Giri in eerste ronde Wijk aan Zee tegen wereldkampioene Ju Wenjun
WIJK AAN ZEE (ANP) - Titelverdediger Anish Giri speelt zaterdag in de eerste ronde van het schaaktoernooi van Wijk aan Zee tegen de enige vrouw in het veld van de masters. De Nederlandse troef speelt met zwart tegen de Chinese wereldkampioene Ju Wenjun. Dat was het resultaat van de loting.
Jorden van Foreest is in de eerste ronde gekoppeld aan Alireza Firouzja, de 20-jarige nummer 6 van de wereld uit Iran, die nu onder de Franse vlag speelt. Oud-winnaar Van Foreest speelt met wit. Max Warmerdam, de derde Nederlander in de masters, speelt met wit tegen de Rus Ian Nepomniatsjtsji, de nummer 5 van de wereld die vorig jaar de strijd om de wereldtitel verloor van de Chinees Ding Liren.
Liren is ook aanwezig op Tata Steel Chess. Hij speelt in de eerste ronde tegen Vidit Gujrathi uit India.
Het internationale toernooi in Wijk aan Zee telt dertien ronden. De slotronde is op zondag 28 januari.
Meer uit Sport
SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
42 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
15 uur geleden