Gijzeling in Russisch detentiecentrum beëindigd
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gijzeling in een detentiecentrum in het zuiden van Rusland is beëindigd. Russische media melden dat meerdere gijzelnemers zijn gedood. De twee medewerkers die werden vastgehouden, zijn ongedeerd gebleven.
Speciale eenheden hebben de instelling bestormd, bericht het Russische persbureau Interfax. "De criminelen zijn uitgeschakeld", aldus de landelijke gevangenisautoriteiten tegen Interfax. "De werknemers die gegijzeld werden, zijn vrijgelaten. Ze zijn niet gewond."
Russische media meldden dat de betrokken gevangenen een auto en vrije doorgang eisten. Zij schreven ook dat een deel werd beschuldigd van terroristische misdrijven, waaronder banden met Islamitische Staat (IS).
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
6 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
11 uur geleden