Girona heeft koppositie in Spanje weer in handen
GIRONA (ANP) - Girona bezet ook na zeventien speeldagen de bovenste plaats in de hoogste Spaanse voetbalklasse. De ploeg van verdediger Daley Blind versloeg op eigen veld middenmoter Alavés met 3-0. Girona heeft 44 punten, 2 meer dan Real Madrid en al 9 meer dan Barcelona.
Girona kwam in de 22e minuut op voorsprong. Alavés-doelman Antonio Sivera bracht met de vuisten nog redding op een schot van Yan Couto, maar zag de Oekraïner Artem Dovbyk in de rebound raak koppen. Het was al zijn negende competitietreffer.
Kort voor rust verdubbelde Portu de voorsprong met een schot laag in de linkerhoek. Couto was ook nu als aangever bij het doelpunt betrokken.
Dovbyk mocht in de 58e minuut aanleggen voor zijn tiende van het seizoen. Hij schoot raak vanaf de strafschopstip nadat Alavés-verdediger Javi López slechts met een overtreding Couto had kunnen tegenhouden. Blind speelde het hele duel.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
7 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
14 uur geleden