Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gideon van Meijeren (FVD) beticht OM van 'heksenjacht'

Gideon van Meijeren (FVD) beticht OM van 'heksenjacht'

DEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren vindt de timing van het Openbaar Ministerie (OM) om hem te vervolgen voor opruiing "typisch". Het OM heeft ruim een jaar de tijd genomen om de uitspraken van het Kamerlid te onderzoeken, en besluit twee maanden voor de verkiezingen over te gaan tot vervolging. "Dat vind ik toch echt wel de schijn hebben van een politiek proces, een heksenjacht", zei Van Meijeren.

Het Tweede Kamerlid wordt vervolgd voor twee gevallen van opruiing, waarbij hij geopperd zou hebben dat geweld tegen de overheid geoorloofd is. Van Meijeren ontkent dit, en zegt voor "vreedzaam, geweldloos en liefdevol" verzet te zijn.

Hij beschuldigt de media ervan zijn woorden te hebben verdraaid en denkt dat de rechter tot dezelfde conclusie gaat komen. Het Kamerlid heeft dan ook "geen spijt" van zijn uitspraken. FVD-partijleider Thierry Baudet vindt de timing eveneens "opmerkelijk" en staat "volledig" achter zijn partijgenoot.

Inhoudelijk onderzoek

Van Meijeren deed de uitspraken waarvoor hij vervolgd wordt allebei in 2022. Een keer tijdens een boerenmanifestatie in Tuil (Gelderland) en de andere keer in een interview dat op internet verscheen. Het is nog niet bekend wanneer de rechtszaak is. Dat kan nog enige maanden duren. Het OM zegt dat Van Meijeren eerst de kans krijgt om relevante stukken aan het strafdossier toe te voegen.

Op de kritiek van Van Meijeren dat het OM bezig is met een heksenjacht zo vlak voor de verkiezingen, zegt de OM-woordvoerder dat het onderzoek tijd vergde. "We zijn in de zomer van vorig jaar begonnen. Eerst is uitgezocht hoe het juridisch werkt, omdat het een Kamerlid betreft. Daarna is inhoudelijk onderzoek gedaan. Er zijn heel wat uitlatingen gedaan en in het dossier opgenomen, om het in de context te kunnen beoordelen. Het is veel. Al die tijd was nog helemaal niet duidelijk dat het kabinet zou vallen en er nieuwe verkiezingen zouden volgen. Ook is de verdachte uitgenodigd voor verhoor, waar hij niet is verschenen, voordat de beslissing viel om hem te vervolgen. We hebben bepaald niet stilgezeten."

Meer uit Politiek

Van Weel hoopt op snoeihard optreden tegen relschoppers Den Haag

DEN HAAG (ANP) - "Belangrijk dat hier snoeihard tegen opgetreden wordt", schrijft justitieminister David van Weel op sociale media over de extreemrechtse geweldplegers in Den Haag.

2 uur geleden
Geen nieuwe medische evacuatie uit Gaza, wel extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet opnieuw kinderen uit Gaza evacueren voor medische hulp in Nederland. Daartoe is besloten na advies van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Wel maakt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) 12 miljoen euro vrij voor medische hulp aan Gaza en omliggende landen.

23 uur geleden
Vertraging dreigt bij toeslagenherstel, Palmen grijpt weer in

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) moet opnieuw ingrijpen in de hersteloperatie voor slachtoffers van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag. Anders dreigt de doelstelling van het kabinet om alle gedupeerden met recht op extra compensatie eind volgend jaar een voorstel te hebben gedaan, niet te worden gehaald. Dat schrijft de partijloze bewindsvrouw aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Jetten: grote herschikking troepen nodig bij vertrek Amerikanen

DEN HAAG (ANP) - Een mogelijk vertrek van tienduizenden Amerikaanse militairen uit Europa zou een "grotere herschikking" van de troepen op het continent vragen, denkt premier Rob Jetten. Bij de Amerikaanse regering zou opnieuw een plan op tafel liggen om tot 25.000 manschappen uit Europa weg te halen.

1 dag geleden
Brabant schort voorlopig besluit over intrekken vergunningen op

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant neemt meer tijd om een besluit te nemen over het mogelijke intrekken van de vergunning van vijf pluimveebedrijven. De provincie wilde uiterlijk 1 oktober een ontwerpbesluit publiceren, maar stelt dat uit. Er wordt gesproken met de betrokken ondernemers en er is echt meer tijd nodig, aldus gedeputeerde Saskia Boelema (vergunningen).

1 dag geleden
Kabinet wil pas later verder praten met BBB na wantrouwenmotie

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nu niet verder praten met de BBB over steun voor de begroting, omdat de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Eerst worden andere partijen uitgenodigd voor gesprekken, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie.

1 dag geleden
Yeşilgöz hoopt dat BBB na motie van wantrouwen wel aan tafel komt

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD) hoopt dat de BBB wel nog aan tafel komt nadat de partij donderdag een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Ze vond de steun "verrassend". Tegelijkertijd was Yeşilgöz "blij" dat ze gehoord meent te hebben dat BBB-leider Henk Vermeer alsnog wil onderhandelen over de kabinetsplannen.

1 dag geleden