Gijzeling in Russisch detentiecentrum beëindigd
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gijzeling in een detentiecentrum in het zuiden van Rusland is beëindigd. Russische media melden dat meerdere gijzelnemers zijn gedood. De twee medewerkers die werden vastgehouden, zijn ongedeerd gebleven.
Speciale eenheden hebben de instelling bestormd, bericht het Russische persbureau Interfax. "De criminelen zijn uitgeschakeld", aldus de landelijke gevangenisautoriteiten tegen Interfax. "De werknemers die gegijzeld werden, zijn vrijgelaten. Ze zijn niet gewond."
Russische media meldden dat de betrokken gevangenen een auto en vrije doorgang eisten. Zij schreven ook dat een deel werd beschuldigd van terroristische misdrijven, waaronder banden met Islamitische Staat (IS).
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
22 minuten geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
1 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
4 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.
4 uur geledenRIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.
4 uur geleden