Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ghislaine Maxwell hoort straf in Epstein-zaak

Ghislaine Maxwell hoort straf in Epstein-zaak

NEW YORK (ANP) - Ghislaine Maxwell hoort dinsdag welke straf de rechter haar oplegt voor betrokkenheid bij seksueel misbruik door haar gefortuneerde ex-partner Jeffrey Epstein. De 60-jarige Maxwell werd eind vorig jaar schuldig bevonden aan het ronselen van jonge vrouwen die werden misbruikt door Epstein. De aanklagers in New York hebben vorige week 30 tot 55 jaar celstraf tegen haar geëist.

De "schokkend roofachtige" Maxwell had volgens de aanklagers de gewoonte kwetsbare slachtoffers op te zoeken voor Epstein, met wie ze tussen 1994 en 2004 een relatie had. Hij zou gedurende tientallen jaren talrijke minderjarigen hebben misbruikt op zijn landgoederen in New York, Florida, Santa Fe en de Maagdeneilanden. De multimiljonair pleegde in 2019 zelfmoord in de gevangenis waar hij een misbruikproces afwachtte.

Advocaten van Maxwell ondernamen eerder dit jaar een poging tot een nieuw proces omdat een van de juryleden misleidende antwoorden zou hebben gegeven tijdens de juryselectie. Dat verzoek wees de rechter in New York in maart af. Maxwell heeft de rechtbank onlangs opnieuw om mildheid gevraagd vanwege haar "traumatische" jeugd.

Meer uit Buitenland

Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

54 minuten geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

1 uur geleden
WHO geeft toestemming voor proef met nieuwe ebolavaccins

GENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.

5 uur geleden
Oekraïne meldt stijging dodental na Russische aanval op hulppunt

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.

9 uur geleden
Brussel: Montenegro kan in 2028 EU-lid worden, Albanië in 2029

BRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.

10 uur geleden
Khamenei: koerswijziging van VS verwachten is ernstige vergissing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.

11 uur geleden
Herzog noemt verkiezingsuitspraken tegen Arabieren 'racistisch'

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

11 uur geleden