Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
"Dit kan voor velen een verrassing zijn, maar ik heb deze beslissing niet lichtzinnig genomen. Ik dacht hier al lang aan en het voelt nu als het goede moment om afstand te nemen van de sport", meldt Yates op de website van de ploeg.
Yates won vorig jaar voor het eerst de Giro d'Italia. In 2018 schreef de Brit al de Ronde van Spanje op zijn naam. In de Ronde van Frankrijk boekte Yates in 2023 zijn beste resultaat met de vierde plek in het eindklassement. De tweelingbroer van Adam Yates, actief voor UAE Team Emirates, won ook drie Tour-etappes.
Onder contract
Yates reed alleen afgelopen jaar voor de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike. Daarvoor stond hij onder contract bij Jayco-AlUla, Mitchelton-Scott en Orica.
"Wielrennen maakt al zolang ik me kan herinneren deel uit van mijn leven. Het heeft elk hoofdstuk vormgegeven. Ik ben heel trots op wat ik allemaal bereikt heb en de lessen die ik eruit geleerd heb. De overwinningen zullen me altijd bijblijven, maar de tegenslagen en lastige tijden waren even belangrijk. Ze hebben me geduld en weerstand bijgebracht. Dit hoofdstuk heeft mij meer gegeven dan ik ooit had kunnen voorstellen", aldus Yates in zijn afscheidsboodschap.
Meer uit Sport
HERENTALS (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse is de kopvrouw van Fenix - Premier Tech bij de start van de Tour de France Femmes. Ook sprintster Charlotte Kool en Yara Kastelijn maken deel uit van de ploeg die zaterdag aan de start staat in het Zwitserse Lausanne.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - Tennisser Novak Djokovic vormt in augustus tijdens de US Open een koppel met Aryna Sabalenka in het gemengd dubbelspel. Dat bevestigt de organisatie van het grandslamtoernooi in New York op de toernooiwebsite.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hockeybondscoach Jeroen Delmée houdt op het komende wereldkampioenschap in eigen land vast aan de selectie die twee jaar geleden bij de Olympische Spelen in Parijs een gouden medaille won. Alle nu nog beschikbare internationals van 2024 zijn geselecteerd, aangevuld met aanvaller Terrance Pieters, keeper Derk Meijer en cornernemer Pepijn van der Heijden.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
1 dag geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
1 dag geleden