Girmay dankt Teunissen voor helpende hand bij ritzege in Tour
VILLENEUVE-SUR-LOT (ANP) - "Als ik op het juiste moment op de juiste plaats zit kan ik een sprint winnen", zei Biniam Girmay in het flashinterview nadat hij in Villeneuve-sur-Lot zijn derde etappe in de Tour de France had gewonnen. Dank ging daarbij uit naar Mike Teunissen, zijn Nederlandse ploeggenoot bij Intermarché-Wanty. "Ik vond het wiel van Mike 600 meter voor de finish, hij bracht me perfect naar voren."
Girmay staat inmiddels stevig aan de leiding in het puntenklassement. Zijn ploeg had, zo vertelde de Eritreeër na afloop, vrede met een kopgroep die om de dagzege had kunnen knokken. "Wij hadden geen stress toen er een groep weg was. We nemen geen onnodige risico's. Maar toen die groep was ingelopen, zei ik via de radio tegen de jongens: ik voel me goed. We gaan ons focussen op een sprint."
Anderhalve week geleden werd Girmay in Turijn de eerste zwarte Afrikaan die een rit in de Tour wist te winnen. In de achtste etappe volgde de bevestiging met zijn tweede ritzege, gevolgd door een derde succes. "Met dank aan mijn ploeggenoten en de staf van de ploeg. Zonder hen kan ik niet bewijzen dat ik de snelste ben. Vanaf de start van de Tour voel ik me goed, maar sinds ik die groene trui heb, voel ik me helemaal supersnel. Ik denk dat ik nog beter kan worden en we gaan ons nu richten op het behouden van de trui."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
6 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
16 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden