Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Giovinazzi bedankt stoppende Räikkönen met boodschap op helm

Giovinazzi bedankt stoppende Räikkönen met boodschap op helm

ABU DHABI (ANP) - De Italiaanse coureur Antonio Giovinazzi draagt in de Grote Prijs van Abu Dhabi een helm met daarop een boodschap aan zijn teamgenoot Kimi Räikkönen. De 42-jarige Fin rijdt zondag zijn laatste race in de Formule 1. "Bedankt Kimi", staat op de helm van Giovinazzi, die zelf ook vertrekt uit de koningsklasse. "Tijd om een legende te feliciteren, tijd om een echte vriend te bedanken", schreef de Italiaan op Twitter bij foto's van zijn helm.

De 27-jarige Giovinazzi moet na drie seizoenen in de Formule 1 bij Alfa Romeo plaatsmaken voor de Chinese debutant Guanyu Zhou. De plek van de vertrekkende Räikkönen wordt overgenomen door zijn landgenoot Valtteri Bottas.

Het ontwerp van de helm die Giovinazzi in de slotrace van het seizoen draagt, is geïnspireerd op de helm van Räikkönen uit 2007, het jaar waarin de Fin in een Ferrari de wereldtitel veroverde. Giovinazzi en Räikkönen rijden sinds 2019 samen bij Alfa Romeo. Op de bolide van de Fin staat in Abu Dhabi in het Engels de boodschap "Beste Kimi, we zullen je nu met rust laten". De auto van Giovinazzi is in het Italiaans voorzien van de tekst "Bedankt voor alles, Antonio".

Meer uit Sport

Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

1 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

3 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

5 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

6 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

6 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

7 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

7 uur geleden