Giménez schiet Feyenoord naar halve finale KNVB-beker
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord heeft zich moeizaam geplaatst voor de halve finales van de KNVB-beker. De Rotterdammers wonnen in Friesland van sc Heerenveen: 0-1.
Feyenoord speelde lange tijd slordig in het Abe Lenstra-stadion en zag Sydney van Hooijdonk voor rust de grootste kans krijgen. De spits van sc Heerenveen schoot de bal na een half uur spelen vanuit kansrijke positie in het zijnet.
Na rust waren de eerste kansen ook voor Heerenveen. Feyenoord bleef overeind en trok het duel in de slotfase naar zich toe. Na een vlotte combinatie, door het centrum van de verdediging van Heerenveen, schoot de Mexicaan Santiago Giménez een kleine tien minuten voor tijd raak: 0-1.
Feyenoord doet nog volop mee
Feyenoord blijft zo op drie fronten actief. De koploper van de Eredivisie speelt deze maand in de achtste finales van de Europa League tegen Sjachtar Donetsk.
De amateurs van Spakenburg plaatsten zich dinsdag als eerste voor de halve eindstrijd van de beker.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
4 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
8 uur geleden