Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Giro-winnaar Geoghegan Hart van Ineos naar Lidl-Trek

Giro-winnaar Geoghegan Hart van Ineos naar Lidl-Trek

LONDEN (ANP) - De Britse wielrenner Tao Geoghegan Hart verlaat Ineos Grenadiers na dit seizoen en gaat rijden voor Lidl-Trek. De 28-jarige klassementsrenner, in 2020 winnaar van de Ronde van Italië, ondertekende een contract voor drie jaar bij de ploeg van onder anderen Bauke Mollema en oud-wereldkampioen Mads Pedersen.

Geoghegan Hart liep in mei tijdens de Giro een gebroken heup op. De Brit kwam ten val in de elfde etappe terwijl hij op de derde plaats in het algemeen klassement stond, op slechts 5 seconden van zijn teamgenoot Geraint Thomas. Geoghegan Hart moest in een Italiaans ziekenhuis geopereerd worden en werkt sindsdien aan zijn herstel. De afgelopen zes weken deed hij dat in Amsterdam.

"Ik wil eerst fysiek weer op mijn oude niveau komen", aldus de Brit, die uitkijkt naar een nieuw avontuur. "Na zeven jaar bij dezelfde ploeg heb ik veel zin in een nieuwe uitdaging in 2024. Ik ken al veel mensen binnen Lidl-Trek, onder wie Mads Pedersen en Toms Skujins. Ik zie mezelf als een renner voor de grote rondes, maar ik ben ook zo hongerig dat ik iedere race die ik rijd wil proberen te winnen."

De laatste editie van de Giro werd gewonnen door Primoz Roglic van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma. De Sloveen bleef Thomas in het klassement 14 seconden voor.

Meer uit Sport

Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

9 uur geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

12 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

12 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

13 uur geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

13 uur geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

17 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

18 uur geleden