Giuliani staat Mercedes en ander bezit af na verlies lasterzaak
NEW YORK (ANP/AFP) - Rudy Giuliani, de oud-advocaat van Donald Trump, heeft onder meer een Mercedes en horloges overgedragen aan twee voormalige verkiezingsmedewerksters die een lasterzaak tegen hem hadden aangespannen. Hij moet bepaalde bezittingen aan de vrouwen overdragen, omdat hij niet in staat is de opgelegde schadevergoeding van 148 miljoen dollar (ongeveer 140 miljoen euro) te betalen.
De voormalige burgemeester van New York moet het duo, moeder en dochter, compenseren omdat hij ze in 2020 ten onrechte beschuldigde van fraude bij de presidentsverkiezingen in de staat Georgia. Een rechter bepaalde in oktober dat Giuliani onder meer zijn appartement in New York, zijn Mercedes-Benz SL500 uit 1980, juwelen, horloges en andere bezittingen moet overdragen.
Giuliani's advocaat heeft vrijdag in een brief aan de rechter gezegd dat een begin is gemaakt met de overdracht. Diezelfde dag zouden de auto, horloges en een ring zijn overgedragen. De advocaat stelde dat sommige bezittingen uitgesloten moeten worden, specifiek een gesigneerd shirt van honkbalspeler Joe DiMaggio.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
8 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
11 uur geleden