GL en PvdA praten verder met coalitie over voorjaarsnota
DEN HAAG (ANP) - De fracties van GroenLinks en de PvdA praten verder met de coalitiepartijen over de voorjaarsnota. Dinsdagmiddag kwamen de partijen daarvoor bijeen op de fractiekamer van de PvdA.
De partijen spraken onder meer over een zogeheten "najaarstoeslag" van 500 euro, die iedereen die zorgtoeslag ontvangt zou moeten krijgen. De linkse partijen, die met het plan kwamen, willen dat betalen door bedrijven die overwinsten maken door de oorlog in Oekraïne zwaarder te belasten. Uit het debat van vorige week blijkt dat de coalitiepartijen hier wel voor openstaan.
VVD-fractievoorzitter Sophie Hermans wilde voorafgaand aan het gesprek niet specifiek zeggen waar het overleg over zou gaan. "We hebben een debat over de voorjaarsnota gehad en er lagen nog wat vragen op tafel. Daarover gaan we nu met elkaar in gesprek."
Na afloop van het gesprek zegt PvdA-leider Attje Kuiken vooral te "hebben verkend" wat de partijen willen. Later volgt nog een gesprek tussen de linkse partijen en de coalitie. Wanneer is nog niet bekend. Ook hebben GroenLinks en de PvdA nog geen datum voor een gesprek met het kabinet over de voorjaarsnota.
Premier Mark Rutte had tijdens het debat vorige week al toegezegd om de koopkrachtvoorstellen van met name de linkse partijen "serieus te bezien". Het doorvoeren van de najaarstoeslag zou "dit jaar kunnen lukken", dacht de minister-president al wel. Wel zitten er volgens hem "technische aspecten" aan waardoor het kabinet niet gelijk 'ja' kon zeggen tegen het plan. Ook de financiële dekking was nog een vraagteken.
Meer uit Politiek
STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.
1 dag geleden