Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ghostbusters-regisseur Ivan Reitman overleden

Ghostbusters-regisseur Ivan Reitman overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Canadese regisseur Ivan Reitman is dit weekend op 75-jarige leeftijd overleden. De in Tsjecho-Slowakije geboren filmmaker maakte in de jaren 80 en 90 furore met een reeks succesvolle comedyfilms, waaronder de kaskraker Ghostbusters. Zijn familie bevestigde zondag in een verklaring dat Reitman zaterdag in zijn slaap is gestorven.

Zijn dood kwam onverwachts, laat de familie weten. "We troosten ons met het feit dat zijn werk als filmmaker zoveel mensen over de hele wereld aan het lachen heeft gemaakt en geluk heeft gebracht."

Reitman regisseerde in 1984 zijn eerste Ghostbusters. Die enorm succesvolle film bracht niet alleen bijna 300 miljoen dollar (264 miljoen euro) aan inkomsten op, maar werd ook genomineerd voor twee Oscars (in de categorieën 'Beste visuele effecten' en 'Beste muziek'). Ook leidde de film tot een heuse franchise met spin-offs, televisieshows en een vervolg: Ghostbusters II uit 1989.

Andere films en sequel

Na die twee Ghostbusters-films regisseerde Reitman ook nog comedy's als Twins (1988), Kindergarten Cop (1990) en Fathers' Day (1997). Daarnaast was hij producent van onder meer de films Beethoven (1992), Space Jam (1996) en de voor een Oscar in de categorie 'Beste film' genomineerde Up in the air (2009).

Zijn zoon Jason Reitman regisseerde afgelopen jaar nog de sequel Ghostbusters: Afterlife. Vader Ivan Reitman was een van de producenten van die film.

Meer uit Buitenland

Vredeshandhavers UNIFIL gewond bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.

31 minuten geleden
Pakistan wil gesprekken Iran en VS in komende dagen organiseren

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.

2 uur geleden
Russische olietanker maandag in Cuba verwacht

BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.

4 uur geleden
Libanon meldt ruim 1200 doden door aanvallen Israël sinds 2 maart

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.

4 uur geleden
40 soorten toegevoegd aan lijst beschermde wilde dieren

CAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.

4 uur geleden
Netanyahu beveelt verdere uitbreiding bufferzone Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.

5 uur geleden
Netanyahu verdedigt besluit om patriarch te stoppen voor kerk

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.

7 uur geleden