Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Giovinazzi bedankt stoppende Räikkönen met boodschap op helm

Giovinazzi bedankt stoppende Räikkönen met boodschap op helm

ABU DHABI (ANP) - De Italiaanse coureur Antonio Giovinazzi draagt in de Grote Prijs van Abu Dhabi een helm met daarop een boodschap aan zijn teamgenoot Kimi Räikkönen. De 42-jarige Fin rijdt zondag zijn laatste race in de Formule 1. "Bedankt Kimi", staat op de helm van Giovinazzi, die zelf ook vertrekt uit de koningsklasse. "Tijd om een legende te feliciteren, tijd om een echte vriend te bedanken", schreef de Italiaan op Twitter bij foto's van zijn helm.

De 27-jarige Giovinazzi moet na drie seizoenen in de Formule 1 bij Alfa Romeo plaatsmaken voor de Chinese debutant Guanyu Zhou. De plek van de vertrekkende Räikkönen wordt overgenomen door zijn landgenoot Valtteri Bottas.

Het ontwerp van de helm die Giovinazzi in de slotrace van het seizoen draagt, is geïnspireerd op de helm van Räikkönen uit 2007, het jaar waarin de Fin in een Ferrari de wereldtitel veroverde. Giovinazzi en Räikkönen rijden sinds 2019 samen bij Alfa Romeo. Op de bolide van de Fin staat in Abu Dhabi in het Engels de boodschap "Beste Kimi, we zullen je nu met rust laten". De auto van Giovinazzi is in het Italiaans voorzien van de tekst "Bedankt voor alles, Antonio".

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

6 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

6 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

8 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

8 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

9 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

9 uur geleden