Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Giro555 gaat over 'meest simpele' van conflict: mensen in nood

Giro555 gaat over 'meest simpele' van conflict: mensen in nood

HILVERSUM (ANP) - Met de Giro555-uitzendingen zetten presentatoren Herman van der Zandt, Tooske Ragas en Renze Klamer zich woensdag in voor "het meest simpele" onderdeel van het lopende conflict in het Midden-Oosten: mensen in nood. "Het is misschien wel het enige aan het hele conflict wat eenvoudig te begrijpen is: dat er slachtoffers zijn die hulp nodig hebben", zegt Klamer tegen het ANP.

"Dit is zo'n ingewikkelde situatie al zoveel decennia, die nu totaal ontploft is", zegt Ragas. "En we weten ook nog totaal niet waar dat gaat eindigen. Zou het maar eindigen. Maar er is één ding wat wel heel helder en overzichtelijk is, dat is dat heel veel mensen die daar niet om gevraagd hebben hierin terecht zijn gekomen omdat ze nu eenmaal op die plek in de wereld zijn geboren. Die hebben nu hulp nodig, anders overleven ze het niet."

Bij alle drie was er dan ook geen twijfel over deelname aan de actie, ook al zien ze dat de discussies hoog oplopen over het geld dat naar slachtoffers in Gaza, Libanon én Israël gaat. "Aan welke kant van het conflict je ook staat als kijker, het enige wat volgens mij iedereen samen voelt, is dat je heel veel onnodig leed ziet", zegt Klamer. "Afgelopen weken is het debat natuurlijk gedomineerd door de vraag aan welke kant je staat, het gaat veel over politiek", zegt Ragas. "Maar ik denk en hoop dat morgen voornamelijk gaat over menselijkheid. Even afgepeld van de vraag aan welke kant je staat of uit welk land je komt, we gaan mensen zien."

Meer uit Binnenland

Telegraaf verwijdert passage uit stuk na onderzoek Bellingcat

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.

2 uur geleden
Politie doorzoekt woningen verdachten explosie synagoge Rotterdam

TILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.

2 uur geleden
Regels voor bouwen moeten simpeler, klinkt in verkiezingsdebat

DEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.

2 uur geleden
Koning Willem-Alexander belt met staatshoofden in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.

3 uur geleden
Bertram: gemeenten mogen lokale regels maken over staalslakken

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.

3 uur geleden
Aanhoudingen na explosie waren bij synagoge in Hillegersberg

ROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.

5 uur geleden
Halsema: populistische leiders breken democratie af

VLAARDINGEN (ANP) - De democratische rechtsorde staat onder druk en het wordt tijd om te "waarschuwen voor groot gevaar". Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in Vlaardingen bij de uitreiking van de Geuzenpenning aan haar collega uit Boedapest, Gergely Karácsony. "Wij zien hoe populistische leiders democratische instituties afbreken. (...) Tientallen jaren stonden rechtsstatelijke principes niet ter discussie. Die consensus is weg. Daardoor belanden ook wij op een hellend vlak, en ik maak me zorgen dat we verder naar beneden glijden."

5 uur geleden