Gijzeling café Ede voorbij, was sprake van 4 gegijzelden
EDE (ANP) - De gijzeling in een café in Ede is afgelopen, laat een woordvoerder van de burgemeester van Ede weten aan een verslaggever van het ANP. Er was sprake van vier gegijzelden, aldus de woordvoerder. Een politiewoordvoerder laat weten dat zij allemaal in veiligheid zijn gebracht. Even voor 12.30 uur werd een persoon opgepakt en geboeid afgevoerd.
De gijzeling vond plaats in café Petticoat, vlak bij het station in het centrum van de Gelderse plaats. De politie liet weten dat er geen sprake lijkt van een terreuractie, maar onduidelijk is wat het motief van de gijzeling was.
In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er tot 04.00 uur een feest georganiseerd in Petticoat. De organisatoren lieten weten dat dat "conform planning" op dat tijdstip was afgelopen. Hoe laat de gijzeling begon is onduidelijk. Drie van de vier gegijzelden werden even voor 11.30 uur vrijgelaten, zij droegen bedrijfskleding van het café.
Inzet EOD en DSI
De politie zette een groot deel van het centrum van Ede af en was massaal aanwezig met onder meer de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) en de Mobiele Eenheid (ME). De Dienst Speciale Interventies (DSI) verrichte de aanhouding van de verdachte gijzelnemer. Of hij een wapen had, is onduidelijk.
De bewoners van 150 woningen in Ede moesten hun woningen zaterdagochtend verlaten, zij werden elders opgevangen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna 8 procent van de huurwoningen van woningcorporaties die in 2023 vrijkwamen, ging dat jaar naar statushouders, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is ongeveer een procentpunt meer dan het jaar daarvoor, toen zo'n 7 procent van de corporatiewoningen naar mensen met een verblijfsstatus ging. In de jaren daarvoor schommelde dit percentage tussen de 4 en 7.
26 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
11 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
13 uur geleden