Gijzeling winkelcentrum Filipijnen voorbij
MANILLA (ANP/AFP/RTR) - De gijzeling in een Filipijns winkelcentrum is voorbij, de gijzelnemer heeft zich overgegeven aan de politie. Eerder schoot hij een beveiliger neer.
Maandag liep hij schietend een kantoor in het winkelcentrum binnen, waarbij hij de beveiliger raakte. Daarna hield hij zo'n dertig mensen gegijzeld, zwaaide met een pistool en riep dat hij een granaat bij zich had. Dat laatste kon niet worden bevestigd.
De gijzelnemer werkte zelf als beveiliger en was onlangs ontslagen. Voor de gijzeling probeerde hij zijn voormalige collega's te overtuigen om in verzet te komen tegen hun werkgever. Terwijl de gijzeling plaatsvond, bood de voormalige baas van de man publiekelijk zijn verontschuldigingen aan voor het ontslag.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Onderhandelingen tussen Rusland, Oekraïne en de VS kunnen mogelijk in oktober plaatsvinden, zegt het Kremlin zondag. Washington wil nieuwe gesprekken van de grond krijgen in een poging een eind te maken aan de oorlog in Oekraïne.
6 minuten geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Het dodental bij het ongeval met de veerboot in Indonesië is verder opgelopen. Zeker zes mensen zijn overleden en meer dan 120 opvarenden worden vermist, melden reddingsdiensten. Meer dan honderd mensen werden tot dusver gered.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat komende week naar de overzeese gemeenschap Saint-Pierre en Miquelon. De Canadese premier Mark Carney sluit ook aan. De leiders willen onder meer aandacht voor de "soevereiniteit van landen", meldt het Élysée, Macrons paleis. Eerder deze week had de Amerikaanse president Donald Trump gesuggereerd dat hij Saint-Pierre en Miquelon samen met Canada en nog veel meer gebieden die bij andere landen horen bij de VS wil trekken.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Turkse politie heeft een reeks invallen gedaan bij horecagelegenheden en woningen van lhbtqi'ers. Volgens de minister van Justitie was dat onderdeel van president Recep Tayyip Erdoğans zogenoemde Decennium van het Gezin, gericht op het "beschermen van onze kinderen, de institutie van het gezin en de maatschappelijke orde".
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft volgens Oekraïne een aanval uitgevoerd nabij de Oekraïens-Poolse grens. Minister Andri Sybiha van Buitenlandse Zaken spreekt op X van "barbaarse aanvallen" die niet alleen op zijn land gericht zijn, maar ook op de Europese Unie en de NAVO. Hij grijpt het voorval aan om om meer steun te vragen. De spoorbeheerder meldde volgens Oekraïense media ook een aanval op een passagierstrein, op zo'n 2 kilometer van de Poolse grens.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De invloedrijke Duitse christendemocraat Markus Söder steunt bondskanselier Friedrich Merz. Hij zegt in een interview met de krant Bild dat hij vindt dat zijn partijgenoten achter hem moeten staan. Söder is de leider van CSU, de Beierse zusterpartij van Merz' CDU.
4 uur geledenPORT VILA (ANP/AFP) - De autoriteiten van eilandstaat Vanuatu werken aan een grootscheepse zoektocht naar dertig opvarenden van een gezonken veerboot. De boot zonk in een ruwe zee tussen twee eilanden. Vijftien passagiers wisten te ontkomen. Reddingswerkers hebben één lichaam geborgen.
6 uur geleden