Giuliani praat in Oekraïne over corruptie
KIEV (ANP/RTR) - De persoonlijke advocaat van de Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag met een Oekraïens parlementslid gesproken over de aanpak van corruptie. Rudy Giuliani en Andri Derkach spraken over het oprichten van een Amerikaans-Oekraïense organisatie die corruptie moet aanpakken.
"Jammer genoeg staat ons land centraal bij schandalen over internationale corruptie", zei Derkach na de ontmoeting. Een van de zaken die hij heeft besproken met Giuliani is hoe Amerikaans hulpgeld beter kan worden gebruikt.
Derkach bracht eerder informatie naar buiten over Hunter Biden, de zoon van de Amerikaanse oud-vicepresident Joe Biden. Een verzoek van Trump aan Oekraïne om Hunter Bidens handelen in Oekraïne te onderzoeken staat nu centraal in het onderzoek naar de afzettingsprocedure in de Verenigde Staten.
Giuliani zou namens Trump druk hebben uitgeoefend op Oekraïne om dat onderzoek erdoor te krijgen. Volgens The New York Times is hij nu in het land om bewijs te vinden dat het afzettingsonderzoek ondermijnt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het blijft volgens asielminister Bart van den Brink (CDA) nog tot en met de stemmingen van volgende week dinsdag "spannend" of de Eerste Kamer twee asielwetten steunt. Steun voor de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet is onzeker, omdat er nog geen gegarandeerde meerderheid is voor een aanpassing daarvan. Zonder die aanpassing, die regelt dat helpers van illegale asielzoekers niet gestraft worden, gaan het CDA en de SGP niet voor de wet stemmen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de aangiftes die zijn gedaan tegen twee verschillende campagnevideo's van Forum voor Democratie (FVD) geseponeerd. In totaal ging het om vier verdenkingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken", zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
1 dag geleden