Giroud helpt AC Milan aan zege op aartsrivaal Inter
MILAAN (ANP) - Olivier Giroud heeft zich zaterdag immens populair gemaakt bij de fans van AC Milan. Met twee doelpunten hielp de 35-jarige Fransman, stand-in voor de geblesseerde Zlatan Ibrahimovic, zijn ploeg aan een 2-1-zege op stadgenoot en koploper Internazionale. Daarmee werd het gat tussen beide teams 1 punt. Inter, dat sinds 16 oktober niet meer verloren had, heeft nog wel een duel tegoed.
Denzel Dumfries leek de koploper al in de tiende minuut op voorsprong te zetten. De Oranje-verdediger kopte raak uit een voorzet van Ivan Perisic, maar de Kroaat had de bal in buitenspelpositie ontvangen. De thuisploeg was voor de rust veruit de betere. Dumfries verzuimde na een klein half uur vrij voor doelman Mike Maignan alsnog voor de 1-0 te zorgen. Perisic schoot in de 38e minuut dan toch raak: 1-0.
Maar na rust zakte Inter terug. Nog leek er niets aan de hand tot een toevalstreffer van Giroud - de bal belandde in de 75e minuut per toeval voor de punt van zijn schoen - de stand in evenwicht bracht en de Fransman drie minuut later Stefan de Vrij uitkapte en opnieuw raak schoot. In blessuretijd moest AC Milan-verdediger Theo Hernández met rood naar de kant na een smerige overtreding op Dumfries.
Inter heeft 53 punten uit 23 duels, AC Milan volgt op 1 punt. Napoli heeft 49 punten uit 23 duels en gaat zondag nog op bezoek bij Venezia.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
8 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
39 minuten geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Roefs heeft woensdag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige doelman van Sunderland kwam in de thuiswedstrijd tegen Algerije na rust als vervanger van Bart Verbruggen in het veld.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay is woensdag tegen Algerije aan zijn 109e wedstrijd voor het Nederlands elftal begonnen. De 32-jarige aanvaller van Corinthians verving halverwege Crysencio Summerville en kwam daarmee qua aantal interlands op gelijke hoogte met Rafael van der Vaart. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
1 uur geleden