Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Giménez helpt Feyenoord aan goed begin van belangrijke week

Giménez helpt Feyenoord aan goed begin van belangrijke week

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is goed begonnen aan een belangrijke week in het seizoen. De kampioen won de uitwedstrijd tegen Excelsior (2-4), met dank aan de veertiende, vijftiende en zestiende competitietreffer van Santiago Giménez.

Feyenoord voorkwam dat de achterstand op PSV dit weekeinde oploopt tot meer dan 7 punten. De koploper uit Eindhoven speelt zaterdagavond nog tegen FC Twente in Enschede. Bij Feyenoord kunnen ze niet wachten totdat PSV in de competitie eens puntenverlies lijdt.

In het thuisduel met Atlético Madrid moet Feyenoord dinsdag eerst de kans op een langer verblijf in de Champions League levend houden. Vijf dagen later is PSV te gast in de Kuip. In beide duels zal de ploeg zorgvuldiger met de kansen moeten omspringen dan tegen Excelsior. Op basis van de vele mogelijkheden had Feyenoord de stadsderby met minimaal vier doelpunten verschil moeten winnen.

Veertiende competitietreffer

Giménez maakte al in de 6e minuut een einde aan een serie van vier duels zonder doelpunt voor Feyenoord. De spits maakte zijn veertiende competitietreffer na een afgemeten voorzet van Igor Paixão, de Braziliaan die in de 17e minuut met een foutje de gelijkmaker van Troy Parrott inleidde.

Feyenoord deed veel goed op het kunstgras van de thuisploeg. De kampioen leek geen last te hebben van hevige regenval en creëerde de ene na de andere kans. Trainer Arne Slot zag zijn ploeg wel heel veel grote mogelijkheden missen. Calvin Stengs en Mats Wieffer faalden oog in oog met doelman Stijn van Gassel. Quinten Timber raakte de lat en Giménez schoot voor open doel hard over.

Minteh

Lutsharel Geertruida verscheen als centrale verdediger aan de aftrap voor Feyenoord. Hij haakte anderhalve week geleden nog geblesseerd af bij het Nederlands elftal. Gernot Trauner kreeg rust, met het oog op het belangrijke duel met Atlético Madrid. Hij kwam in de openingsfase van de tweede helft alsnog in het veld, nadat Bart Nieuwkoop een hamstringblessure had opgelopen.

Yankuba Minteh, net als Trauner ingevallen, bereidde met zijn eerste actie de tweede treffer van Feyenoord voor. De vleugelaanvaller uit Gambia, gehuurd van Newcastle United, was veel te snel voor zijn tegenstander Arthur Zagre en vond Giménez (1-2). Timber leek de wedstrijd vervolgens te beslissen (1-3). Maar Lazaros Lamprou maakte het duel toch weer even spannend (2-3), na een foutje van Wieffer. Uiteindelijk bepaalde Giménez met zijn derde treffer de eindstand.

Meer uit Voetbal

Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

2 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

2 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

4 uur geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

5 uur geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

7 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

8 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

10 uur geleden