Giroud helpt AC Milan aan zege op aartsrivaal Inter
MILAAN (ANP) - Olivier Giroud heeft zich zaterdag immens populair gemaakt bij de fans van AC Milan. Met twee doelpunten hielp de 35-jarige Fransman, stand-in voor de geblesseerde Zlatan Ibrahimovic, zijn ploeg aan een 2-1-zege op stadgenoot en koploper Internazionale. Daarmee werd het gat tussen beide teams 1 punt. Inter, dat sinds 16 oktober niet meer verloren had, heeft nog wel een duel tegoed.
Denzel Dumfries leek de koploper al in de tiende minuut op voorsprong te zetten. De Oranje-verdediger kopte raak uit een voorzet van Ivan Perisic, maar de Kroaat had de bal in buitenspelpositie ontvangen. De thuisploeg was voor de rust veruit de betere. Dumfries verzuimde na een klein half uur vrij voor doelman Mike Maignan alsnog voor de 1-0 te zorgen. Perisic schoot in de 38e minuut dan toch raak: 1-0.
Maar na rust zakte Inter terug. Nog leek er niets aan de hand tot een toevalstreffer van Giroud - de bal belandde in de 75e minuut per toeval voor de punt van zijn schoen - de stand in evenwicht bracht en de Fransman drie minuut later Stefan de Vrij uitkapte en opnieuw raak schoot. In blessuretijd moest AC Milan-verdediger Theo Hernández met rood naar de kant na een smerige overtreding op Dumfries.
Inter heeft 53 punten uit 23 duels, AC Milan volgt op 1 punt. Napoli heeft 49 punten uit 23 duels en gaat zondag nog op bezoek bij Venezia.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
15 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
16 uur geleden