Giro d'Italia begint in 2025 met drie etappes in Albanië
TIRANA (ANP) - De Ronde van Italië start in 2025 in Albanië. Dat meldt de organisatie van de Giro. De eerste drie etappes van de ronde zullen op Albanees grondgebied worden verreden.
"Albanië heeft misschien geen sterke traditie in de wielersport, aangezien het nooit grote evenementen heeft georganiseerd of beroemde kampioenen heeft voortgebracht, maar er is altijd een reden en een datum om iets nieuws en moois te beginnen", aldus de organisatie in een persmededeling.
Die drie dagen in Albanië zullen "allesbehalve" eenvoudig zijn, volgens de organisatie. De Giro begint met een rit over 164 kilometer met de start in Durazzo en de finish in Tirana. Onderweg moet er al worden geklommen. De tweede etappe is een individuele tijdrit over 13,7 kilometer door Tirana met halverwege een korte klim van ongeveer 1,5 kilometer. De derde en laatste rit in Albanië heeft start en aankomst in Valona, telt 160 kilometer en bevat een zware klim.
Het etappeschema op Italiaans grondgebied wordt op 13 januari bekend.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
16 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
22 uur geleden