Giro555 tot nu toe 6 miljoen euro, veel minder dan vorige acties
HILVERSUM (ANP) - Bij Giro555 is tot nu toe ruim 6,1 miljoen euro ingezameld voor mensen die het slachtoffer zijn van het oorlogsgeweld in het Midden-Oosten. Dat is veel minder dan bij eerdere acties. De tussenstand werd om 13.30 uur naar buiten gebracht in museum Beeld & Geluid in Hilversum, waar de hele dag een actie is.
De actie begon woensdagochtend met een bedrag van 4,4 miljoen euro, een van de laagste beginstanden van een Giro555-actie van de afgelopen jaren. Zo begon de vorige actie, die voor slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië van 2023, 's ochtends met 28,6 miljoen euro. En die voor Oekraïne begon twee jaar geleden met 21,4 miljoen euro.
Actievoorzitter Harm Goossens zegt dat hij de tussenstand een "hartstikke goed" bedrag vindt. Dat het bedrag vooralsnog veel lager uitvalt dan bij eerdere acties, is volgens hem geen probleem. "Een aardbeving in Turkije en Syrië met zo'n ingewikkeld conflict, dat valt echt niet te vergelijken. Leed kun je niet vergelijken, de verschillende rampen kun je niet vergelijken. Ik ben hartstikke tevreden."
Dit jaar is het programma veel soberder dan eerdere nationale acties voor Giro555. Zo is er geen avondvullend tv-programma en zijn er slechts op bepaalde momenten updates op radio en televisie. Ook bestaat het belpanel vooral uit hulpverleners van deelnemende hulporganisaties.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
1 uur geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
1 uur geleden