Giro555 tot nu toe 6 miljoen euro, veel minder dan vorige acties
HILVERSUM (ANP) - Bij Giro555 is tot nu toe ruim 6,1 miljoen euro ingezameld voor mensen die het slachtoffer zijn van het oorlogsgeweld in het Midden-Oosten. Dat is veel minder dan bij eerdere acties. De tussenstand werd om 13.30 uur naar buiten gebracht in museum Beeld & Geluid in Hilversum, waar de hele dag een actie is.
De actie begon woensdagochtend met een bedrag van 4,4 miljoen euro, een van de laagste beginstanden van een Giro555-actie van de afgelopen jaren. Zo begon de vorige actie, die voor slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië van 2023, 's ochtends met 28,6 miljoen euro. En die voor Oekraïne begon twee jaar geleden met 21,4 miljoen euro.
Actievoorzitter Harm Goossens zegt dat hij de tussenstand een "hartstikke goed" bedrag vindt. Dat het bedrag vooralsnog veel lager uitvalt dan bij eerdere acties, is volgens hem geen probleem. "Een aardbeving in Turkije en Syrië met zo'n ingewikkeld conflict, dat valt echt niet te vergelijken. Leed kun je niet vergelijken, de verschillende rampen kun je niet vergelijken. Ik ben hartstikke tevreden."
Dit jaar is het programma veel soberder dan eerdere nationale acties voor Giro555. Zo is er geen avondvullend tv-programma en zijn er slechts op bepaalde momenten updates op radio en televisie. Ook bestaat het belpanel vooral uit hulpverleners van deelnemende hulporganisaties.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
3 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
4 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.
8 uur geleden