Giovinazzi bedankt stoppende Räikkönen met boodschap op helm
ABU DHABI (ANP) - De Italiaanse coureur Antonio Giovinazzi draagt in de Grote Prijs van Abu Dhabi een helm met daarop een boodschap aan zijn teamgenoot Kimi Räikkönen. De 42-jarige Fin rijdt zondag zijn laatste race in de Formule 1. "Bedankt Kimi", staat op de helm van Giovinazzi, die zelf ook vertrekt uit de koningsklasse. "Tijd om een legende te feliciteren, tijd om een echte vriend te bedanken", schreef de Italiaan op Twitter bij foto's van zijn helm.
De 27-jarige Giovinazzi moet na drie seizoenen in de Formule 1 bij Alfa Romeo plaatsmaken voor de Chinese debutant Guanyu Zhou. De plek van de vertrekkende Räikkönen wordt overgenomen door zijn landgenoot Valtteri Bottas.
Het ontwerp van de helm die Giovinazzi in de slotrace van het seizoen draagt, is geïnspireerd op de helm van Räikkönen uit 2007, het jaar waarin de Fin in een Ferrari de wereldtitel veroverde. Giovinazzi en Räikkönen rijden sinds 2019 samen bij Alfa Romeo. Op de bolide van de Fin staat in Abu Dhabi in het Engels de boodschap "Beste Kimi, we zullen je nu met rust laten". De auto van Giovinazzi is in het Italiaans voorzien van de tekst "Bedankt voor alles, Antonio".
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
9 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
10 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
11 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
1 dag geleden