Giërmo B. ontkent betrokkenheid moord op advocaat Wiersum
AMSTERDAM (ANP) - Giërmo B. ontkent dat hij betrokken is bij de moord op advocaat Derk Wiersum. Wel erkent hij meerdere malen in de vluchtauto - een Opel Combo - te hebben gezeten, maar niet ten tijde van de moord.
Volgens zijn advocaat Tjalling van der Goot kan B. niet de schutter zijn, omdat getuigen een signalement van de schutter hebben gegeven dat niet overeenkomt met dat van verdachte B. De schutter zou een tenger en niet heel lang postuur hebben en er jong uitzien. De 36-jarige B. is vrij gespierd.
In een reactie zei B. het "verschrikkelijk" te vinden voor de vrouw en kinderen van Wiersum. "Ik ben zelf ook vader." Verder gaf hij aan "niet zo veel te vertellen te hebben".
Vrijlatingsverzoek
Van der Goot vindt dat de rechtbank het voorarrest van B. moet opheffen, omdat de aanwijzingen voor diens betrokkenheid bij de moord niet sterk genoeg zijn. Justitie baseert zich op "aannames, vermoedens, invullingen en gissingen", meent de raadsman. De rechtbank beslist woensdag later op het vrijlatingsverzoek van Van der Goot. Het Openbaar Ministerie vindt dat er volop redenen zijn om B. in de cel te houden.
Voor de moord zit nog een andere verdachte vast, een neef van de vorige maand gearresteerde Ridouan Taghi. Taghi zou de opdracht voor de moord op de advocaat hebben gegeven. Wiersum was advocaat van kroongetuige Nabil B. in het grote liquidatieproces Marengo waarin Taghi hoofdverdachte is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De partijen die de spreidingswet willen behouden, hebben samen een meerderheid in de peilingen. Daarom is het de vraag of de wet na de verkiezingen woensdag inderdaad wordt ingetrokken, zoals het huidige demissionaire kabinet-Schoof van plan is. In de huidige Tweede Kamer zijn de tegenstanders nog in de meerderheid.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans neemt niet zonder meer genoegen met de excuses die PVV-voorman Geert Wilders heeft aangeboden voor het gedrag van twee van zijn fractiegenoten. De leider van GroenLinks-PvdA noemt die "gratuit" zolang Wilders geen actie onderneemt tegen de Kamerleden die met AI gemaakte nepbeelden van hem zouden hebben verspreid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op Schiphol kunnen mensen die hun paspoort zijn kwijtgeraakt weer een noodpaspoort krijgen. De technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is daarmee deels opgelost.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de Rechtspraak is 'zeer kritisch' over mogelijke uitbreiding van het taakstrafverbod. In een verklaring schrijft de raad dat het kabinetsvoorstel de rol van de rechter zou aantasten. Het voorstel verbiedt rechters te kiezen welke straf ze opleggen bij geweld tegen hulpverleners en agenten. Daardoor kunnen rechters geen "hoognodig maatwerk" leveren, aldus de raad.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het is weer mogelijk om ov-fietsen te huren. De storing waardoor dit overal in het land niet lukte is opgelost, laat een woordvoerster van NS maandagochtend weten. Wat er precies misging, is nog onduidelijk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van het geteste kindervuurwerk is 37,5 procent afgekeurd omdat het een groot risico kan vormen. Twee fonteinsoorten in de categorie kindervuurwerk explodeerden. De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft in totaal veertig fonteinen, knetterpellets en flitstabletten getest.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is tijdens het weekeinde gedaald tot iets meer dan 1700, na de opening van een grote opvang in Biddinghuizen. Volgens de cijfers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zaten er afgelopen donderdag en vrijdag nog bijna 2100 mensen in Ter Apel.
3 uur geleden