Gijzeling café Ede voorbij, was sprake van 4 gegijzelden
EDE (ANP) - De gijzeling in een café in Ede is afgelopen, laat een woordvoerder van de burgemeester van Ede weten aan een verslaggever van het ANP. Er was sprake van vier gegijzelden, aldus de woordvoerder. Een politiewoordvoerder laat weten dat zij allemaal in veiligheid zijn gebracht. Even voor 12.30 uur werd een persoon opgepakt en geboeid afgevoerd.
De gijzeling vond plaats in café Petticoat, vlak bij het station in het centrum van de Gelderse plaats. De politie liet weten dat er geen sprake lijkt van een terreuractie, maar onduidelijk is wat het motief van de gijzeling was.
In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er tot 04.00 uur een feest georganiseerd in Petticoat. De organisatoren lieten weten dat dat "conform planning" op dat tijdstip was afgelopen. Hoe laat de gijzeling begon is onduidelijk. Drie van de vier gegijzelden werden even voor 11.30 uur vrijgelaten, zij droegen bedrijfskleding van het café.
Inzet EOD en DSI
De politie zette een groot deel van het centrum van Ede af en was massaal aanwezig met onder meer de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) en de Mobiele Eenheid (ME). De Dienst Speciale Interventies (DSI) verrichte de aanhouding van de verdachte gijzelnemer. Of hij een wapen had, is onduidelijk.
De bewoners van 150 woningen in Ede moesten hun woningen zaterdagochtend verlaten, zij werden elders opgevangen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn de laatste jaren flink meer geld gaan uitgeven aan veiligheid. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de lasten op dit beleidsterrein in een periode van vijf jaar met zo'n 40 procent toegenomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.
6 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.
9 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.
12 uur geleden