Giro-leider Kelderman: zwaarste dag van mijn leven
LAGHI DI CANCANO (ANP) - Wilco Kelderman moest donderdag diep gaan in de achttiende etappe van de Ronde van Italië. Het was niet voor niets. Na aankomst, als vijfde achter ritwinnaar en ploeggenoot Jai Hindley, was de beloning de roze leiderstrui. "Ik heb ongelooflijk afgezien. Dit was de zwaarste dag van mijn leven", zei de renner van Sunweb, die nu in het algemeen klassement een marge van 12 seconden heeft op Hindley. De Brit Tao Geoghegan Hart, tweede in de rit, staat derde op 15 seconden. Er volgen nog een vlakke rit, een bergrit en een individuele tijdrit op de slotdag.
"Deze dag kon niet beter voor ons. Jai de ritzege en ik het roze", vertelde Kelderman, die als nummer 2 in het klassement achter de Portugees João Almeida, aan de rit was begonnen. Het had weinig gescheeld of zijn Australische ploeggenoot of Geoghegan Hart was de nieuwe leider geweest. "Almeida waren we op de Stelvio kwijt. Daarna deed Ineos met Geoghegan Hart en Rohan Dennis het goed. Zij waren supersterk."
Kelderman (29) kende in zijn carrière veel tegenslag, met name door valpartijen. Vaak liep het in grote rondes niet zoals vooraf gehoopt werd, al eindigde hij wel drie keer in de top tien van de Vuelta, met de vierde plaats in 2017, en werd hij in 2014 al zevende in de Giro. Maar het imago van pechvogel bleef. "Ik ben trots dat ik nu op dit niveau zit. Ik heb veel tegenslag gehad en het kostte steeds zo veel energie om terug te komen, ook mentaal."
Voortekenen
De strijd is nog niet gestreden, waarschuwde hij. Al zijn de voortekenen gunstig. De bergetappe van zaterdag is aangepast vanwege coronamaatregelen die een uitstapje naar Frankrijk niet mogelijk maakten. Twee cols werden geschrapt en ingeruild voor lichtere beklimmingen. "Dat is inderdaad gunstig, terwijl ik ook met vertrouwen naar de tijdrit kijk. Maar het gevecht is nog niet voorbij. Ineos rijdt ijzersterk. Of ik Jai moet vrezen? Hij rijdt goed, maar met die tijdrit van 15 kilometer ben ik in het voordeel. Maar we kunnen de Giro alledrie nog winnen."
Het was een lastige keuze donderdag, vond ook Kelderman. Had Hindley niet bij zijn kopman moeten blijven toen Geoghegan Hart aanviel? Kelderman: "Het was zeker beter voor mij geweest. Maar nu wint hij de rit, ook bijzonder. En hebben we allebei kans op de eindzege. Voor mij minder gunstig, maar goed voor de ploeg."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse klassementsleider Kimi Antonelli (20) heeft zondag de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 op de Madring gewonnen. Het was de achtste zege van de coureur van Mercedes dit seizoen. Max Verstappen (28) eindigde met zijn Red Bull op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad voor de derde keer dit seizoen op de tweede plaats. De Brit Lando Norris (26) werd in zijn McLaren derde.
40 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Russische atleten hebben een beroep gedaan op internationale sport- en mensenrechtenorganisaties om een einde te maken aan hun inmiddels vier jaar durende schorsing door de mondiale atletiekbond World Athletics. Ze voeren in een open brief aan dat de uitsluiting 'verwoestende gevolgen' heeft voor hun sportcarrière.
1 uur geledenMISANO (ANP) - Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van San Marino zijn vijfde zege van dit seizoen geboekt in de MotoGP. De Spaanse wegracer nam met de winst op het circuit van Misano de leiding in de WK-stand over van zijn landgenoot Jorge Martín. De twee rijders hebben evenveel punten, maar regerend wereldkampioen Márquez heeft meer GP's gewonnen dit jaar.
2 uur geledenGRANADA (ANP) - De laatste lokale ronde van de slotrit van de Ronde van Spanje van zondag in Granada zal niet meer meetellen voor het algemene klassement. Dat heeft de organisatie bevestigd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Anthony Correia nam in de blessuretijd via aanvoerder Dani de Wit afstand van Excelsior: 1-2. Met 5 punten uit zes duels is FC Utrecht gestegen naar de dertiende plaats.
3 uur geledenMISANO (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als tweede gefinisht in de Moto2-race bij de Grote Prijs van San Marino. Het is zijn beste resultaat in deze raceklasse. De 21-jarige Staphorster moest op het circuit van Misano alleen de Spaanse kampioenschapsleider Manuel González voor zich dulden.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap. Janis Boonstra, Noortje Driessen, Ilse Kuijt en Evelien Lutje Schipholt waren in de kwartfinale veel te sterk voor Tsjechië. Het werd 21-3.
4 uur geleden