Gillis naar rechter, nieuwe dwangsom op stapel van Peel en Maas
PEEL EN MAAS (ANP) - Peter Gillis’ Oostappen Vakantiepark De Berckt in het Limburgse dorp Baarlo is in beroep gegaan bij de rechtbank tegen een opgelegde dwangsom van 1 miljoen euro. Dat heeft de gemeente Peel en Maas woensdag laten weten. De dwangsom werd door de gemeente opgelegd omdat in het vakantiepark illegaal arbeidsmigranten zijn gehuisvest.
Omdat die er ondanks de verschuldigde dwangsom nog steeds zitten, heeft de gemeente een nieuwe last onder dwangsom opgelegd. "Het bedrag van deze nieuwe last is verhoogd, omdat de vorige last klaarblijkelijk onvoldoende financiële prikkel bood aan de overtreder om de overtreding te beëindigen", aldus een woordvoerder van de gemeente woensdag. Bij elke geconstateerde overtreding wordt een dwangsom van 300.000 euro opgelegd, met een maximum van 1,2 miljoen. Tegen deze nieuwe dwangsom is door Gillis weer bezwaar ingediend bij de onafhankelijke bezwaarschriftencommissie van Peel en Maas. Wanneer dit bezwaar wordt behandeld, is nog niet bekend.
Hetzelfde geldt voor het beroep tegen de eerdere dwangsom van 1 miljoen euro voor de rechtbank. Wanneer de bestuursrechter zich hierover buigt, is nog niet bekend.
Sanctie
Een last onder dwangsom is een sanctie gericht op het beëindigen van een overtreding. Voldoet de overtreder niet aan de voorwaarden van de last onder dwangsom, dan wordt het bedrag verbeurd verklaard en moet de overtreder dit bedrag betalen.
Een dwangsom is daarom iets anders dan een boete. De boete is als straf voor een overtreding bedoeld. Een dwangsom wordt opgelegd om een gewenste situatie te herstellen.
Gillis, bekend van het programma Massa is Kassa van SBS6, heeft het met meerdere gemeenten in Nederland aan de stok. Onlangs legde Terneuzen hem nog een dwangsom op, en Arnhem werkt aan een nieuw bestemmingsplan om huisvesting van arbeidsmigranten daar te dwarsbomen. Valkenburg weigerde eerder een vergunning voor de huisvesting van arbeidsmigranten in een vakantiepark. Verder legde de gemeente Asten Gillis een dwangsom op voor het illegaal huisvesten van arbeidsmigranten in vakantiepark Prinsenmeer in Ommel. Uit eerder onderzoek door het AD eind vorig jaar bleek dat voor vijf van zijn negen vakantieparken sluiting dreigt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd dat "de problemen met de energievoorziening" in dat land toenemen. Volgens het ministerie heeft de Cubaanse overheid extra maatregelen ingesteld wegens de ernstige brandstoftekorten. "Het is moeilijk of onmogelijk om benzine te tanken. De stroom valt vaak en langdurig uit. Ook kan de watertoevoer stoppen. De situatie kan snel verder verslechteren", aldus het ministerie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot veertien jaar cel geëist tegen vier mannen in het proces rond de moord op Vincent Jalink. De 38-jarige Jalink werd op 27 mei 2016 bij zijn huis in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten in het bijzijn van zijn toen 9-jarige zoontje. De schutter kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdag vijftien mensen opgepakt omdat ze op TikTok anderen zouden hebben aangespoord tot terreuraanslagen. Ze worden ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze ook het martelaarschap verheerlijkt.
19 uur geleden