Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Giro555 tot nu toe 6 miljoen euro, veel minder dan vorige acties

Giro555 tot nu toe 6 miljoen euro, veel minder dan vorige acties

HILVERSUM (ANP) - Bij Giro555 is tot nu toe ruim 6,1 miljoen euro ingezameld voor mensen die het slachtoffer zijn van het oorlogsgeweld in het Midden-Oosten. Dat is veel minder dan bij eerdere acties. De tussenstand werd om 13.30 uur naar buiten gebracht in museum Beeld & Geluid in Hilversum, waar de hele dag een actie is.

De actie begon woensdagochtend met een bedrag van 4,4 miljoen euro, een van de laagste beginstanden van een Giro555-actie van de afgelopen jaren. Zo begon de vorige actie, die voor slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië van 2023, 's ochtends met 28,6 miljoen euro. En die voor Oekraïne begon twee jaar geleden met 21,4 miljoen euro.

Actievoorzitter Harm Goossens zegt dat hij de tussenstand een "hartstikke goed" bedrag vindt. Dat het bedrag vooralsnog veel lager uitvalt dan bij eerdere acties, is volgens hem geen probleem. "Een aardbeving in Turkije en Syrië met zo'n ingewikkeld conflict, dat valt echt niet te vergelijken. Leed kun je niet vergelijken, de verschillende rampen kun je niet vergelijken. Ik ben hartstikke tevreden."

Dit jaar is het programma veel soberder dan eerdere nationale acties voor Giro555. Zo is er geen avondvullend tv-programma en zijn er slechts op bepaalde momenten updates op radio en televisie. Ook bestaat het belpanel vooral uit hulpverleners van deelnemende hulporganisaties.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

2 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

6 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

8 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

8 uur geleden
Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

10 uur geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

12 uur geleden
Bewoners seniorencomplex opgevangen na brand

DEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.

15 uur geleden