Giri verdedigt titel bij Tata Steel Chess, Carlsen grote afwezige
WIJK AAN ZEE (ANP) - De Nederlander Anish Giri verdedigt volgend jaar zijn Masters-titel bij Tata Steel Chess in Wijk aan Zee. Ook wereldkampioen Ding Liren doet mee, zo maakte de organisatie bekend. Schaaktopper Magnus Carlsen is de grote afwezige.
Toernooidirecteur Jeroen van den Berg is ondanks de afwezigheid van Carlsen erg tevreden over het deelnemersveld. Vooral omdat er in totaal drie wereldkampioenen meedoen: Liren, Ju Wenjun (dames) en juniorenwereldkampioen Marc Andria Maurizzi uit Frankrijk, die deelneemt aan het Challengers-toernooi. "Het wordt weer een geweldige editie. Niet eerder waren drie regerende wereldkampioenen van de partij. Daar ben ik uiteraard heel blij mee. En ik ben er trots op dat we vier dames in ons toernooi hebben."
Carlsen doet niet mee omdat het toernooi niet in zijn agenda past. Normaal is hij er wel bij. "Hij speelt verschillende andere toernooien in februari en dat maakt dat hij voor de tweede maal in twintig jaar niet bij ons toernooi is. Hij hoort echt bij ons toernooi en is altijd welkom", aldus Van den Berg.
Naast Anish Giri doen ook de Nederlanders Jorden van Foreest en Max Warmerdam mee. Van Foreest won het toernooi in 2021. Het Tata Steel-schaaktoernooi begint op 12 januari.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.
3 uur geleden