Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ghislaine Maxwell krijgt 20 jaar celstraf voor helpen Epstein

Ghislaine Maxwell krijgt 20 jaar celstraf voor helpen Epstein

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft Ghislaine Maxwell dinsdag veroordeeld tot een celstraf van twintig jaar voor haar hulp aan multimiljonair Jeffrey Epstein bij het misbruiken van meisjes en jonge vrouwen. Maxwell was zijn vertrouweling en ronselde de slachtoffers die Epstein misbruikte. De aanklagers hadden 30 tot 55 jaar geëist.

De 60-jarige Maxwell is vorig jaar door een jury schuldig bevonden. Ze werd tijdens het proces door de aanklagers omschreven als een "schokkend roofachtige" vrouw die aasde op jonge kwetsbare vrouwen voor Epstein. De schatrijke zakenman zou tientallen minderjarige meisjes hebben misbruikt. Hij pleegde in 2019 zelfmoord in de gevangenis toen hij in afwachting was van een misbruikzaak tegen hem.

Maxwell had tussen 1994 en 2004 een relatie met Epstein en wordt gezien als zijn rechterhand. Volgens de aanklagers was zij "de sleutel" in Epsteins plannen om zichzelf door meisjes te laten masseren, waarbij hij ze seksueel zou misbruiken. Meerdere vrouwen die tijdens het proces aan het woord kwamen zeiden als minderjarige het slachtoffer te zijn geweest van het duo. Volgens drie van hen heeft Maxwell meegedaan aan het misbruik.

Sluwe man

Maxwell noemde Epstein kort voordat het vonnis werd uitgesproken een "manipulatieve, sluwe en controlerende man" die iedereen in zijn omgeving voor de gek hield. Ze zei sorry voor de pijn die zijn slachtoffers hebben ervaren. Volgens rechter Alison Nathan leek Maxwell geen spijt te betuigen of verantwoordelijkheid op zich te nemen. "Maxwell heeft rechtstreeks en herhaaldelijk en in de loop van vele jaren deelgenomen aan een gruwelijk plan om minderjarige meisjes, sommigen zelfs nog maar 14 jaar oud, te verleiden, vervoeren en te verhandelen voor seksueel misbruik door en met Jeffrey Epstein", sprak Nathan.

Maxwells advocaten hadden gepleit voor maximaal vijf jaar cel. Zij hebben het idee dat zij gestraft wordt omdat Epstein zelf niet meer verantwoordelijk kan worden gehouden. Ze probeerden dit jaar nog om een nieuw proces te openen, omdat een van de juryleden had verzwegen zelf seksueel te zijn misbruikt. De rechter in New York oordeelde dat het proces van Maxwell eerlijk is verlopen.

Meer uit Buitenland

Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

59 minuten geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

1 uur geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

1 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

2 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

3 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

3 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

3 uur geleden