Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gideon van Meijeren (FVD) beticht OM van 'heksenjacht'

Gideon van Meijeren (FVD) beticht OM van 'heksenjacht'

DEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren vindt de timing van het Openbaar Ministerie (OM) om hem te vervolgen voor opruiing "typisch". Het OM heeft ruim een jaar de tijd genomen om de uitspraken van het Kamerlid te onderzoeken, en besluit twee maanden voor de verkiezingen over te gaan tot vervolging. "Dat vind ik toch echt wel de schijn hebben van een politiek proces, een heksenjacht", zei Van Meijeren.

Het Tweede Kamerlid wordt vervolgd voor twee gevallen van opruiing, waarbij hij geopperd zou hebben dat geweld tegen de overheid geoorloofd is. Van Meijeren ontkent dit, en zegt voor "vreedzaam, geweldloos en liefdevol" verzet te zijn.

Hij beschuldigt de media ervan zijn woorden te hebben verdraaid en denkt dat de rechter tot dezelfde conclusie gaat komen. Het Kamerlid heeft dan ook "geen spijt" van zijn uitspraken. FVD-partijleider Thierry Baudet vindt de timing eveneens "opmerkelijk" en staat "volledig" achter zijn partijgenoot.

Inhoudelijk onderzoek

Van Meijeren deed de uitspraken waarvoor hij vervolgd wordt allebei in 2022. Een keer tijdens een boerenmanifestatie in Tuil (Gelderland) en de andere keer in een interview dat op internet verscheen. Het is nog niet bekend wanneer de rechtszaak is. Dat kan nog enige maanden duren. Het OM zegt dat Van Meijeren eerst de kans krijgt om relevante stukken aan het strafdossier toe te voegen.

Op de kritiek van Van Meijeren dat het OM bezig is met een heksenjacht zo vlak voor de verkiezingen, zegt de OM-woordvoerder dat het onderzoek tijd vergde. "We zijn in de zomer van vorig jaar begonnen. Eerst is uitgezocht hoe het juridisch werkt, omdat het een Kamerlid betreft. Daarna is inhoudelijk onderzoek gedaan. Er zijn heel wat uitlatingen gedaan en in het dossier opgenomen, om het in de context te kunnen beoordelen. Het is veel. Al die tijd was nog helemaal niet duidelijk dat het kabinet zou vallen en er nieuwe verkiezingen zouden volgen. Ook is de verdachte uitgenodigd voor verhoor, waar hij niet is verschenen, voordat de beslissing viel om hem te vervolgen. We hebben bepaald niet stilgezeten."

Meer uit Politiek

Klaver: formatie koerst op minderheidskabinet zonder GL-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver zegt dat de formatie lijkt te koersen op een minderheidskabinet, zonder zijn partij GroenLinks-PvdA. Hij zei dit maandagochtend na afloop van zijn gesprek met informateur Sybrand Buma, maar maakte verder niet duidelijk waar hij de claim op baseerde.

1 uur geleden
D66 en CDA betrekken VVD naar verwachting bij formatiegesprekken

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA gaan in de volgende informatieronde in gesprek met de VVD, verwachten meerdere ingewijden rond de formatie zondag in gesprekken met het ANP. Het is niet duidelijk of de onderhandelingen zullen gaan over de optie van een minderheidskabinet.

17 uur geleden
Twee oud-ministers CDA en D66: ga voor minderheidskabinet met VVD

DEN HAAG (ANP) - Voormalig minister Roger van Boxtel (Grote Stedenbeleid, D66) en Cees Veerman (Landbouw, CDA) vinden dat de VVD moet aanschuiven bij D66 en CDA om te praten over een minderheidskabinet. Een meerderheidskabinet met deze drie partijen en GroenLinks-PvdA erbij zien de partijprominenten niet gebeuren, zeiden ze zondagmiddag bij Buitenhof.

1 dag geleden
Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

2 dagen geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

2 dagen geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

2 dagen geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

2 dagen geleden