Gijzeling in Russisch detentiecentrum beëindigd
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gijzeling in een detentiecentrum in het zuiden van Rusland is beëindigd. Russische media melden dat meerdere gijzelnemers zijn gedood. De twee medewerkers die werden vastgehouden, zijn ongedeerd gebleven.
Speciale eenheden hebben de instelling bestormd, bericht het Russische persbureau Interfax. "De criminelen zijn uitgeschakeld", aldus de landelijke gevangenisautoriteiten tegen Interfax. "De werknemers die gegijzeld werden, zijn vrijgelaten. Ze zijn niet gewond."
Russische media meldden dat de betrokken gevangenen een auto en vrije doorgang eisten. Zij schreven ook dat een deel werd beschuldigd van terroristische misdrijven, waaronder banden met Islamitische Staat (IS).
Meer uit Buitenland
SOURBRODT (ANP/BELGA) - In het Belgische natuurgebied de Hoge Venen is meer dan 2000 hectare aan natuur in vlammen opgegaan, zegt een woordvoerder van de regionale autoriteiten. Volgens de burgemeester van Baelen is een Nederlandse blushelikopter zaterdagmiddag aangekomen om te helpen met blussen en werd een tweede Nederlandse helikopter later op de dag nog verwacht.
23 minuten geledenKARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is opgelopen naar 68, zegt de politie. Onder de doden zouden vooral vishandelaren en inwoners van de dorpen rond het meer op de grens van Zimbabwe en Zambia zijn.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt in principe een akkoord te hebben met Oman over een veilige scheepsdoorvaart van de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwszender Al Jazeera na een uitgegeven verklaring van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Bij de Israëlische luchtaanval in Ansar in Zuid-Libanon, waarbij zeven personen omkwamen, is ook een Hezbollah-commandant gedood. Dat zegt de Israëlische krijgsmacht IDF in een bericht op Telegram.
2 uur geledenSOURBRODT (ANP/BELGA) - Zeventien straten in het Belgische gehucht Sourbrodt worden geëvacueerd vanwege een veenbrand in het natuurgebied de Hoge Venen. Ook in het nabijgelegen Bütgenbach worden volgens de gouverneur van de provincie Luik enkele straten geëvacueerd. De bewoners worden opgevangen in Malmedy.
3 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar houdt Israël verantwoordelijk voor het toegenomen geweld tegen Palestijnen door Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Het land roept de internationale gemeenschap op "om dringend actie te ondernemen".
3 uur geledenCOMO (ANP) - Italiaanse autoriteiten zijn een grootscheepse zoekactie begonnen om een in het Comomeer overboord geraakte en hoogstwaarschijnlijk overleden zeiler terug te kunnen vinden. Daarvoor komt nu speciaal een onderwaterrobot uit Genua die tot grote diepte kan duiken.
4 uur geleden