Girowinnaar Geoghegan Hart mikt op Tour en Spelen
LONDEN (ANP) - De Britse wielrenner Tao Geoghegan Hart is niet van plan te starten in de Giro d'Italia, de rittenkoers die hij afgelopen najaar won. De renner van Ineos zegt in de krant Daily Telegraph een nieuwe uitdaging te zoeken. Die ligt voor de 25-jarige Londenaar in de combinatie Tour de France en Olympische Spelen.
"Ik houd van koersen in Italië, het was een geweldige belevenis", zei Geoghegan Hart. "Natuurlijk zou het geweldig zijn om terug te keren in het shirt met nummer 1. Ik begrijp het belang daarvan voor de organisatie. Maar ik denk ook als een wielrenner: je kunt zelf je rugnummer niet zien."
De zege van Geoghegan Hart, die in het eindklassement de Sunweb-renners Jai Hindley en Wilco Kelderman achter zich liet, maakte een tegenvallende Tour voor Ineos enigszins goed. De Colombiaanse kopman Egan Bernal had zijn zege van het jaar ervoor geen vervolg kunnen geven. Bernal is er nog steeds, net als oud-Tourwinnaar Geraint Thomas en de Ecuadoraan Richard Carapaz, winnaar van de Giro van 2019. Het wordt dus dringen bij Ineos voor Tourselectie. "Ik ben 25 en heb de Tour nog nooit gereden", zegt Geoghegan Hart, die voor het geel wil gaan maar ook een ondergeschikte rol niet uitsluit. "Ik heb de tijd aan mijn zijde."
Na de Tour volgen de Spelen. "Ik wil er dolgraag naartoe. Maar er zijn wel tien kandidaten voor de vier plekken die we hebben."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
3 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
4 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
8 uur geleden