
Giuliani mag niet meer als advocaat optreden in staat New York
NEW YORK (ANP) - Rudy Giuliani, voorheen raadsman van de Amerikaanse oud-president Donald Trump, is officieel geschrapt als advocaat in de staat New York, melden Amerikaanse media. Aanleiding voor de schrapping is Giuliani's betrokkenheid bij de pogingen om de verkiezingsuitslag van 2020 ongeldig te laten verklaren.
Giuliani, oud-burgemeester van de stad New York, was al voorlopig geschorst als advocaat in de staat.
De 80-jarige Giuliani werd in december veroordeeld tot het betalen van meer dan 148 miljoen dollar (bijna 138 miljoen euro) aan twee verkiezingsmedewerkers van de Amerikaanse staat Georgia. Hij had beweerd dat ze stemmen voor Trump hadden proberen te "stelen". Na de veroordeling vroeg hij faillissement aan.
In de staat Arizona moet hij zich nog verantwoorden voor pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen te beïnvloeden.
Meer uit Buitenland
SALT LAKE CITY (ANP) - Acteur Robert Redford is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat bericht de krant The New York Times. Redford maakte onder meer naam met de verfilming van The Great Gatsby (1974) en All The President's Men (1976) over het Watergateschandaal. Hij zou dinsdagochtend vroeg in zijn slaap zijn gestorven in zijn huis in Utah. Een doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
14 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Volker Türk, de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de VN, ziet een "opeenstapeling van bewijs" voor genocide in Gaza, zei hij tegen journalisten van persbureaus AFP en Reuters. "We zien oorlogsmisdaad op oorlogsmisdaad, misdaden tegen de menselijkheid, en mogelijk zelfs meer", aldus de VN-functionaris.
18 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken steekt de komende jaren extra geld in Groenland, een semiautonoom deel van het Deense koninkrijk. Tussen 2026 en 2029 wordt 1,6 miljard kroon (bijna 215 miljoen euro) geïnvesteerd in infrastructuur en gezondheidszorg.
1 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - Rusland en Belarus hebben de afgelopen dagen geoefend met kleine kernwapens voor op het slagveld. Ze zijn niet echt gelanceerd, maar maakten deel uit van simulaties tijdens de grote gezamenlijke oefening 'Zapad'.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Bij een groot datalek in Zweden zijn de persoonlijke gegevens van ruim 1,5 miljoen burgers gestolen, meldt het Zweedse OM. Dat komt neer op bijna 15 procent van de totale bevolking van het land. De hackers hebben 1,5 bitcoin geëist als losgeld voor de data. Op dit moment is dat zo'n 147.000 euro waard.
1 uur geledenMADRID/ROME (ANP) - Ook Spanje en Italië willen met gevechtsvliegtuigen bijdragen aan de nieuwe NAVO-missie die de oostflank van de alliantie moet beschermen tegen onder meer Russische drones, melden lokale media. Beide NAVO-landen zouden twee Eurofighters willen sturen en Spanje zou er een tankvliegtuig bij willen doen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan het Eurovisie Songfestival als Israël mag meedoen "terwijl het bloedbad in Gaza voortduurt". Dat heeft de raad van bestuur van de Spaanse omroep RTVE dinsdag besloten. Het besluit komt niet onverwacht, nadat eerder de Spaanse minister van Cultuur al zijn twijfels had geuit over de Spaanse deelname.
1 uur geleden