Gijs van Dijk wil terug naar Tweede Kamer, liefst in PvdA-fractie
DEN HAAG (ANP) - Voormalig Tweede Kamerlid voor de PvdA, Gijs van Dijk, wil terugkeren naar de Tweede Kamer, nadat hij begin dit jaar was vertrokken om meldingen van "ongewenst gedrag in de privésfeer". In een interview met EenVandaag zegt hij het liefst zich weer aan te sluiten bij de PvdA-fractie, maar ook het oprichten van een eenmansfractie sluit hij niet uit. Momenteel kent de Kamer al twintig fracties.
De partij besloot een onderzoek door een integriteitsbureau naar Van Dijk in te stellen en hem niet meer toe te laten in de fractie. Maar de beroepscommissie van de PvdA meldde deze week dat het besluit om Van Dijk te weren uit de fractie moet worden teruggedraaid. De commissie kon niet oordelen of het onderzoek goed was uitgevoerd, omdat het bevindingen niet mocht inzien. Het partijbestuur ging niet mee in die aanbeveling van de commissie.
Onlangs vertrok PvdA-Kamerlid Khadija Arib uit de Kamer, nadat ook tegen haar een onderzoek was ingesteld. Ditmaal kwam het onderzoek van de Tweede Kamer zelf. Het presidium wil onderzoek naar de periode toen zij nog Kamervoorzitter was en naar verluidt een onveilige werksfeer veroorzaakte. Arib heeft haar ontslagbrief nog niet ingediend, maar zodra zij dit doet start de procedure voor wie haar zetel mag innemen. Van Dijk is de eerste gegadigde hiervoor.
Reactie Van Dijk
Hij zegt tegen EenVandaag "heel graag" het conflict met zijn voormalige fractie op te willen lossen. "En dat ik de sociaaldemocratie, zoals ik dat altijd heb gedaan, met hart en ziel weer kan vertegenwoordigen." Wel zegt hij sinds zijn vertrek geen contact te hebben gehad met PvdA-Kamerleden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).
2 dagen geleden