Giménez helpt Feyenoord aan goed begin van belangrijke week
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is goed begonnen aan een belangrijke week in het seizoen. De kampioen won de uitwedstrijd tegen Excelsior (2-4), met dank aan de veertiende, vijftiende en zestiende competitietreffer van Santiago Giménez.
Feyenoord voorkwam dat de achterstand op PSV dit weekeinde oploopt tot meer dan 7 punten. De koploper uit Eindhoven speelt zaterdagavond nog tegen FC Twente in Enschede. Bij Feyenoord kunnen ze niet wachten totdat PSV in de competitie eens puntenverlies lijdt.
In het thuisduel met Atlético Madrid moet Feyenoord dinsdag eerst de kans op een langer verblijf in de Champions League levend houden. Vijf dagen later is PSV te gast in de Kuip. In beide duels zal de ploeg zorgvuldiger met de kansen moeten omspringen dan tegen Excelsior. Op basis van de vele mogelijkheden had Feyenoord de stadsderby met minimaal vier doelpunten verschil moeten winnen.
Veertiende competitietreffer
Giménez maakte al in de 6e minuut een einde aan een serie van vier duels zonder doelpunt voor Feyenoord. De spits maakte zijn veertiende competitietreffer na een afgemeten voorzet van Igor Paixão, de Braziliaan die in de 17e minuut met een foutje de gelijkmaker van Troy Parrott inleidde.
Feyenoord deed veel goed op het kunstgras van de thuisploeg. De kampioen leek geen last te hebben van hevige regenval en creëerde de ene na de andere kans. Trainer Arne Slot zag zijn ploeg wel heel veel grote mogelijkheden missen. Calvin Stengs en Mats Wieffer faalden oog in oog met doelman Stijn van Gassel. Quinten Timber raakte de lat en Giménez schoot voor open doel hard over.
Minteh
Lutsharel Geertruida verscheen als centrale verdediger aan de aftrap voor Feyenoord. Hij haakte anderhalve week geleden nog geblesseerd af bij het Nederlands elftal. Gernot Trauner kreeg rust, met het oog op het belangrijke duel met Atlético Madrid. Hij kwam in de openingsfase van de tweede helft alsnog in het veld, nadat Bart Nieuwkoop een hamstringblessure had opgelopen.
Yankuba Minteh, net als Trauner ingevallen, bereidde met zijn eerste actie de tweede treffer van Feyenoord voor. De vleugelaanvaller uit Gambia, gehuurd van Newcastle United, was veel te snel voor zijn tegenstander Arthur Zagre en vond Giménez (1-2). Timber leek de wedstrijd vervolgens te beslissen (1-3). Maar Lazaros Lamprou maakte het duel toch weer even spannend (2-3), na een foutje van Wieffer. Uiteindelijk bepaalde Giménez met zijn derde treffer de eindstand.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
4 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
6 uur geleden