Giro raakt klassementsrenners Landa en Sivakov kwijt
CATTOLICA (ANP) - De Spaanse wielrenner Mikel Landa heeft een sleutelbeenbreuk overgehouden aan zijn val in de vijfde etappe van de Ronde van Italië. De klassementsrenner van Bahrain-Victorious moest opgeven. Ook de Rus Pavel Sivakov gaat donderdag niet meer van start.
Landa kwam op zo'n vier kilometer van de streep ten val nadat hij samen met Joe Dombrowski, de winnaar van de vierde etappe, op een seingever was gebotst. De 31-jarige Spanjaard werd op een brancard in een ambulance gelegd en naar het ziekenhuis gebracht.
De ploeg bevestigde woensdagavond dat Landa in het ziekenhuis wordt behandeld voor een gebroken sleutelbeen en meerdere gebroken ribben. "Landa is bij bewustzijn en hoopt zo snel mogelijk weer terug op de fiets te kunnen."
Hersenschudding
UAE Team Emirates, de ploeg van Dombrowski, liet weten dat wordt onderzocht of de renner mogelijk een hersenschudding heeft opgelopen. De Amerikaan reed de etappe wel uit.
"We vrezen voor een polsbreuk of een sleutelbeenbreuk", zei ploegleider Franco Pellizotti kort na de rit tegen de Italiaanse zender Rai over Landa. "Hij kwam hier om de Giro te winnen en was in topvorm." Landa finishte in 2015 als derde in het klassement van de Giro en in 2019 als vierde. In de Tour de France was hij vorig jaar vierde.
Aanval
In de vierde etappe was Landa opgevallen door op de laatste beklimming een aanval te plaatsen. Hij finishte samen met onder anderen de Colombiaan Egan Bernal als beste klassementsrenner. Hij stond in het klassement op de vijftiende plaats op 1.49 van de Italiaan Alessandro De Marchi.
Sivakov was op zo'n 156 kilometer van de finish ten val gekomen en reed de etappe uit met een pijnlijk schouder. Zijn ploeg Ineos Grenadiers meldde later dat het team genoodzaakt was Sivakov terug te trekken.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen ziet uit naar de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het jaar in de Formule 1 waarin de titelstrijd wordt beslist. "Ik voel me goed. Ik heb natuurlijk een idiote ommekeer kunnen bewerkstelligen in het kampioenschap, waardoor ik nu nog kans heb op de titel", zei hij een kleine twee uur voor aanvang van de race op het Yas Marina Circuit. "Ik heb er zin in, hoop dat ik mijn eigen race kan rijden vooraan, maar zal zeker in de gaten houden wat er achter me gebeurt."
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
4 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
15 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
19 uur geleden