Giro d'Italia met Strade Bianche-rit en zware slotweek
TIRANA (ANP) - De Giro d'Italia van 2025 kent een rit over de gravelstroken van de Strade Bianche en een zware slotweek met beklimmingen van de Mortirolo en de Finestre. De 108e editie van de Giro eindigt op zondag 1 juni in Rome, zo werd in de Italiaanse hoofdstad bekendgemaakt.
Eerder was al bekend dat de Ronde van Italië van start gaat in Albanië. De Giro begint op vrijdag 9 mei met een rit over 164 kilometer met de start in Durazzo en de finish in hoofdstad Tirana. De tweede etappe is een individuele tijdrit over 13,7 kilometer door Tirana. De derde en laatste rit in Albanië heeft start en aankomst in Valona.
De renners keren na een reisdag op 13 mei met de vierde etappe van Alberobello naar Lecce terug op Italiaanse bodem. Aan het einde van het tweede weekend volgt de negende rit van Gubbio naar Siena met vijf gravelstroken.
Zware slotweek
Na een rustdag beginnen de wielrenners op 20 mei met een vlakke tijdrit naar Pisa van 28,6 kilometer. De veertiende etappe is een rit met aankomst in Nova Gorica in Slovenië, het land van de laatste twee eindwinnaars Primoz Roglic en Tadej Pogacar.
De nadruk ligt in de slotweek met een zware bergrit over de Passo del Tonale en de Passo del Mortirolo in de zeventiende etappe naar Bormio. De laatste bergetappe naar Sestrières bevat de Colle delle Finestre. De slotrit vindt plaats op een lokaal circuit in Rome.
In totaal rijden de wielrenners 3413,3 kilometer in de 21 etappes. Het is nog niet bekend of Pogacar, de winnaar van afgelopen jaar, meedoet aan de Giro.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
4 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
17 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
19 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
19 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
19 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
19 uur geleden