Giuliani staat Mercedes en ander bezit af na verlies lasterzaak
NEW YORK (ANP/AFP) - Rudy Giuliani, de oud-advocaat van Donald Trump, heeft onder meer een Mercedes en horloges overgedragen aan twee voormalige verkiezingsmedewerksters die een lasterzaak tegen hem hadden aangespannen. Hij moet bepaalde bezittingen aan de vrouwen overdragen, omdat hij niet in staat is de opgelegde schadevergoeding van 148 miljoen dollar (ongeveer 140 miljoen euro) te betalen.
De voormalige burgemeester van New York moet het duo, moeder en dochter, compenseren omdat hij ze in 2020 ten onrechte beschuldigde van fraude bij de presidentsverkiezingen in de staat Georgia. Een rechter bepaalde in oktober dat Giuliani onder meer zijn appartement in New York, zijn Mercedes-Benz SL500 uit 1980, juwelen, horloges en andere bezittingen moet overdragen.
Giuliani's advocaat heeft vrijdag in een brief aan de rechter gezegd dat een begin is gemaakt met de overdracht. Diezelfde dag zouden de auto, horloges en een ring zijn overgedragen. De advocaat stelde dat sommige bezittingen uitgesloten moeten worden, specifiek een gesigneerd shirt van honkbalspeler Joe DiMaggio.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
6 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
52 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Naast de drie Nederlanders die zijn vrijgelaten uit Venezolaanse gevangenissen, heeft dat land ook andere buitenlanders laten gaan. Het gaat volgens de Tsjechische minister Petr Macinka om mensen uit Tsjechië, Ierland, Roemenië, Duitsland, Albanië en Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft vrijdag bevestigd dat Groenland valt onder de beschermingsgarantie van het Europees Verdrag. Dagenlang weigerde de Commissie antwoord te geven op de vraag of artikel 42.7, dat die garantie aan EU-lidstaten biedt, ook op Groenland van toepassing is, omdat het een overzees gebiedsdeel is.
2 uur geleden