Gitaar van Prince verkocht voor 500.000 euro
LOS ANGELES (ANP/DPA) - Een elektrische gitaar van de in 2016 overleden popartiest Prince is voor meer dan een half miljoen dollar van eigenaar gewisseld. De blue Cloud gitaar uit 1984 werd vrijdag in Californië geveild voor 563.500 dollar (ongeveer 504.000 euro), inclusief commissie. Het instrument ging onder de hamer op de veiling Music Icons in Beverly Hills.
Volgens het veilinghuis was de zogeheten Blue Angel-gitaar een van de favoriete instrumenten van de popster tijdens het hoogtepunt van zijn carrière in de jaren 80 en 90. Prince speelde op het instrument tijdens grote tours zoals Purple Rain (1984-1985), Sign o 'the Times (1987) en Lovesexy (1988-1989) en in 1991 tijdens de MTV Video Music Awards.
De Blue Angel was een van de eerste vier gitaren die speciaal zijn gemaakt voor de artiest. De aanvankelijk witte Cloud Guitar is meerdere keren in verschillende kleuren overschilderd. Volgens het veilinghuis is via een CT-scan en onderzoek van experts vastgesteld dat het instrument een van de lang verloren gewaande originele gitaren van Prince is.
Prince, ook bekend als His Royal Badness, TAFKAP (the artist formerly known as Prince) en onder diverse andere bijnamen, stierf in april 2016 aan een overdosis pijnstillers op zijn landgoed in Paisley Park in Minneapolis. De muzikant, geboren in 1958 als Prince Roger Nelson, verwierf wereldfaam met het album Purple Rain in 1984.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
32 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
34 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
6 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
7 uur geleden