Girowinnaar Geoghegan Hart mikt op Tour en Spelen
LONDEN (ANP) - De Britse wielrenner Tao Geoghegan Hart is niet van plan te starten in de Giro d'Italia, de rittenkoers die hij afgelopen najaar won. De renner van Ineos zegt in de krant Daily Telegraph een nieuwe uitdaging te zoeken. Die ligt voor de 25-jarige Londenaar in de combinatie Tour de France en Olympische Spelen.
"Ik houd van koersen in Italië, het was een geweldige belevenis", zei Geoghegan Hart. "Natuurlijk zou het geweldig zijn om terug te keren in het shirt met nummer 1. Ik begrijp het belang daarvan voor de organisatie. Maar ik denk ook als een wielrenner: je kunt zelf je rugnummer niet zien."
De zege van Geoghegan Hart, die in het eindklassement de Sunweb-renners Jai Hindley en Wilco Kelderman achter zich liet, maakte een tegenvallende Tour voor Ineos enigszins goed. De Colombiaanse kopman Egan Bernal had zijn zege van het jaar ervoor geen vervolg kunnen geven. Bernal is er nog steeds, net als oud-Tourwinnaar Geraint Thomas en de Ecuadoraan Richard Carapaz, winnaar van de Giro van 2019. Het wordt dus dringen bij Ineos voor Tourselectie. "Ik ben 25 en heb de Tour nog nooit gereden", zegt Geoghegan Hart, die voor het geel wil gaan maar ook een ondergeschikte rol niet uitsluit. "Ik heb de tijd aan mijn zijde."
Na de Tour volgen de Spelen. "Ik wil er dolgraag naartoe. Maar er zijn wel tien kandidaten voor de vier plekken die we hebben."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
2 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
1 dag geleden