Gijzeling winkelcentrum Filipijnen voorbij
MANILLA (ANP/AFP/RTR) - De gijzeling in een Filipijns winkelcentrum is voorbij, de gijzelnemer heeft zich overgegeven aan de politie. Eerder schoot hij een beveiliger neer.
Maandag liep hij schietend een kantoor in het winkelcentrum binnen, waarbij hij de beveiliger raakte. Daarna hield hij zo'n dertig mensen gegijzeld, zwaaide met een pistool en riep dat hij een granaat bij zich had. Dat laatste kon niet worden bevestigd.
De gijzelnemer werkte zelf als beveiliger en was onlangs ontslagen. Voor de gijzeling probeerde hij zijn voormalige collega's te overtuigen om in verzet te komen tegen hun werkgever. Terwijl de gijzeling plaatsvond, bood de voormalige baas van de man publiekelijk zijn verontschuldigingen aan voor het ontslag.
Meer uit Buitenland
GANDERKESEE (ANP) - De Duitse politie speurt naar een man die in een brief de verantwoordelijkheid voor aanslagen op de elektriciteitsvoorziening heeft opgeëist. Bij meerdere verdeelstations is de politie vrijdag ingezet om nieuwe aanvallen voor te zijn of te pareren, melden Duitse media.
9 minuten geledenMOSKOU (ANP) - De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner worden dit weekend in Rusland en Oekraïne verwacht, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Ze zullen eerst naar Moskou gaan.
40 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Roemeense aanklagers hebben influencer Andrew Tate vrijdag officieel aangeklaagd voor mensenhandel in minderjarigen, witwassen, seks met een minderjarige en de beïnvloeding van getuigen. Zijn broer Tristan is aangeklaagd voor medeplichtigheid.
49 minuten geledenKATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het aantal doden door de overstromingen in Nepal is opgelopen tot 1287, volgens de Nepalese rampendienst. Het aantal vermisten is gestegen naar 5083. Twee Nederlandse toeristen bevinden zich onder deze vermisten.
54 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken verwacht eind 2027 klaar te zijn om migranten die niet in het land mogen blijven uit te zetten via een zogenoemd terugkeercentrum buiten de Europese Unie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Reform UK heeft twee medewerkers weggestuurd na een nieuwe rel over donaties, meldt Sky News. Zij kwamen donderdagavond voor in een uitzending van Channel 4 News over illegale partijfinanciering.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Defensie, Wes Streeting, zei vrijdag dat de Falklandeilanden "Brits zijn omdat de inwoners van de Falklandeilanden ervoor kiezen Brits te zijn". Hij reageerde daarmee op de Argentijnse president Javier Milei, die in een televisietoespraak hernieuwde aanspraak maakte op de eilanden.
2 uur geleden