Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Girmay dankt Teunissen voor helpende hand bij ritzege in Tour

Girmay dankt Teunissen voor helpende hand bij ritzege in Tour

VILLENEUVE-SUR-LOT (ANP) - "Als ik op het juiste moment op de juiste plaats zit kan ik een sprint winnen", zei Biniam Girmay in het flashinterview nadat hij in Villeneuve-sur-Lot zijn derde etappe in de Tour de France had gewonnen. Dank ging daarbij uit naar Mike Teunissen, zijn Nederlandse ploeggenoot bij Intermarché-Wanty. "Ik vond het wiel van Mike 600 meter voor de finish, hij bracht me perfect naar voren."

Girmay staat inmiddels stevig aan de leiding in het puntenklassement. Zijn ploeg had, zo vertelde de Eritreeër na afloop, vrede met een kopgroep die om de dagzege had kunnen knokken. "Wij hadden geen stress toen er een groep weg was. We nemen geen onnodige risico's. Maar toen die groep was ingelopen, zei ik via de radio tegen de jongens: ik voel me goed. We gaan ons focussen op een sprint."

Anderhalve week geleden werd Girmay in Turijn de eerste zwarte Afrikaan die een rit in de Tour wist te winnen. In de achtste etappe volgde de bevestiging met zijn tweede ritzege, gevolgd door een derde succes. "Met dank aan mijn ploeggenoten en de staf van de ploeg. Zonder hen kan ik niet bewijzen dat ik de snelste ben. Vanaf de start van de Tour voel ik me goed, maar sinds ik die groene trui heb, voel ik me helemaal supersnel. Ik denk dat ik nog beter kan worden en we gaan ons nu richten op het behouden van de trui."

Meer uit Sport

Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

19 minuten geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

1 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

1 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

2 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

2 uur geleden
Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

11 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in tweede vrije training Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.

11 uur geleden