Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Giri verdedigt titel bij Tata Steel Chess, Carlsen grote afwezige

Giri verdedigt titel bij Tata Steel Chess, Carlsen grote afwezige

WIJK AAN ZEE (ANP) - De Nederlander Anish Giri verdedigt volgend jaar zijn Masters-titel bij Tata Steel Chess in Wijk aan Zee. Ook wereldkampioen Ding Liren doet mee, zo maakte de organisatie bekend. Schaaktopper Magnus Carlsen is de grote afwezige.

Toernooidirecteur Jeroen van den Berg is ondanks de afwezigheid van Carlsen erg tevreden over het deelnemersveld. Vooral omdat er in totaal drie wereldkampioenen meedoen: Liren, Ju Wenjun (dames) en juniorenwereldkampioen Marc Andria Maurizzi uit Frankrijk, die deelneemt aan het Challengers-toernooi. "Het wordt weer een geweldige editie. Niet eerder waren drie regerende wereldkampioenen van de partij. Daar ben ik uiteraard heel blij mee. En ik ben er trots op dat we vier dames in ons toernooi hebben."

Carlsen doet niet mee omdat het toernooi niet in zijn agenda past. Normaal is hij er wel bij. "Hij speelt verschillende andere toernooien in februari en dat maakt dat hij voor de tweede maal in twintig jaar niet bij ons toernooi is. Hij hoort echt bij ons toernooi en is altijd welkom", aldus Van den Berg.

Naast Anish Giri doen ook de Nederlanders Jorden van Foreest en Max Warmerdam mee. Van Foreest won het toernooi in 2021. Het Tata Steel-schaaktoernooi begint op 12 januari.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.

2 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

2 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

5 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

5 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

5 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

11 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden