Gitaar van Prince verkocht voor 500.000 euro
LOS ANGELES (ANP/DPA) - Een elektrische gitaar van de in 2016 overleden popartiest Prince is voor meer dan een half miljoen dollar van eigenaar gewisseld. De blue Cloud gitaar uit 1984 werd vrijdag in Californië geveild voor 563.500 dollar (ongeveer 504.000 euro), inclusief commissie. Het instrument ging onder de hamer op de veiling Music Icons in Beverly Hills.
Volgens het veilinghuis was de zogeheten Blue Angel-gitaar een van de favoriete instrumenten van de popster tijdens het hoogtepunt van zijn carrière in de jaren 80 en 90. Prince speelde op het instrument tijdens grote tours zoals Purple Rain (1984-1985), Sign o 'the Times (1987) en Lovesexy (1988-1989) en in 1991 tijdens de MTV Video Music Awards.
De Blue Angel was een van de eerste vier gitaren die speciaal zijn gemaakt voor de artiest. De aanvankelijk witte Cloud Guitar is meerdere keren in verschillende kleuren overschilderd. Volgens het veilinghuis is via een CT-scan en onderzoek van experts vastgesteld dat het instrument een van de lang verloren gewaande originele gitaren van Prince is.
Prince, ook bekend als His Royal Badness, TAFKAP (the artist formerly known as Prince) en onder diverse andere bijnamen, stierf in april 2016 aan een overdosis pijnstillers op zijn landgoed in Paisley Park in Minneapolis. De muzikant, geboren in 1958 als Prince Roger Nelson, verwierf wereldfaam met het album Purple Rain in 1984.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
8 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.
55 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Verenigde Staten heeft te maken met een sneeuwstorm die dit weekeinde dwars over het land raast. Storm Fern trekt van het noordoosten diep landinwaarts, zo ver als de staten Oklahoma en Colorado. Er wonen naar schatting 235 miljoen van de 340 miljoen Amerikanen op dat 'pad'.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische regering en de door Koerden geleide SDF hebben volgens ingewijden ingestemd met een verlenging van hun wapenstilstand. Deze maand braken gevechten tussen de twee partijen uit in het noorden van Syrië.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.
5 uur geleden