Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ghislaine Maxwell hoort straf in Epstein-zaak

Ghislaine Maxwell hoort straf in Epstein-zaak

NEW YORK (ANP) - Ghislaine Maxwell hoort dinsdag welke straf de rechter haar oplegt voor betrokkenheid bij seksueel misbruik door haar gefortuneerde ex-partner Jeffrey Epstein. De 60-jarige Maxwell werd eind vorig jaar schuldig bevonden aan het ronselen van jonge vrouwen die werden misbruikt door Epstein. De aanklagers in New York hebben vorige week 30 tot 55 jaar celstraf tegen haar geëist.

De "schokkend roofachtige" Maxwell had volgens de aanklagers de gewoonte kwetsbare slachtoffers op te zoeken voor Epstein, met wie ze tussen 1994 en 2004 een relatie had. Hij zou gedurende tientallen jaren talrijke minderjarigen hebben misbruikt op zijn landgoederen in New York, Florida, Santa Fe en de Maagdeneilanden. De multimiljonair pleegde in 2019 zelfmoord in de gevangenis waar hij een misbruikproces afwachtte.

Advocaten van Maxwell ondernamen eerder dit jaar een poging tot een nieuw proces omdat een van de juryleden misleidende antwoorden zou hebben gegeven tijdens de juryselectie. Dat verzoek wees de rechter in New York in maart af. Maxwell heeft de rechtbank onlangs opnieuw om mildheid gevraagd vanwege haar "traumatische" jeugd.

Meer uit Buitenland

FT: Golfstaten maandag in gesprek met Iran over Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.

2 uur geleden
Republikeinen zetten Vance in de spotlight, Trump sluit af

DALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.

3 uur geleden
Celstraffen voor organisatoren Tiananmenherdenking Hongkong

HONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.

4 uur geleden
Vance staat stil bij moord op Charlie Kirk tijdens partijcongres

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.

4 uur geleden
Israël claimt verwoesting tunnelcomplex Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.

12 uur geleden
Canada komt met miljoenenpakket aan steun voor Oekraïne

CALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.

13 uur geleden
Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

17 uur geleden