Giro555: kleine 175,5 miljoen euro voor Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - De teller van de actie voor Oekraïne van Giro555 blijft oplopen. Inmiddels is een kleine 175,5 miljoen euro opgehaald. Eind augustus was dit nog ruim 173 miljoen euro. "Nederlanders gaven bijzonder gul", aldus Giro555 woensdag.
Het eerste halfjaar is in totaal 62,6 miljoen euro van de actieopbrengst besteed, vooral (43 procent) aan hulp om mensen te ondersteunen in hun levensonderhoud. Ook ging 18 procent naar voedselhulp en 12 procent naar het bieden van onderdak. In totaal ging tot nog toe 74 procent van het bestede geld naar hulpprojecten in Oekraïne, 13 procent naar opvang van vluchtelingen in Polen en de rest naar de overige landen waar de samenwerkende hulporganisaties Oekraïners ondersteunen.
Nu de winter rap nadert en het geweld voortduurt zal een tandje moeten worden bijgezet, geeft directeur van Stichting Vluchteling Tineke Ceelen aan. "Oekraïne heeft over het algemeen te maken met strenge winters. Tal van lokale hulporganisaties in het hele land - gesteund door de Nederlandse hulporganisaties achter Giro555 - helpen getroffenen met de reparaties van hun huizen, zoals dak- en raam herstel. Maar ook dekens, warme kleding en matrassen en beddengoed voor tijdelijke onderkomens zijn hard nodig", aldus Giro555.
Met de resterende actieopbrengst blijven de hulporganisaties achter Giro555 nog tot eind februari 2025 hulp bieden. Het gironummer werd eind februari namens elf samenwerkende hulporganisaties geopend om geld op te halen voor de getroffenen van de oorlog in Oekraïne. Eind augustus werd bekendgemaakt dat de actie wordt verlengd tot 30 november.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Het is niet bekend of er mensen zijn aangehouden. Een politiewoordvoerder wil daar niets over zeggen.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.
2 uur geleden