Giuliani vanwege leugens geen advocaat meer in New York
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Rudy Giuliani mag in de staat New York voorlopig niet werken als advocaat. De oud-raadsman van voormalig president Donald Trump is geschorst vanwege zijn leugens over de verkiezingen van 2020.
Een rechtbank stelt dat Giuliani het publiek in gevaar bracht met "valse en misleidende verklaringen aan rechtbanken, wetgevers en het grote publiek". Deze werden gedaan om de onbewezen beschuldigingen van zijn cliënt kracht bij te zetten. Giuliani hielp Trump onder meer bij het aanspannen van meerdere rechtszaken waarin de partij van de nieuwe president Joe Biden werd weggezet als fraudeur.
De schorsing van de oud-burgemeester van New York gaat per direct in. Dit geldt in ieder geval totdat alle klachten tegen hem zijn behandeld. Daarna kunnen permanentere sancties worden opgelegd. Volgens Giuliani schendt het onderzoek zijn recht op vrijheid van meningsuiting.
Meer uit Buitenland
ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
44 minuten geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
46 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
9 uur geleden