Giannis leidt Bucks in NBA langs Nets en wordt clubtopscorer
NEW YORK (ANP) - Basketballer Giannis Antetokounmpo heeft zijn ploeg Milwaukee Bucks in de NBA met 44 punten langs Brooklyn Nets geleid. In de verlenging werd het 120-119. De Griek beleefde een memorabele avond, want hij werd clubtopscorer aller tijden van de Bucks.
Giannis passeerde clublegende Kareem Abdul-Jabbar, die in zijn loopbaan tot 14.211 punten voor de club uit Milwaukee kwam.
In New York nam de 27-jarige Giannis meer dan een derde van de punten van de Bucks voor zijn rekening. Hij dwong met een sensationele driepunter de verlenging af en daarin was hij in de slotseconden met twee vrije worpen beslissend. Aan de zijde van de Nets was Kevin Durant met 26 punten de topschutter.
Nipte zege
"Als ik klaar ben, kunnen we erover praten, maar nu is er geen tijd voor. Er zijn dingen die gedaan moeten worden", zei Giannis na de nipte zege in Brooklyn. Hij staat nu op 14.216 voor de Bucks, waar hij al sinds 2013 speelt.
Milwaukee Bucks staat tweede in de Eastern Conference, Brooklyn Nets achtste. De Nets zijn met die klassering veroordeeld tot het spelen van play-ins, de voorronden van de play-offs.
Milwaukee Bucks is de titelhouder in de NBA. Vorig jaar werd Phoenix Suns in de finale verslagen.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - Tennisser Robin Haase heeft naast zijn eerste titel in het dubbelspel van een masterstoernooi gegrepen. De 39-jarige Nederlander verloor samen met de Duitser Constantin Frantzen in de finale in Cincinnati van de Brazilianen Orlando Luz en Rafael Matos: 6-4 3-6 10-7.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook de vijfde wedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land gewonnen. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren, die al zeker was van een plek in de halve finale, versloeg China in het Wagener Stadion in Amstelveen met 4-1.
13 uur geledenMANOSQUE (ANP) - De jonge Britse wielrenner Matthew Brennan heeft de tweede etappe van de Vuelta gewonnen. Het 21-jarige talent van Visma-Lease a Bike was bij de licht oplopende aankomst in het Zuid-Franse Manosque na een lange sprint duidelijk de snelste. De Spanjaard Pau Miquel werd tweede, voor de Sloveense rodetruidrager Tadej Pogačar en de Deen Mads Pedersen.
14 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zondag de beker van de GP van Zandvoort uitgereikt aan winnaar Lando Norris.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is het nieuwe seizoen in de Premier League begonnen met een zwaarbevochten zege op Bournemouth: 2-1. De ploeg van de nieuwe trainer Enzo Maresca stond tot de 84e minuut achter tegen de nummer 6 van vorig seizoen, maar scoorde nog via verdedigers Marc Guéhi en Joško Gvardiol. Marcus Tavernier had de bezoekers, met Justin Kluivert in de basis, in de 26e minuut op voorsprong gezet.
14 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Lando Norris heeft de Dutch Grand Prix gewonnen. De 26-jarige regerend wereldkampioen reed zijn McLaren na 72 ronden op het circuit van Zandvoort als eerste over de finish. Prins Bernhard van Oranje zwaaide de zwart-wit geblokte vlag.
14 uur geledenCHORZÓW (ANP) - Lieke Klaver is bij de Diamond League-wedstrijd in Chorzów in Polen als vijfde geëindigd op de 400 meter. De 28-jarige Nederlandse moest met een tijd van 49,71 seconden de zege laten aan Marileidy Paulino uit de Dominicaanse Republiek. Die won in 48,88 voor Nickisha Pryce uit Jamaica en Salwa Eid Naser uit Bahrein.
15 uur geleden