Ghosn gebruikte vliegtuig voor vlucht uit Japan 'illegaal'
ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Het privévliegtuig waarmee Carlos Ghosn Japan ontvluchtte, is volgens het charterbedrijf MNG illegaal gebruikt. De Turkse vliegtuigverhuurder maakte bekend dat het twee vliegtuigen heeft geleverd die gebruikt zijn voor de ontsnapping van Ghosn. Zijn naam stond volgens MNG nergens vermeld als passagier.
MNG heeft aangifte gedaan. Een medewerker van het bedrijf heeft toegegeven de vluchtgegevens te hebben vervalst. De Turkse autoriteiten onderzoeken de medewerker, die volgens MNG geen hulp van collega's kreeg.
In december verhuurde MNG twee vliegtuigen aan op het oog verschillende klanten, laat het bedrijf weten. Een daarvan zou van Dubai naar Osaka vliegen en vervolgens naar Istanbul. Het andere vliegtuig vloog van Istanbul naar Beiroet. Later bleek dat Ghosn van de twee vluchten gebruik heeft gemaakt. Volgens anonieme Turkse officials werd Ghosn in een doos van het ene naar het andere vliegtuig vervoerd.
Behalve de medewerker van MNG heeft Turkije nog zes mensen opgepakt rond de vlucht van Ghosn. Vier van hen waren piloten van de privéjets.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In het winkelcentrum The Wall in Utrecht wordt donderdag een Apple Museum geopend. Initiatiefnemer Ed Bindels, eigenaar van winkelketen Amac, verwacht tussen de 50.000 en 100.000 bezoekers per jaar.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
9 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
12 uur geleden