Giuliani mag niet meer als advocaat optreden in staat New York
NEW YORK (ANP) - Rudy Giuliani, voorheen raadsman van de Amerikaanse oud-president Donald Trump, is officieel geschrapt als advocaat in de staat New York, melden Amerikaanse media. Aanleiding voor de schrapping is Giuliani's betrokkenheid bij de pogingen om de verkiezingsuitslag van 2020 ongeldig te laten verklaren.
Giuliani, oud-burgemeester van de stad New York, was al voorlopig geschorst als advocaat in de staat.
De 80-jarige Giuliani werd in december veroordeeld tot het betalen van meer dan 148 miljoen dollar (bijna 138 miljoen euro) aan twee verkiezingsmedewerkers van de Amerikaanse staat Georgia. Hij had beweerd dat ze stemmen voor Trump hadden proberen te "stelen". Na de veroordeling vroeg hij faillissement aan.
In de staat Arizona moet hij zich nog verantwoorden voor pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen te beïnvloeden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
19 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
22 minuten geledenWarschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
1 uur geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.
4 uur geleden