Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ghislaine Maxwell hoort straf in Epstein-zaak

Ghislaine Maxwell hoort straf in Epstein-zaak

NEW YORK (ANP) - Ghislaine Maxwell hoort dinsdag welke straf de rechter haar oplegt voor betrokkenheid bij seksueel misbruik door haar gefortuneerde ex-partner Jeffrey Epstein. De 60-jarige Maxwell werd eind vorig jaar schuldig bevonden aan het ronselen van jonge vrouwen die werden misbruikt door Epstein. De aanklagers in New York hebben vorige week 30 tot 55 jaar celstraf tegen haar geëist.

De "schokkend roofachtige" Maxwell had volgens de aanklagers de gewoonte kwetsbare slachtoffers op te zoeken voor Epstein, met wie ze tussen 1994 en 2004 een relatie had. Hij zou gedurende tientallen jaren talrijke minderjarigen hebben misbruikt op zijn landgoederen in New York, Florida, Santa Fe en de Maagdeneilanden. De multimiljonair pleegde in 2019 zelfmoord in de gevangenis waar hij een misbruikproces afwachtte.

Advocaten van Maxwell ondernamen eerder dit jaar een poging tot een nieuw proces omdat een van de juryleden misleidende antwoorden zou hebben gegeven tijdens de juryselectie. Dat verzoek wees de rechter in New York in maart af. Maxwell heeft de rechtbank onlangs opnieuw om mildheid gevraagd vanwege haar "traumatische" jeugd.

Meer uit Buitenland

Israël waarschuwt voor aanslagen in het buitenland op 7 oktober

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische Nationale Veiligheidsraad (NSC) heeft gewaarschuwd voor aanslagen op Israëliërs en Joden over de hele wereld komende woensdag. Het is dan drie jaar sinds de Hamas-aanslagen van 7 oktober op Israël. "Terroristische organisaties, aangevoerd door Iran en zijn bondgenoten, Hamas en wereldwijde jihadistische groeperingen, zien de datum als een belangrijke mijlpaal", aldus de raad.

47 minuten geleden
Franse premier schrapt lessen op scholen voor overleg

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft in het parlement gezegd dat de lessen op middelbare scholen deze week worden geschrapt om tijd te maken voor intern overleg in de onderwijsinstellingen. Hij sprak van "een periode voor interne democratie" waar de minister van Onderwijs Édouard Geffray tijd voor wil.

55 minuten geleden
Separatisten Mali weg uit strategisch belangrijke plaats

BAMAKO (ANP/RTR) - Separatisten in Mali hebben hun terugtrekking gemeld uit de strategisch belangrijke plaats Kidal. Dat is volgens het Azawad Liberation Front (FLA) een reactie op luchtaanvallen van de strijdkrachten.

1 uur geleden
NBC: Republikeinen geven 700 miljoen extra uit aan verkiezingen

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen hebben sinds 1 september meer dan 700 miljoen dollar (622 miljoen euro) uitgegeven aan extra advertenties rond de midterms, de tussentijdse verkiezingen in de VS. Volgens NBC News is het geld bedoeld om te voorkomen dat Democraten er op onverwachte plekken met de winst vandoor gaan.

1 uur geleden
Ouders en leraren lopen mee met scholierenbetoging

LYON (ANP) - Bij de middelbare scholierenbetoging in Lyon zijn volgens Franse media de betogers vergezeld van leraren, ouders en vakbondsmensen. Ouders zijn niet alleen verontwaardigd over misstanden in het onderwijs, maar ook bezorgd over de veiligheid van hun kinderen tijdens de demonstraties.

1 uur geleden
Trump Jr. betaalde feestkosten terug, zegt Russische zakenman

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Een Russische zakenman die betaalde voor feesten rond de bruiloft van de zoon van Donald Trump, heeft zijn geld teruggekregen. "Hij heeft het terugbetaald, maar ik begreep niet waarom, want ik zie het niet als een bijzonder cadeau", zei Oemar Kremljov in Istanbul tegen de pers.

1 uur geleden
Brussel wil vetorecht inperken als EU gaat uitbreiden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het vetorecht van lidstaten inperken op bepaalde onderwerpen als de EU gaat uitbreiden. Dat staat in een voorstel dat het dagelijks bestuur van de EU dinsdag presenteert. Om sneller en effectiever te kunnen beslissen over sancties, belasting op energie en belastingfraude, zou akkoord van een zogeheten gekwalificeerde meerderheid van de lidstaten genoeg moeten zijn, aldus de Commissie.

2 uur geleden