Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Giro-leider Kelderman: zwaarste dag van mijn leven

Giro-leider Kelderman: zwaarste dag van mijn leven

LAGHI DI CANCANO (ANP) - Wilco Kelderman moest donderdag diep gaan in de achttiende etappe van de Ronde van Italië. Het was niet voor niets. Na aankomst, als vijfde achter ritwinnaar en ploeggenoot Jai Hindley, was de beloning de roze leiderstrui. "Ik heb ongelooflijk afgezien. Dit was de zwaarste dag van mijn leven", zei de renner van Sunweb, die nu in het algemeen klassement een marge van 12 seconden heeft op Hindley. De Brit Tao Geoghegan Hart, tweede in de rit, staat derde op 15 seconden. Er volgen nog een vlakke rit, een bergrit en een individuele tijdrit op de slotdag.

"Deze dag kon niet beter voor ons. Jai de ritzege en ik het roze", vertelde Kelderman, die als nummer 2 in het klassement achter de Portugees João Almeida, aan de rit was begonnen. Het had weinig gescheeld of zijn Australische ploeggenoot of Geoghegan Hart was de nieuwe leider geweest. "Almeida waren we op de Stelvio kwijt. Daarna deed Ineos met Geoghegan Hart en Rohan Dennis het goed. Zij waren supersterk."

Kelderman (29) kende in zijn carrière veel tegenslag, met name door valpartijen. Vaak liep het in grote rondes niet zoals vooraf gehoopt werd, al eindigde hij wel drie keer in de top tien van de Vuelta, met de vierde plaats in 2017, en werd hij in 2014 al zevende in de Giro. Maar het imago van pechvogel bleef. "Ik ben trots dat ik nu op dit niveau zit. Ik heb veel tegenslag gehad en het kostte steeds zo veel energie om terug te komen, ook mentaal."

Voortekenen

De strijd is nog niet gestreden, waarschuwde hij. Al zijn de voortekenen gunstig. De bergetappe van zaterdag is aangepast vanwege coronamaatregelen die een uitstapje naar Frankrijk niet mogelijk maakten. Twee cols werden geschrapt en ingeruild voor lichtere beklimmingen. "Dat is inderdaad gunstig, terwijl ik ook met vertrouwen naar de tijdrit kijk. Maar het gevecht is nog niet voorbij. Ineos rijdt ijzersterk. Of ik Jai moet vrezen? Hij rijdt goed, maar met die tijdrit van 15 kilometer ben ik in het voordeel. Maar we kunnen de Giro alledrie nog winnen."

Het was een lastige keuze donderdag, vond ook Kelderman. Had Hindley niet bij zijn kopman moeten blijven toen Geoghegan Hart aanviel? Kelderman: "Het was zeker beter voor mij geweest. Maar nu wint hij de rit, ook bijzonder. En hebben we allebei kans op de eindzege. Voor mij minder gunstig, maar goed voor de ploeg."

Meer uit Sport

Verstappen in Bakoe dicht bij eerste seizoenszege: net niet genoeg

BAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.

2 uur geleden
Wielrensters met Vollering vertrokken voor langste WK-rit ooit

BROSSARD (ANP) - De wielrensters zijn vertrokken voor de wegwedstrijd van de WK in Canada. Demi Vollering is de topfavoriete voor de rit over 180 kilometer, de langste ooit op een WK voor vrouwen. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd voor honderden wielerfans in Brossard, een voorstad van Montreal aan de andere kant van de rivier Saint Lawrence.

3 uur geleden
München Duitse kandidaat voor Olympische Spelen 2036, 2040, 2044

BADEN-BADEN (ANP) - Het bid van München gaat namens Duitsland meedingen naar de organisatie van de Olympische Spelen in 2036, 2040 of 2044. Dat was zaterdag de uitkomst van een buitengewone ledenvergadering van het Duitse olympisch comité (DOSB) in Baden-Baden. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier maakte live op tv bekend dat München de voorkeur kreeg boven Köln-Rhein-Ruhr, het enige andere bid dat nog in de race was na de terugtrekking van Berlijn.

3 uur geleden
Russell blijft ontketende Verstappen net voor en wint GP in Bakoe

BAKOE (ANP) - George Russell heeft de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 nipt gewonnen. De Brit reed van start tot finish aan de leiding in zijn Mercedes op het stratencircuit van Bakoe. Hij moest in de slotfase wel alles op alles zetten om een ontketende Max Verstappen van zich af te houden.

3 uur geleden
Verstappen met nieuwe motor van start in GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen is voorzien van een nieuwe motor voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Dat meldde teambaas Laurent Mekies van Red Bull kort voor de start van de race op het stratencircuit van Bakoe. Het betreft wijzigingen die binnen de reglementen vallen, dus de Nederlander heeft geen gridstraf gekregen.

5 uur geleden
Slowakije met staflid van start in wegwedstrijd WK wielrennen

MONTREAL (ANP/BELGA) - Slowakije gaat zondag met een staflid van start in de wegwedstrijd bij de mannen op de wereldkampioenschappen wielrennen. Het land zag meerdere renners opgeven en heeft daarop besloten de 28-jarige Vladimír Kováčik in te zetten.

7 uur geleden
Wielrenner Evenepoel legt initiatief op WK bij andere landen

N i e u w bericht, meer citaten na 2e alinea

12 uur geleden