Ghislaine Maxwell hoort straf in Epstein-zaak
NEW YORK (ANP) - Ghislaine Maxwell hoort dinsdag welke straf de rechter haar oplegt voor betrokkenheid bij seksueel misbruik door haar gefortuneerde ex-partner Jeffrey Epstein. De 60-jarige Maxwell werd eind vorig jaar schuldig bevonden aan het ronselen van jonge vrouwen die werden misbruikt door Epstein. De aanklagers in New York hebben vorige week 30 tot 55 jaar celstraf tegen haar geëist.
De "schokkend roofachtige" Maxwell had volgens de aanklagers de gewoonte kwetsbare slachtoffers op te zoeken voor Epstein, met wie ze tussen 1994 en 2004 een relatie had. Hij zou gedurende tientallen jaren talrijke minderjarigen hebben misbruikt op zijn landgoederen in New York, Florida, Santa Fe en de Maagdeneilanden. De multimiljonair pleegde in 2019 zelfmoord in de gevangenis waar hij een misbruikproces afwachtte.
Advocaten van Maxwell ondernamen eerder dit jaar een poging tot een nieuw proces omdat een van de juryleden misleidende antwoorden zou hebben gegeven tijdens de juryselectie. Dat verzoek wees de rechter in New York in maart af. Maxwell heeft de rechtbank onlangs opnieuw om mildheid gevraagd vanwege haar "traumatische" jeugd.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
1 uur geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
3 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
8 uur geleden