
Giampaolo opnieuw trainer van Sampdoria
GENUA (ANP) - Voetbalclub Sampdoria heeft Marco Giampaolo aangesteld als trainer. De 54-jarige Italiaan is de opvolger van de eerder in de week ontslagen Roberto D'Aversa. Het wordt zijn tweede periode als trainer van de club uit Genua. Eerder zat hij van 2016 tot 2019 op de bank bij Sampdoria, dat zestiende staat in de Serie A.
"Welkom terug, mister", schreef Sampdoria met de toelichting dat Giampaolo is vastgelegd tot het einde van dit seizoen met een optie voor nog twee jaar. Hij zat zonder club sinds zijn ontslag, een jaar geleden, bij Torino. Sampdoria heeft al vijf wedstrijden op rij niet meer gewonnen in de Serie A, aanleiding voor de bestuurders om D'Aversa te ontslaan. Die was afgelopen zomer Claudio Ranieri opgevolgd.
Sampdoria verloor dinsdag een bekerwedstrijd tegen Juventus met 4-1. De eerste klus voor Giampaolo is zondag het duel met Spezia dat één plaats hoger staat op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
GENK (ANP) - Club Brugge is door de zege op Racing Genk de enig overgebleven concurrent voor Union Sint-Gillis in de strijd om de Belgische titel. Titelverdediger Brugge won met 2-0 bij Genk, dat daarmee definitief is afgehaakt in de titelstrijd.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale is door een zege bij Torino (0-2) in punten weer op gelijke hoogte gekomen met koploper Napoli. De ploeg van coach Simone Inzaghi won in Turijn met 2-0. Napoli speelt later zondag nog thuis tegen Genoa en heeft bij een zege weer 3 punten meer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wie Wout Weghorst over het veld zag lopen na het laatste fluitsignaal van het verloren thuisduel met NEC (0-3) kreeg het idee dat Ajax de titelrace met PSV definitief had verloren. De spits had de tranen in zijn ogen staan en bleef maar met zijn hoofd schudden. "Ik had deze dag heel anders voorgesteld", bekende hij later.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lasse Schöne heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de ruime uitzege van NEC op Ajax (0-3). "Ik gun de mensen hier alles", zei hij over de supporters van zijn oude club uit Amsterdam. "Maar ik ben ook sportman en wil graag winnen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo is is geblesseerd geraakt in de verloren thuiswedstrijd van Ajax tegen NEC (0-3). "Hij was duizelig en voelde zich niet lekker", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie. "Hij kon niet verder."
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Vijf dagen na de uitschakeling in de Champions League door Internazionale deed FC Barcelona een forse stap naar de landstitel in Spanje door de enig overgebleven concurrent Real Madrid met 4-3 te verslaan. "We hebben een mooi gat geslagen. Het was heel belangrijk deze wedstrijd te winnen na de uitschakeling in Milaan. De fans zijn dat nu vergeten. En wij ook", sprak sterspeler Lamine Yamal na het duel bij Movistar Plus.
1 uur geleden