Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Giro d'Italia met Strade Bianche-rit en zware slotweek

Giro d'Italia met Strade Bianche-rit en zware slotweek

TIRANA (ANP) - De Giro d'Italia van 2025 kent een rit over de gravelstroken van de Strade Bianche en een zware slotweek met beklimmingen van de Mortirolo en de Finestre. De 108e editie van de Giro eindigt op zondag 1 juni in Rome, zo werd in de Italiaanse hoofdstad bekendgemaakt.

Eerder was al bekend dat de Ronde van Italië van start gaat in Albanië. De Giro begint op vrijdag 9 mei met een rit over 164 kilometer met de start in Durazzo en de finish in hoofdstad Tirana. De tweede etappe is een individuele tijdrit over 13,7 kilometer door Tirana. De derde en laatste rit in Albanië heeft start en aankomst in Valona.

De renners keren na een reisdag op 13 mei met de vierde etappe van Alberobello naar Lecce terug op Italiaanse bodem. Aan het einde van het tweede weekend volgt de negende rit van Gubbio naar Siena met vijf gravelstroken.

Zware slotweek

Na een rustdag beginnen de wielrenners op 20 mei met een vlakke tijdrit naar Pisa van 28,6 kilometer. De veertiende etappe is een rit met aankomst in Nova Gorica in Slovenië, het land van de laatste twee eindwinnaars Primoz Roglic en Tadej Pogacar.

De nadruk ligt in de slotweek met een zware bergrit over de Passo del Tonale en de Passo del Mortirolo in de zeventiende etappe naar Bormio. De laatste bergetappe naar Sestrières bevat de Colle delle Finestre. De slotrit vindt plaats op een lokaal circuit in Rome.

In totaal rijden de wielrenners 3413,3 kilometer in de 21 etappes. Het is nog niet bekend of Pogacar, de winnaar van afgelopen jaar, meedoet aan de Giro.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

1 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

1 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

2 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

4 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

6 uur geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

15 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

20 uur geleden