Giro555 gaat over 'meest simpele' van conflict: mensen in nood
HILVERSUM (ANP) - Met de Giro555-uitzendingen zetten presentatoren Herman van der Zandt, Tooske Ragas en Renze Klamer zich woensdag in voor "het meest simpele" onderdeel van het lopende conflict in het Midden-Oosten: mensen in nood. "Het is misschien wel het enige aan het hele conflict wat eenvoudig te begrijpen is: dat er slachtoffers zijn die hulp nodig hebben", zegt Klamer tegen het ANP.
"Dit is zo'n ingewikkelde situatie al zoveel decennia, die nu totaal ontploft is", zegt Ragas. "En we weten ook nog totaal niet waar dat gaat eindigen. Zou het maar eindigen. Maar er is één ding wat wel heel helder en overzichtelijk is, dat is dat heel veel mensen die daar niet om gevraagd hebben hierin terecht zijn gekomen omdat ze nu eenmaal op die plek in de wereld zijn geboren. Die hebben nu hulp nodig, anders overleven ze het niet."
Bij alle drie was er dan ook geen twijfel over deelname aan de actie, ook al zien ze dat de discussies hoog oplopen over het geld dat naar slachtoffers in Gaza, Libanon én Israël gaat. "Aan welke kant van het conflict je ook staat als kijker, het enige wat volgens mij iedereen samen voelt, is dat je heel veel onnodig leed ziet", zegt Klamer. "Afgelopen weken is het debat natuurlijk gedomineerd door de vraag aan welke kant je staat, het gaat veel over politiek", zegt Ragas. "Maar ik denk en hoop dat morgen voornamelijk gaat over menselijkheid. Even afgepeld van de vraag aan welke kant je staat of uit welk land je komt, we gaan mensen zien."
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
5 uur geleden