Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gijzeling winkelcentrum Filipijnen voorbij

Gijzeling winkelcentrum Filipijnen voorbij

MANILLA (ANP/AFP/RTR) - De gijzeling in een Filipijns winkelcentrum is voorbij, de gijzelnemer heeft zich overgegeven aan de politie. Eerder schoot hij een beveiliger neer.

Maandag liep hij schietend een kantoor in het winkelcentrum binnen, waarbij hij de beveiliger raakte. Daarna hield hij zo'n dertig mensen gegijzeld, zwaaide met een pistool en riep dat hij een granaat bij zich had. Dat laatste kon niet worden bevestigd.

De gijzelnemer werkte zelf als beveiliger en was onlangs ontslagen. Voor de gijzeling probeerde hij zijn voormalige collega's te overtuigen om in verzet te komen tegen hun werkgever. Terwijl de gijzeling plaatsvond, bood de voormalige baas van de man publiekelijk zijn verontschuldigingen aan voor het ontslag.

Meer uit Buitenland

Supertyfoon Bavi treft VS-eiland Rota: wekenlang onbewoonbaar

ROTA (ANP) - Supertyfoon Bavi heeft "grote schade" aangericht op het eiland Rota in de Amerikaanse Noordelijke Marianen. Dat hebben de autoriteiten maandag bekendgemaakt, waarbij ze spraken van "heftige winden" en "overstromingen".

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland melden aanvallen over en weer

KYIV (ANP) - De Oekraïense autoriteiten melden Russische raketaanvallen op de hoofdstad Kyiv in de nacht van zondag op maandag. "De vijand valt aan met ballistische raketten", schreef Tymur Tkachenko, hoofd van het militaire bestuur van de Oekraïense hoofdstad, op Telegram.

4 uur geleden
Dodental door aardbevingen in Venezuela stijgt tot boven 3300

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de recente aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 3342, melden de autoriteiten. Op 24 juni werd het Zuid-Amerikaanse land opgeschrikt door twee bevingen met een kracht van 7.2 en 7.5. Met name de noordelijke kustregio La Guaira werd zwaar getroffen.

7 uur geleden
10.000 mensen geëvacueerd in zuidoosten Frankrijk om branden

PERPIGNAN (ANP/AFP) - In het departement Pyrénées-Orientales, in het zuidoosten van Frankrijk, worden zo'n 10.000 inwoners geëvacueerd als gevolg van de natuurbranden in het gebied. Dat meldt de prefectuur op een persconferentie. Het vuur heeft al 1650 hectare verzwolgen.

8 uur geleden
Egypte opent duur militair hoofdkwartier, groter dan Pentagon

CAÏRO (ANP/DPA) - Egypte heeft zondag zijn nieuwe militaire hoofdkwartier ceremonieel geopend. Het complex heet Octagon en bestaat uit acht gebouwen die een oppervlakte van bijna 90 vierkante kilometer bestrijken. Daardoor is het Pentagon in Washington niet langer het grootste militaire complex ter wereld.

8 uur geleden
Historisch bezoekersaantal voor Pride Keulen: 1,5 miljoen

KEULEN (ANP/DPA) - De Pride-parade in Keulen heeft zondag circa 1,5 miljoen bezoekers getrokken. Dat meldt de organisatie, die toevoegt dat het gaat om het hoogste bezoekersaantal voor de Keulse lhbtqi-viering ooit. De parade zelf bestond uit zo'n 60.000 mensen, verspreid over 250 deelnemende groepen.

11 uur geleden
Kremlin: Kyiv wijst tijdelijk bestand rond Kostjantynivka af

MOSKOU (ANP) - Volgens Moskou heeft Oekraïne een voorstel voor een kortstondig staakt-het-vuren rond Kostjantynivka afgewezen. Dat meldt het Russische ministerie van Defensie. Het voorgestelde zes uur durende bestand zou maandag een gevangenenoverdracht mogelijk moeten maken. Onduidelijk is of dit nu alsnog zal gebeuren. Oekraïne heeft nog niet op de Russische bewering gereageerd.

13 uur geleden