Giuliani staat Mercedes en ander bezit af na verlies lasterzaak
NEW YORK (ANP/AFP) - Rudy Giuliani, de oud-advocaat van Donald Trump, heeft onder meer een Mercedes en horloges overgedragen aan twee voormalige verkiezingsmedewerksters die een lasterzaak tegen hem hadden aangespannen. Hij moet bepaalde bezittingen aan de vrouwen overdragen, omdat hij niet in staat is de opgelegde schadevergoeding van 148 miljoen dollar (ongeveer 140 miljoen euro) te betalen.
De voormalige burgemeester van New York moet het duo, moeder en dochter, compenseren omdat hij ze in 2020 ten onrechte beschuldigde van fraude bij de presidentsverkiezingen in de staat Georgia. Een rechter bepaalde in oktober dat Giuliani onder meer zijn appartement in New York, zijn Mercedes-Benz SL500 uit 1980, juwelen, horloges en andere bezittingen moet overdragen.
Giuliani's advocaat heeft vrijdag in een brief aan de rechter gezegd dat een begin is gemaakt met de overdracht. Diezelfde dag zouden de auto, horloges en een ring zijn overgedragen. De advocaat stelde dat sommige bezittingen uitgesloten moeten worden, specifiek een gesigneerd shirt van honkbalspeler Joe DiMaggio.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
1 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
8 uur geleden