Giakoumakis wil tot einde van seizoen bij VVV blijven
DEN HAAG (ANP) - Georgios Giakoumakis wil tot het einde van het seizoen bij VVV-Venlo blijven. De Griekse spits bracht woensdag in de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag (1-4) met vier treffers zijn doelpuntentotaal op zestien.
"Na de wedstrijd sprak ik met mijn ploeggenoten en ze vroegen me te blijven. Dat voelde erg goed en speciaal. We zijn een familie en daarom wil ik minimaal tot het einde van het seizoen blijven", zei de Griekse topscorer van de Eredivisie voor de camera van ESPN. Om er vervolgens aan toe te voegen: "Maar ik kan het niet garanderen. Er kan iets heel groots voorbijkomen."
Giakoumakis scoorde tegen ADO met een schot, een kopbal en twee keer uit een strafschop. "Ik heb nog nooit vier keer gescoord", zei de Griek die meteen na afloop naar scheidsrechter Jannick van der Laan ging om de wedstrijdbal op te halen.
"Ik ben vooral blij dat ik voor het eerst dit seizoen met een kopbal wist te scoren. Daar heb ik veel over nagedacht."
Nooit eerder stond een speler van VVV-Venlo na zestien speelrondes bovenaan de topscorerslijst. Hans Sleven maakte in het seizoen 1958-1959 de meeste goals voor VVV: 24. De enige spelers die deze eeuw minimaal zestien keer scoorden in de eerste zestien speelrondes waren Luis Suárez (17 namens Ajax in 2009-2010) en Mateja Kezman (18 namens PSV in 2002-2003).
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
7 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
7 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
9 uur geleden