Giménez leidt Feyenoord met drie treffers langs Heracles
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo met groot gemak gewonnen. Het werd 5-2. Spits Santiago Giménez speelde met drie doelpunten in de eerste helft de hoofdrol. De Mexicaan verdubbelde daarmee zijn doelpuntentotaal en staat nu op zes treffers.
Feyenoord profiteerde met de zege optimaal van de nederlaag van koploper PSV bij sc Heerenveen (1-0), eerder op zaterdag. Het verschil tussen PSV en Feyenoord is nu nog 7 punten. Volgende week zondag staan PSV en Feyenoord in Eindhoven tegenover elkaar.
Het was voor Feyenoord de tweede ruime zege van deze week. Het elftal van trainer Brian Priske rekende woensdag in de Champions League af met Sparta Praag (4-2) en zette daarmee een grote stap naar de volgende ronde.
Sterker
Priske liet de Zuid-Koreaan Hwang In-beom en de Algerijn Anis Hadj-Moussa tegen Heracles op de bank beginnen. Hadj-Moussa moest al in de twintigste minuut het veld in om de geblesseerde Igor Paixão te vervangen.
Feyenoord was een stuk sterker dan Heracles, maar de Almeloërs hielden vrij lang stand. Na ruim een half uur opende Giménez uit een hoekschop met zijn hoofd de score. Twee minuten later was het wederom raak voor Giménez, die werd neergehaald in het zestienmetergebied en de strafschop zelf benutte (2-0).
Slordig
Na een slordige inspeelpass van Timon Wellenreuther op aanvoerder Quinten Timber, kon Heracles via Shiloh 't Zand iets terugdoen. Giménez zorgde er in de blessuretijd van de eerste helft voor dat de marge weer wat ruimer werd. Op aangeven van Hadj-Moussa scoorde hij wederom met zijn hoofd.
Feyenoord haalde de spanning in de beginfase van de tweede helft helemaal uit het duel. Na een hoekschop legde Givairo Read de bal over de verdediging, waarna verdediger David Hancko met links scoorde. Justin Hoogma scoorde uit een vrije trap met zijn hoofd tegen namens Heracles. In blessuretijd bepaalde Suf Podgoreanu met een eigen doelpunt de eindstand.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
7 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
36 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
4 uur geleden