 uur geleden
Minister heeft 700.000 euro extra voor beveiligen Joodse gebouwen

DEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.

5 uur geleden
Bikker wil dat staat betaalt voor beveiliging Joodse instellingen

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.

8 uur geleden
Paternotte: Jetten heeft als premier boven op asielwetten gezeten

DEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.

11 uur geleden
Wilders neemt geen verantwoordelijkheid voor verworpen asielwet

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.

11 uur geleden
Brekelmans : D66 zocht redenen om tegen asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."

12 uur geleden
Oud-PVV'er Markuszower beticht PVV van politiek theater

DEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".

12 uur geleden