Giro555 gaat over 'meest simpele' van conflict: mensen in nood
HILVERSUM (ANP) - Met de Giro555-uitzendingen zetten presentatoren Herman van der Zandt, Tooske Ragas en Renze Klamer zich woensdag in voor "het meest simpele" onderdeel van het lopende conflict in het Midden-Oosten: mensen in nood. "Het is misschien wel het enige aan het hele conflict wat eenvoudig te begrijpen is: dat er slachtoffers zijn die hulp nodig hebben", zegt Klamer tegen het ANP.
"Dit is zo'n ingewikkelde situatie al zoveel decennia, die nu totaal ontploft is", zegt Ragas. "En we weten ook nog totaal niet waar dat gaat eindigen. Zou het maar eindigen. Maar er is één ding wat wel heel helder en overzichtelijk is, dat is dat heel veel mensen die daar niet om gevraagd hebben hierin terecht zijn gekomen omdat ze nu eenmaal op die plek in de wereld zijn geboren. Die hebben nu hulp nodig, anders overleven ze het niet."
Bij alle drie was er dan ook geen twijfel over deelname aan de actie, ook al zien ze dat de discussies hoog oplopen over het geld dat naar slachtoffers in Gaza, Libanon én Israël gaat. "Aan welke kant van het conflict je ook staat als kijker, het enige wat volgens mij iedereen samen voelt, is dat je heel veel onnodig leed ziet", zegt Klamer. "Afgelopen weken is het debat natuurlijk gedomineerd door de vraag aan welke kant je staat, het gaat veel over politiek", zegt Ragas. "Maar ik denk en hoop dat morgen voornamelijk gaat over menselijkheid. Even afgepeld van de vraag aan welke kant je staat of uit welk land je komt, we gaan mensen zien."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
1 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
5 uur geleden