Girona neemt koppositie over, Real Madrid herpakt zich
MADRID (ANP) - Girona heeft de eerste plaats in La Liga overgenomen van FC Barcelona. De verrassing van de openingsfase van het seizoen won de uitwedstrijd bij Villarreal met 2-1. Real Madrid herstelde zich van de 3-1-nederlaag bij stadgenoot Atlético met een 2-0-overwinning tegen Las Palmas.
Girona heeft na zeven wedstrijden 19 punten, 1 punt meer dan Real. Barcelona, dat dinsdag op 2-2 bleef steken bij Real Mallorca, staat op de derde plaats met 17 punten.
Girona kwam na rust op een 1-0-achterstand door een benutte strafschop van Daniel Parejo. Artem Dovbyk en Eric García draaiden met twee doelpunten binnen 5 minuten de wedstrijd om in het voordeel van de bezoekers. Daley Blind viel 2 minuten voor tijd in bij Girona.
Real, dat dinsdag de uitwedstrijd tegen Napoli in de Champions League speelt, gaf in het duel met Las Palmas een reeks bekende namen rust. De ploeg van Carlo Ancelotti moest even geduld hebben, maar kwam in de blessuretijd van de eerste helft alsnog op voorsprong door Brahim Díaz. Na rust kopte Joselu een voorzet van Rodrygo binnen voor de 2-0.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
20 uur geleden