Giménez schiet Feyenoord naar halve finale KNVB-beker
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord heeft zich moeizaam geplaatst voor de halve finales van de KNVB-beker. De Rotterdammers wonnen in Friesland van sc Heerenveen: 0-1.
Feyenoord speelde lange tijd slordig in het Abe Lenstra-stadion en zag Sydney van Hooijdonk voor rust de grootste kans krijgen. De spits van sc Heerenveen schoot de bal na een half uur spelen vanuit kansrijke positie in het zijnet.
Na rust waren de eerste kansen ook voor Heerenveen. Feyenoord bleef overeind en trok het duel in de slotfase naar zich toe. Na een vlotte combinatie, door het centrum van de verdediging van Heerenveen, schoot de Mexicaan Santiago Giménez een kleine tien minuten voor tijd raak: 0-1.
Feyenoord doet nog volop mee
Feyenoord blijft zo op drie fronten actief. De koploper van de Eredivisie speelt deze maand in de achtste finales van de Europa League tegen Sjachtar Donetsk.
De amateurs van Spakenburg plaatsten zich dinsdag als eerste voor de halve eindstrijd van de beker.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
12 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
37 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
50 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
51 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
1 uur geleden