Giro555 gaat over 'meest simpele' van conflict: mensen in nood
HILVERSUM (ANP) - Met de Giro555-uitzendingen zetten presentatoren Herman van der Zandt, Tooske Ragas en Renze Klamer zich woensdag in voor "het meest simpele" onderdeel van het lopende conflict in het Midden-Oosten: mensen in nood. "Het is misschien wel het enige aan het hele conflict wat eenvoudig te begrijpen is: dat er slachtoffers zijn die hulp nodig hebben", zegt Klamer tegen het ANP.
"Dit is zo'n ingewikkelde situatie al zoveel decennia, die nu totaal ontploft is", zegt Ragas. "En we weten ook nog totaal niet waar dat gaat eindigen. Zou het maar eindigen. Maar er is één ding wat wel heel helder en overzichtelijk is, dat is dat heel veel mensen die daar niet om gevraagd hebben hierin terecht zijn gekomen omdat ze nu eenmaal op die plek in de wereld zijn geboren. Die hebben nu hulp nodig, anders overleven ze het niet."
Bij alle drie was er dan ook geen twijfel over deelname aan de actie, ook al zien ze dat de discussies hoog oplopen over het geld dat naar slachtoffers in Gaza, Libanon én Israël gaat. "Aan welke kant van het conflict je ook staat als kijker, het enige wat volgens mij iedereen samen voelt, is dat je heel veel onnodig leed ziet", zegt Klamer. "Afgelopen weken is het debat natuurlijk gedomineerd door de vraag aan welke kant je staat, het gaat veel over politiek", zegt Ragas. "Maar ik denk en hoop dat morgen voornamelijk gaat over menselijkheid. Even afgepeld van de vraag aan welke kant je staat of uit welk land je komt, we gaan mensen zien."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
5 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
13 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
17 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
18 uur geleden