Giménez helpt Feyenoord aan goed begin van belangrijke week
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is goed begonnen aan een belangrijke week in het seizoen. De kampioen won de uitwedstrijd tegen Excelsior (2-4), met dank aan de veertiende, vijftiende en zestiende competitietreffer van Santiago Giménez.
Feyenoord voorkwam dat de achterstand op PSV dit weekeinde oploopt tot meer dan 7 punten. De koploper uit Eindhoven speelt zaterdagavond nog tegen FC Twente in Enschede. Bij Feyenoord kunnen ze niet wachten totdat PSV in de competitie eens puntenverlies lijdt.
In het thuisduel met Atlético Madrid moet Feyenoord dinsdag eerst de kans op een langer verblijf in de Champions League levend houden. Vijf dagen later is PSV te gast in de Kuip. In beide duels zal de ploeg zorgvuldiger met de kansen moeten omspringen dan tegen Excelsior. Op basis van de vele mogelijkheden had Feyenoord de stadsderby met minimaal vier doelpunten verschil moeten winnen.
Veertiende competitietreffer
Giménez maakte al in de 6e minuut een einde aan een serie van vier duels zonder doelpunt voor Feyenoord. De spits maakte zijn veertiende competitietreffer na een afgemeten voorzet van Igor Paixão, de Braziliaan die in de 17e minuut met een foutje de gelijkmaker van Troy Parrott inleidde.
Feyenoord deed veel goed op het kunstgras van de thuisploeg. De kampioen leek geen last te hebben van hevige regenval en creëerde de ene na de andere kans. Trainer Arne Slot zag zijn ploeg wel heel veel grote mogelijkheden missen. Calvin Stengs en Mats Wieffer faalden oog in oog met doelman Stijn van Gassel. Quinten Timber raakte de lat en Giménez schoot voor open doel hard over.
Minteh
Lutsharel Geertruida verscheen als centrale verdediger aan de aftrap voor Feyenoord. Hij haakte anderhalve week geleden nog geblesseerd af bij het Nederlands elftal. Gernot Trauner kreeg rust, met het oog op het belangrijke duel met Atlético Madrid. Hij kwam in de openingsfase van de tweede helft alsnog in het veld, nadat Bart Nieuwkoop een hamstringblessure had opgelopen.
Yankuba Minteh, net als Trauner ingevallen, bereidde met zijn eerste actie de tweede treffer van Feyenoord voor. De vleugelaanvaller uit Gambia, gehuurd van Newcastle United, was veel te snel voor zijn tegenstander Arthur Zagre en vond Giménez (1-2). Timber leek de wedstrijd vervolgens te beslissen (1-3). Maar Lazaros Lamprou maakte het duel toch weer even spannend (2-3), na een foutje van Wieffer. Uiteindelijk bepaalde Giménez met zijn derde treffer de eindstand.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
39 minuten geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden