Giro d'Italia begint in 2025 met drie etappes in Albanië
TIRANA (ANP) - De Ronde van Italië start in 2025 in Albanië. Dat meldt de organisatie van de Giro. De eerste drie etappes van de ronde zullen op Albanees grondgebied worden verreden.
"Albanië heeft misschien geen sterke traditie in de wielersport, aangezien het nooit grote evenementen heeft georganiseerd of beroemde kampioenen heeft voortgebracht, maar er is altijd een reden en een datum om iets nieuws en moois te beginnen", aldus de organisatie in een persmededeling.
Die drie dagen in Albanië zullen "allesbehalve" eenvoudig zijn, volgens de organisatie. De Giro begint met een rit over 164 kilometer met de start in Durazzo en de finish in Tirana. Onderweg moet er al worden geklommen. De tweede etappe is een individuele tijdrit over 13,7 kilometer door Tirana met halverwege een korte klim van ongeveer 1,5 kilometer. De derde en laatste rit in Albanië heeft start en aankomst in Valona, telt 160 kilometer en bevat een zware klim.
Het etappeschema op Italiaans grondgebied wordt op 13 januari bekend.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
7 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden