Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gillis naar rechter, nieuwe dwangsom op stapel van Peel en Maas

Gillis naar rechter, nieuwe dwangsom op stapel van Peel en Maas

PEEL EN MAAS (ANP) - Peter Gillis’ Oostappen Vakantiepark De Berckt in het Limburgse dorp Baarlo is in beroep gegaan bij de rechtbank tegen een opgelegde dwangsom van 1 miljoen euro. Dat heeft de gemeente Peel en Maas woensdag laten weten. De dwangsom werd door de gemeente opgelegd omdat in het vakantiepark illegaal arbeidsmigranten zijn gehuisvest.

Omdat die er ondanks de verschuldigde dwangsom nog steeds zitten, heeft de gemeente een nieuwe last onder dwangsom opgelegd. "Het bedrag van deze nieuwe last is verhoogd, omdat de vorige last klaarblijkelijk onvoldoende financiële prikkel bood aan de overtreder om de overtreding te beëindigen", aldus een woordvoerder van de gemeente woensdag. Bij elke geconstateerde overtreding wordt een dwangsom van 300.000 euro opgelegd, met een maximum van 1,2 miljoen. Tegen deze nieuwe dwangsom is door Gillis weer bezwaar ingediend bij de onafhankelijke bezwaarschriftencommissie van Peel en Maas. Wanneer dit bezwaar wordt behandeld, is nog niet bekend.

Hetzelfde geldt voor het beroep tegen de eerdere dwangsom van 1 miljoen euro voor de rechtbank. Wanneer de bestuursrechter zich hierover buigt, is nog niet bekend.

Sanctie

Een last onder dwangsom is een sanctie gericht op het beëindigen van een overtreding. Voldoet de overtreder niet aan de voorwaarden van de last onder dwangsom, dan wordt het bedrag verbeurd verklaard en moet de overtreder dit bedrag betalen.

Een dwangsom is daarom iets anders dan een boete. De boete is als straf voor een overtreding bedoeld. Een dwangsom wordt opgelegd om een gewenste situatie te herstellen.

Gillis, bekend van het programma Massa is Kassa van SBS6, heeft het met meerdere gemeenten in Nederland aan de stok. Onlangs legde Terneuzen hem nog een dwangsom op, en Arnhem werkt aan een nieuw bestemmingsplan om huisvesting van arbeidsmigranten daar te dwarsbomen. Valkenburg weigerde eerder een vergunning voor de huisvesting van arbeidsmigranten in een vakantiepark. Verder legde de gemeente Asten Gillis een dwangsom op voor het illegaal huisvesten van arbeidsmigranten in vakantiepark Prinsenmeer in Ommel. Uit eerder onderzoek door het AD eind vorig jaar bleek dat voor vijf van zijn negen vakantieparken sluiting dreigt.

Meer uit Binnenland

Meer regio's naar hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Het aantal regio's waar natuurbranden kunnen ontstaan, neemt snel toe. In Twente en Noord- en Oost-Gelderland geldt nu ook het hoogste waarschuwingsniveau door de aanhoudende droogte. Deze fase 2 is afgekondigd door de brandweer.

29 minuten geleden
Militair VS opgepakt om weddenschap met voorkennis op val Maduro

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.

7 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

14 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

17 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

18 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

18 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

18 uur geleden