Giovinazzi en Russell crashen al in warming-up GP Turkije
ISTANBUL (ANP) - De Formule 1-coureurs Antonio Giovinazzi en George Russell zijn nog voor start van de Grote Prijs van Turkije al gecrasht. De Italiaan van Alfa Romeo en de Brit van Williams vlogen zondag in de opwarmsessie van de baan in Istanbul. De oorzaak was het natte asfalt. Evenals zaterdag regent het op Istanbul Park, waardoor de nieuwe asfaltlaag spekglad wordt.
Giovinazzi kwam vast te staan in de grintbak, maar kon toch nog op eigen kracht naar de pitstraat rijden. Zijn team zal zijn bolide proberen zo snel mogelijk te prepareren voor de race. De Italiaan start vanaf de tiende plak.
Russell reed bij het wegglijden tegen de vangrail aan en brak zijn voorvleugel. Hij bereikte nog net op tijd de pitstraat, zodat een nieuwe voorvleugel kan worden gemonteerd op zijn auto. Russell moest al achteraan beginnen, maar zal nu vanuit de pitstraat moeten starten.
Meer uit Sport
SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
9 uur geleden