Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Giro d'Italia met Strade Bianche-rit en zware slotweek

Giro d'Italia met Strade Bianche-rit en zware slotweek

TIRANA (ANP) - De Giro d'Italia van 2025 kent een rit over de gravelstroken van de Strade Bianche en een zware slotweek met beklimmingen van de Mortirolo en de Finestre. De 108e editie van de Giro eindigt op zondag 1 juni in Rome, zo werd in de Italiaanse hoofdstad bekendgemaakt.

Eerder was al bekend dat de Ronde van Italië van start gaat in Albanië. De Giro begint op vrijdag 9 mei met een rit over 164 kilometer met de start in Durazzo en de finish in hoofdstad Tirana. De tweede etappe is een individuele tijdrit over 13,7 kilometer door Tirana. De derde en laatste rit in Albanië heeft start en aankomst in Valona.

De renners keren na een reisdag op 13 mei met de vierde etappe van Alberobello naar Lecce terug op Italiaanse bodem. Aan het einde van het tweede weekend volgt de negende rit van Gubbio naar Siena met vijf gravelstroken.

Zware slotweek

Na een rustdag beginnen de wielrenners op 20 mei met een vlakke tijdrit naar Pisa van 28,6 kilometer. De veertiende etappe is een rit met aankomst in Nova Gorica in Slovenië, het land van de laatste twee eindwinnaars Primoz Roglic en Tadej Pogacar.

De nadruk ligt in de slotweek met een zware bergrit over de Passo del Tonale en de Passo del Mortirolo in de zeventiende etappe naar Bormio. De laatste bergetappe naar Sestrières bevat de Colle delle Finestre. De slotrit vindt plaats op een lokaal circuit in Rome.

In totaal rijden de wielrenners 3413,3 kilometer in de 21 etappes. Het is nog niet bekend of Pogacar, de winnaar van afgelopen jaar, meedoet aan de Giro.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

47 minuten geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

48 minuten geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

2 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

2 uur geleden
Tennisser Den Ouden wint bij debuut in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.

2 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

4 uur geleden
Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

5 uur geleden