Gijs van Dijk wil terug naar Tweede Kamer, liefst in PvdA-fractie
DEN HAAG (ANP) - Voormalig Tweede Kamerlid voor de PvdA, Gijs van Dijk, wil terugkeren naar de Tweede Kamer, nadat hij begin dit jaar was vertrokken om meldingen van "ongewenst gedrag in de privésfeer". In een interview met EenVandaag zegt hij het liefst zich weer aan te sluiten bij de PvdA-fractie, maar ook het oprichten van een eenmansfractie sluit hij niet uit. Momenteel kent de Kamer al twintig fracties.
De partij besloot een onderzoek door een integriteitsbureau naar Van Dijk in te stellen en hem niet meer toe te laten in de fractie. Maar de beroepscommissie van de PvdA meldde deze week dat het besluit om Van Dijk te weren uit de fractie moet worden teruggedraaid. De commissie kon niet oordelen of het onderzoek goed was uitgevoerd, omdat het bevindingen niet mocht inzien. Het partijbestuur ging niet mee in die aanbeveling van de commissie.
Onlangs vertrok PvdA-Kamerlid Khadija Arib uit de Kamer, nadat ook tegen haar een onderzoek was ingesteld. Ditmaal kwam het onderzoek van de Tweede Kamer zelf. Het presidium wil onderzoek naar de periode toen zij nog Kamervoorzitter was en naar verluidt een onveilige werksfeer veroorzaakte. Arib heeft haar ontslagbrief nog niet ingediend, maar zodra zij dit doet start de procedure voor wie haar zetel mag innemen. Van Dijk is de eerste gegadigde hiervoor.
Reactie Van Dijk
Hij zegt tegen EenVandaag "heel graag" het conflict met zijn voormalige fractie op te willen lossen. "En dat ik de sociaaldemocratie, zoals ik dat altijd heb gedaan, met hart en ziel weer kan vertegenwoordigen." Wel zegt hij sinds zijn vertrek geen contact te hebben gehad met PvdA-Kamerleden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA nodigen volgende week "veel externe mensen" uit om zich "breed te laten informeren over de grote vraagstukken" die de twee partijen gaan bespreken in de formatie. Dat zeggen Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) over hun onderhandelingen.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten gaat naar de provincie Groningen om te spreken met inwoners van de regio die is getroffen door een aardbeving. "Ik ga er nu heen", zei hij vrijdagmiddag na afloop van een ontmoeting met de informateurs. De premierskandidaat zei dat hij vrijdagochtend al met een aantal bewoners heeft gesproken "die vanmorgen echt met schrik wakker zijn geworden".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leiders van politieke partijen reageren geschokt op de aardbeving in Groningen donderdagnacht. Op sociale media betuigen zij hun medeleven met de bewoners.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Moerdijk is een plek waar heel veel industrie zit die cruciaal is voor de economie. Dat zegt demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei voorafgaand aan de wekelijkse ministerraad. Het Brabantse dorp moet mogelijk plaats maken voor uitbreiding van industrie en energieproductie. "Er zit een haven die ongelofelijk belangrijk is, ook voor onze energieproductie."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelaars van D66 en CDA en de informateurs van die partijen bespreken vrijdagochtend hoe de komende drie weken van de informatie eruitzien. CDA-leider Henri Bontenbal zei voor het begin van het eerste gesprek dat er vrijdag nog geen inhoudelijke zaken worden besproken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) zien vooral nieuwe politiek in de manier waarop de ophef over informateur Hans Wijers en wat hij over VVD-leider Dilan Yeşilgöz en de VVD zou hebben gezegd, is aangepakt. Nadat donderdag bekend was geworden wat Wijers zou hebben gezegd, namen Jetten en Bontenbal direct contact op met Yeşilgöz.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21 blijft bij haar standpunt over de gaswinning in Groningen, ondanks de aardbeving met een kracht van 3.4 donderdagnacht. In de verkiezingscampagne noemde de partij het volstorten van de gasputten "een belachelijke fout". Tegen het ANP zegt partijleider Joost Eerdmans dat de beving volgens hem "opnieuw de urgentie van een daadkrachtige en zorgvuldige aanpak onderstreept".
3 uur geleden