Giro d'Italia begint in 2025 met drie etappes in Albanië
TIRANA (ANP) - De Ronde van Italië start in 2025 in Albanië. Dat meldt de organisatie van de Giro. De eerste drie etappes van de ronde zullen op Albanees grondgebied worden verreden.
"Albanië heeft misschien geen sterke traditie in de wielersport, aangezien het nooit grote evenementen heeft georganiseerd of beroemde kampioenen heeft voortgebracht, maar er is altijd een reden en een datum om iets nieuws en moois te beginnen", aldus de organisatie in een persmededeling.
Die drie dagen in Albanië zullen "allesbehalve" eenvoudig zijn, volgens de organisatie. De Giro begint met een rit over 164 kilometer met de start in Durazzo en de finish in Tirana. Onderweg moet er al worden geklommen. De tweede etappe is een individuele tijdrit over 13,7 kilometer door Tirana met halverwege een korte klim van ongeveer 1,5 kilometer. De derde en laatste rit in Albanië heeft start en aankomst in Valona, telt 160 kilometer en bevat een zware klim.
Het etappeschema op Italiaans grondgebied wordt op 13 januari bekend.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
2 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
4 uur geleden