Giri sluit schaaktoernooi Wijk aan Zee met remise af op plek vier
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Anish Giri heeft Tata Steel Chess in Wijk aan Zee afgesloten met een vlotte remise tegen de Hongaar Richárd Rapport. Na slechts veertien zetten was de partij voorbij. Rapport bleef daardoor met 8 punten Giri (7,5) voor in het eindklassement.
De Noorse wereldkampioen Magnus Carlsen stelde zaterdag met een zege op de Amerikaan Fabiano Caruana in de voorlaatste ronde al zijn achtste eindzege in Wijk aan Zee veilig. Carlsen kreeg zondag in de dertiende ronde zonder te spelen nog een punt cadeau, omdat zijn beoogde tegenstander Daniil Doebov zich vrijdag vanwege een positieve coronatest had moeten terugtrekken uit het toernooi.
Carlsen eindigde ongeslagen bovenaan met 9,5 punten. Sjachrijar Mamedjarov uit Azerbeidzjan werd tweede met 8 punten, Rapport eindigde met evenveel punten op de derde plaats. Giri, die verloor van Carlsen en titelverdediger Jorden van Foreest, gaat het toernooi afsluiten als nummer 4. De meeste partijen in de slotronde zijn nog bezig.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
14 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
15 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden