Giërmo B. ontkent betrokkenheid moord op advocaat Wiersum
AMSTERDAM (ANP) - Giërmo B. ontkent dat hij betrokken is bij de moord op advocaat Derk Wiersum. Wel erkent hij meerdere malen in de vluchtauto - een Opel Combo - te hebben gezeten, maar niet ten tijde van de moord.
Volgens zijn advocaat Tjalling van der Goot kan B. niet de schutter zijn, omdat getuigen een signalement van de schutter hebben gegeven dat niet overeenkomt met dat van verdachte B. De schutter zou een tenger en niet heel lang postuur hebben en er jong uitzien. De 36-jarige B. is vrij gespierd.
In een reactie zei B. het "verschrikkelijk" te vinden voor de vrouw en kinderen van Wiersum. "Ik ben zelf ook vader." Verder gaf hij aan "niet zo veel te vertellen te hebben".
Vrijlatingsverzoek
Van der Goot vindt dat de rechtbank het voorarrest van B. moet opheffen, omdat de aanwijzingen voor diens betrokkenheid bij de moord niet sterk genoeg zijn. Justitie baseert zich op "aannames, vermoedens, invullingen en gissingen", meent de raadsman. De rechtbank beslist woensdag later op het vrijlatingsverzoek van Van der Goot. Het Openbaar Ministerie vindt dat er volop redenen zijn om B. in de cel te houden.
Voor de moord zit nog een andere verdachte vast, een neef van de vorige maand gearresteerde Ridouan Taghi. Taghi zou de opdracht voor de moord op de advocaat hebben gegeven. Wiersum was advocaat van kroongetuige Nabil B. in het grote liquidatieproces Marengo waarin Taghi hoofdverdachte is.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
7 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.
15 uur geleden