Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gijzeling café Ede voorbij, was sprake van 4 gegijzelden

Gijzeling café Ede voorbij, was sprake van 4 gegijzelden

EDE (ANP) - De gijzeling in een café in Ede is afgelopen, laat een woordvoerder van de burgemeester van Ede weten aan een verslaggever van het ANP. Er was sprake van vier gegijzelden, aldus de woordvoerder. Een politiewoordvoerder laat weten dat zij allemaal in veiligheid zijn gebracht. Even voor 12.30 uur werd een persoon opgepakt en geboeid afgevoerd.

De gijzeling vond plaats in café Petticoat, vlak bij het station in het centrum van de Gelderse plaats. De politie liet weten dat er geen sprake lijkt van een terreuractie, maar onduidelijk is wat het motief van de gijzeling was.

In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er tot 04.00 uur een feest georganiseerd in Petticoat. De organisatoren lieten weten dat dat "conform planning" op dat tijdstip was afgelopen. Hoe laat de gijzeling begon is onduidelijk. Drie van de vier gegijzelden werden even voor 11.30 uur vrijgelaten, zij droegen bedrijfskleding van het café.

Inzet EOD en DSI

De politie zette een groot deel van het centrum van Ede af en was massaal aanwezig met onder meer de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) en de Mobiele Eenheid (ME). De Dienst Speciale Interventies (DSI) verrichte de aanhouding van de verdachte gijzelnemer. Of hij een wapen had, is onduidelijk.

De bewoners van 150 woningen in Ede moesten hun woningen zaterdagochtend verlaten, zij werden elders opgevangen.

Meer uit Binnenland

CdK na beving Zeerijp: einde aan hoop dat aardbevingen stoppen

ZEERIJP (ANP) - Commissaris van de Koning (CdK) René Paas laat weten dat de aardbeving bij het Groningse Zeerijp "in een klap een eind aan de hoop dat het stoppen van de gaswinning zware aardbevingen zou voorkomen" heeft gemaakt. Hij noemt het een harde klap voor de inwoners van Groningen en omstreken.

7 minuten geleden
Naschok met kracht van 2.0 na zware beving bij Zeerijp

ZEERIJP (ANP) - Bij het Groningse Zeerijp is vrijdagochtend om 06.39 uur een naschok geweest met een kracht van 2.0, meldt het KNMI. In de nacht van donderdag op vrijdag vond daar een aardbeving plaats met een kracht van 3.4, de zwaarste van dit jaar en de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten.

52 minuten geleden
Gelderland heeft tot januari om probleemwolf af te schieten

ARNHEM (ANP) - Faunabeheerders van de provincie Gelderland hebben tot 1 januari de tijd om de wolf af te schieten die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Op die datum verloopt de vergunning die is verleend om de wolf in kwestie te doden, bevestigt een woordvoerder. Jagers hebben grote moeite het roofdier te vinden en dood te schieten. Lange tijd was zelfs onduidelijk waar de wolf was.

54 minuten geleden
KNMI: beving in Groningen op twee na zwaarste ooit in provincie

DE BILT (ANP) - De beving bij het Groningse Zeerijp is met een kracht van 3.4 de zwaarste beving van het jaar en is de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten, meldt het KNMI.

1 uur geleden
Veel meldingen op X na aardbeving bij Zeerijp

DEN HAAG (ANP) - Op X melden veel mensen uit Groningen iets over de aardbeving vlakbij Zeerijp. Daar gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag een beving met een kracht van 3.4. De meldingen komen onder meer uit Appingedam, Delfzijl, Kantens, Uithuizermeeden, 't Zandt, Wirdum en Loppersum.

1 uur geleden
Aardbeving van 3.5 bij Delfzijl in Groningen

DELFZIJL (ANP) - In de provincie Groningen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een aardbeving met een kracht van 3.5 plaatsgevonden.

5 uur geleden
Cultuurraad adviseert Rijk: investeer 250 miljoen extra

DEN HAAG (ANP) - Steek 250 miljoen euro per jaar extra in cultuur en maak het makkelijker om te investeren in culturele instellingen. Dat adviseert de Raad voor Cultuur aan minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Op verzoek van de minister onderzocht de raad wat nodig is voor een financieel stabielere en weerbare cultuursector.

7 uur geleden