Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Giménez helpt Feyenoord aan goed begin van belangrijke week

Giménez helpt Feyenoord aan goed begin van belangrijke week

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is goed begonnen aan een belangrijke week in het seizoen. De kampioen won de uitwedstrijd tegen Excelsior (2-4), met dank aan de veertiende, vijftiende en zestiende competitietreffer van Santiago Giménez.

Feyenoord voorkwam dat de achterstand op PSV dit weekeinde oploopt tot meer dan 7 punten. De koploper uit Eindhoven speelt zaterdagavond nog tegen FC Twente in Enschede. Bij Feyenoord kunnen ze niet wachten totdat PSV in de competitie eens puntenverlies lijdt.

In het thuisduel met Atlético Madrid moet Feyenoord dinsdag eerst de kans op een langer verblijf in de Champions League levend houden. Vijf dagen later is PSV te gast in de Kuip. In beide duels zal de ploeg zorgvuldiger met de kansen moeten omspringen dan tegen Excelsior. Op basis van de vele mogelijkheden had Feyenoord de stadsderby met minimaal vier doelpunten verschil moeten winnen.

Veertiende competitietreffer

Giménez maakte al in de 6e minuut een einde aan een serie van vier duels zonder doelpunt voor Feyenoord. De spits maakte zijn veertiende competitietreffer na een afgemeten voorzet van Igor Paixão, de Braziliaan die in de 17e minuut met een foutje de gelijkmaker van Troy Parrott inleidde.

Feyenoord deed veel goed op het kunstgras van de thuisploeg. De kampioen leek geen last te hebben van hevige regenval en creëerde de ene na de andere kans. Trainer Arne Slot zag zijn ploeg wel heel veel grote mogelijkheden missen. Calvin Stengs en Mats Wieffer faalden oog in oog met doelman Stijn van Gassel. Quinten Timber raakte de lat en Giménez schoot voor open doel hard over.

Minteh

Lutsharel Geertruida verscheen als centrale verdediger aan de aftrap voor Feyenoord. Hij haakte anderhalve week geleden nog geblesseerd af bij het Nederlands elftal. Gernot Trauner kreeg rust, met het oog op het belangrijke duel met Atlético Madrid. Hij kwam in de openingsfase van de tweede helft alsnog in het veld, nadat Bart Nieuwkoop een hamstringblessure had opgelopen.

Yankuba Minteh, net als Trauner ingevallen, bereidde met zijn eerste actie de tweede treffer van Feyenoord voor. De vleugelaanvaller uit Gambia, gehuurd van Newcastle United, was veel te snel voor zijn tegenstander Arthur Zagre en vond Giménez (1-2). Timber leek de wedstrijd vervolgens te beslissen (1-3). Maar Lazaros Lamprou maakte het duel toch weer even spannend (2-3), na een foutje van Wieffer. Uiteindelijk bepaalde Giménez met zijn derde treffer de eindstand.

Meer uit Voetbal

Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

8 minuten geleden
De Jong toch in hoofdtoernooi Roland Garros na afmelding Fils

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.

2 uur geleden
Portugees Fernandes verkozen tot beste speler in Premier League

MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.

7 uur geleden
Eenhoorn nieuwe algemeen directeur Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.

7 uur geleden
FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

8 uur geleden
Voetballers Congo moeten van VS 21 dagen in quarantaine om ebola

NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.

8 uur geleden
Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

10 uur geleden