Giuliani mag niet meer als advocaat optreden in staat New York
NEW YORK (ANP) - Rudy Giuliani, voorheen raadsman van de Amerikaanse oud-president Donald Trump, is officieel geschrapt als advocaat in de staat New York, melden Amerikaanse media. Aanleiding voor de schrapping is Giuliani's betrokkenheid bij de pogingen om de verkiezingsuitslag van 2020 ongeldig te laten verklaren.
Giuliani, oud-burgemeester van de stad New York, was al voorlopig geschorst als advocaat in de staat.
De 80-jarige Giuliani werd in december veroordeeld tot het betalen van meer dan 148 miljoen dollar (bijna 138 miljoen euro) aan twee verkiezingsmedewerkers van de Amerikaanse staat Georgia. Hij had beweerd dat ze stemmen voor Trump hadden proberen te "stelen". Na de veroordeling vroeg hij faillissement aan.
In de staat Arizona moet hij zich nog verantwoorden voor pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen te beïnvloeden.
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
5 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
9 uur geleden