Ghoochannejhad leidt Zwolle langs tiental Sparta
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de eerste overwinning van het seizoen te pakken. Het elftal van trainer John Stegeman zette Sparta Rotterdam met 4-0 aan de kant. Zwolle heeft na drie duels 4 punten. Hekkensluiter Sparta is nog altijd puntloos en wist zelfs nog geen doelpunt te maken.
Sparta leek Zwolle tot halverwege op gelijke hoogte te houden. Diep in blessuretijd van de eerste helft ging het echter mis voor de Rotterdammers. De Portugese verdediger Michael Pinto maakte hands op de doellijn en kreeg een directe rode kaart. Reza Ghoochannejhad benutte de strafschop en zorgde er zo voor dat Zwolle toch met een voorsprong ging rusten.
Voor Pinto was het al zijn derde kaart van het seizoen. In de eerste twee duels ontving hij een gele kaart.
Met een speler meer liep Zwolle in de tweede helft rap weg. Ghoochannejhad maakte in de 47e minuut de 2-0. In de 54e minuut schoot Clint Leemans de bal in het dak van het doel (3-0). De Japanner Yuta Nakayama zorgde 20 minuten voor tijd voor het vierde doelpunt.
Sparta heeft de komende weken geen eenvoudig programma, met AZ en Feyenoord als eerstkomende tegenstanders in de competitie.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
39 minuten geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
16 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
16 uur geleden