Gidsen geen schuld aan dood Nederlanders bij lawine in Tirol
INNSBRUCK (ANP) - De vier berggidsen die met een groep van zeventien Nederlanders in april in Oostenrijk door een lawine werden getroffen, worden niet vervolgd. De openbaar aanklager in Innsbruck meldt aan het ANP dat het onderzoek naar hen is stopgezet. Drie Nederlanders kwamen door de lawine om het leven, een vierde bracht een nacht door in het ziekenhuis.
De slachtoffers waren 33, 35 en 60 jaar, de man die een nacht in het ziekenhuis doorbracht was toen 32 jaar. De groep maakte op 11 april met de gidsen een tocht in het skigebied van Vent, in Tirol. Ze werden in de ochtend overvallen door een grote lawine, veroorzaakt door een kleinere.
De aanklager concludeert dat de gidsen dit niet hadden kunnen voorzien. "De berggidsen treft dus geen blaam", aldus de aanklager. Een expert heeft hun geschiktheid, voorbereiding en communicatie als "zeer goed en uiterst zorgvuldig" beoordeeld.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
4 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
4 uur geleden