Giri in eerste ronde Wijk aan Zee tegen wereldkampioene Ju Wenjun
WIJK AAN ZEE (ANP) - Titelverdediger Anish Giri speelt zaterdag in de eerste ronde van het schaaktoernooi van Wijk aan Zee tegen de enige vrouw in het veld van de masters. De Nederlandse troef speelt met zwart tegen de Chinese wereldkampioene Ju Wenjun. Dat was het resultaat van de loting.
Jorden van Foreest is in de eerste ronde gekoppeld aan Alireza Firouzja, de 20-jarige nummer 6 van de wereld uit Iran, die nu onder de Franse vlag speelt. Oud-winnaar Van Foreest speelt met wit. Max Warmerdam, de derde Nederlander in de masters, speelt met wit tegen de Rus Ian Nepomniatsjtsji, de nummer 5 van de wereld die vorig jaar de strijd om de wereldtitel verloor van de Chinees Ding Liren.
Liren is ook aanwezig op Tata Steel Chess. Hij speelt in de eerste ronde tegen Vidit Gujrathi uit India.
Het internationale toernooi in Wijk aan Zee telt dertien ronden. De slotronde is op zondag 28 januari.
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
34 minuten geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
58 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
4 uur geleden