Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gideon van Meijeren (FVD) beticht OM van 'heksenjacht'

Gideon van Meijeren (FVD) beticht OM van 'heksenjacht'

DEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren vindt de timing van het Openbaar Ministerie (OM) om hem te vervolgen voor opruiing "typisch". Het OM heeft ruim een jaar de tijd genomen om de uitspraken van het Kamerlid te onderzoeken, en besluit twee maanden voor de verkiezingen over te gaan tot vervolging. "Dat vind ik toch echt wel de schijn hebben van een politiek proces, een heksenjacht", zei Van Meijeren.

Het Tweede Kamerlid wordt vervolgd voor twee gevallen van opruiing, waarbij hij geopperd zou hebben dat geweld tegen de overheid geoorloofd is. Van Meijeren ontkent dit, en zegt voor "vreedzaam, geweldloos en liefdevol" verzet te zijn.

Hij beschuldigt de media ervan zijn woorden te hebben verdraaid en denkt dat de rechter tot dezelfde conclusie gaat komen. Het Kamerlid heeft dan ook "geen spijt" van zijn uitspraken. FVD-partijleider Thierry Baudet vindt de timing eveneens "opmerkelijk" en staat "volledig" achter zijn partijgenoot.

Inhoudelijk onderzoek

Van Meijeren deed de uitspraken waarvoor hij vervolgd wordt allebei in 2022. Een keer tijdens een boerenmanifestatie in Tuil (Gelderland) en de andere keer in een interview dat op internet verscheen. Het is nog niet bekend wanneer de rechtszaak is. Dat kan nog enige maanden duren. Het OM zegt dat Van Meijeren eerst de kans krijgt om relevante stukken aan het strafdossier toe te voegen.

Op de kritiek van Van Meijeren dat het OM bezig is met een heksenjacht zo vlak voor de verkiezingen, zegt de OM-woordvoerder dat het onderzoek tijd vergde. "We zijn in de zomer van vorig jaar begonnen. Eerst is uitgezocht hoe het juridisch werkt, omdat het een Kamerlid betreft. Daarna is inhoudelijk onderzoek gedaan. Er zijn heel wat uitlatingen gedaan en in het dossier opgenomen, om het in de context te kunnen beoordelen. Het is veel. Al die tijd was nog helemaal niet duidelijk dat het kabinet zou vallen en er nieuwe verkiezingen zouden volgen. Ook is de verdachte uitgenodigd voor verhoor, waar hij niet is verschenen, voordat de beslissing viel om hem te vervolgen. We hebben bepaald niet stilgezeten."

Meer uit Politiek

Pas beëdigde kabinet-Jetten houdt eerste ministerraad

DEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.

1 uur geleden
Nieuwe ministers door voorgangers verwelkomd op hun ministeries

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.

2 uur geleden
Jetten krijgt felicitaties van premiers België en Luxemburg

DEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".

2 uur geleden
Zorgministers willen sector spreken voordat ze besluiten nemen

DEN HAAG (ANP) - Zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk willen eerst met de zorgsector praten, voordat ze besluiten nemen over bezuinigingen. VVD-minister Hermans hoopt daar de oplossingen te horen om de bezuinigingen samen te laten gaan met een kwaliteitsverbetering.

2 uur geleden
Schoof draagt voorzittershamer ministerraad over aan Jetten

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Dick Schoof heeft de voorzittershamer van de ministerraad symbolisch overgedragen aan de nieuwe minister-president Rob Jetten van D66. Bij binnenkomst op het ministerie vroeg de partijloze oud-premier aan Jetten of alles goed was gegaan met de beëdiging van het kabinet, Jetten kon dat bevestigen. "Dat is dan een goede start," vond Schoof.

4 uur geleden
Protestgeluiden van XR te horen tijdens bordesscène

DEN HAAG (ANP) - Bij de bordesscène van het pas beëdigde kabinet-Jetten waren maandagochtend protestgeluiden te horen van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Zij voerden actie bij het hek van Huis ten Bosch in Den Haag omdat zij teleurgesteld zijn in de klimaatambities van het nieuwe kabinet. Terwijl de staatssecretarissen en ministers poseerden voor de foto, waren daardoor onder andere fluitjes en alarmgeluiden te horen.

6 uur geleden
Alle ministers en staatssecretarissen van kabinet-Jetten beëdigd

DEN HAAG (ANP) - Alle bewindspersonen van het nieuwe kabinet zijn beëdigd ten overstaan van koning Willem-Alexander. Inclusief premier Rob Jetten zitten achttien ministers en tien staatssecretarissen in het kabinet. De ministers die ook al in het kabinet-Schoof zaten, hoefden niet opnieuw een eed of belofte af te leggen, de staatssecretarissen wel.

7 uur geleden