Giri verdedigt titel bij Tata Steel Chess, Carlsen grote afwezige
WIJK AAN ZEE (ANP) - De Nederlander Anish Giri verdedigt volgend jaar zijn Masters-titel bij Tata Steel Chess in Wijk aan Zee. Ook wereldkampioen Ding Liren doet mee, zo maakte de organisatie bekend. Schaaktopper Magnus Carlsen is de grote afwezige.
Toernooidirecteur Jeroen van den Berg is ondanks de afwezigheid van Carlsen erg tevreden over het deelnemersveld. Vooral omdat er in totaal drie wereldkampioenen meedoen: Liren, Ju Wenjun (dames) en juniorenwereldkampioen Marc Andria Maurizzi uit Frankrijk, die deelneemt aan het Challengers-toernooi. "Het wordt weer een geweldige editie. Niet eerder waren drie regerende wereldkampioenen van de partij. Daar ben ik uiteraard heel blij mee. En ik ben er trots op dat we vier dames in ons toernooi hebben."
Carlsen doet niet mee omdat het toernooi niet in zijn agenda past. Normaal is hij er wel bij. "Hij speelt verschillende andere toernooien in februari en dat maakt dat hij voor de tweede maal in twintig jaar niet bij ons toernooi is. Hij hoort echt bij ons toernooi en is altijd welkom", aldus Van den Berg.
Naast Anish Giri doen ook de Nederlanders Jorden van Foreest en Max Warmerdam mee. Van Foreest won het toernooi in 2021. Het Tata Steel-schaaktoernooi begint op 12 januari.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
13 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
23 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geleden